Постанова № 9763972, 10.09.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.09.2009
Номер справи
2а-2096/09/2670
Номер документу
9763972
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 вересня 2009 року 12:15 № 2а-2096/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В при секретарі Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:

від позивача: Мінченка Ярослава Васильовича

від відповідача: не зявився

розглянув у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомдержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва

до приватного підприємства «Ремонт-2000»

простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 вересня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 500,08 грн. з приватного підприємства «Ремонт-2000».

Позовні вимоги обґрунтовано наявністю у приватного підприємства «Ремонт-2000»узгодженої суми податкового зобовязання, яке самостійне відповідачем не погашено, в результаті чого виникла заборгованість перед бюджетом в сумі 500,08 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов.

Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до якого місцезнаходження відповідача зазначено як: місто Київ, вулиця Гарматна, 26/2. Ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики направлялися відповідачу за зазначеною адресою, але поштова кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти, що адресат за зазначеною адресою не знаходиться.

Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідач до суду не зявлявся, заперечень проти позову до суду не надавав.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Ремонт-2000»(ЄДРПОУ 31202389) зареєстроване Жовтневою районною державною адміністрацією міста Києва 03.11.2000 про що у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис за №08776 та видано відповідне свідоцтво.

Приватне підприємство «Ремонт-2000»було взято на податковий облік державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва 16.11.2000 за №1084/2000.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток та єдиного податку.

Згідно пункту 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі по тексту Закон), податкова декларація це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковим періодом для складання декларацій з податку на додану вартість до податкових органів є один календарний місяць.

Згідно абзацу «а»підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності приватним підприємством «Ремонт-2000», за результатами якої складено акт від 25.10.2006 №2658-6081/15-04-31202389 та винесено податкове повідомлення-рішення від 25.10.2006 №0013581504/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 340 грн. за несвоєчасне подання декларацій.

Враховуючи, що частину суми податкового зобовязання погашена за рахунок переплати, заборгованість відповідача зі сплати податку на додану вартість становить 221,20 грн.

Щодо неподання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток підприємств, то треба зазначити, що відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Згідно абзацу «б»підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Позивачем було проведено невиїзну документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності приватним підприємством «Ремонт-2000», за результатами якої складено акт від 15.02.2006 №2658-0235/15-01-31202389 та винесено податкове повідомлення-рішення №0001301501/0 від 15.02.2006, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 170 грн.

Враховуючи, що частину суми податкового зобовязання погашена за рахунок переплати, заборгованість зі сплати податку на прибуток становить 165,59 грн.

Матеріали справи свідчать, що за відповідачем рахується також заборгованість зі сплати єдиного податку, яка виникла на підставі акту перевірки від 14.07.2006 №2658-3163/15-03-31202389. Актом зафіксовано порушення відповідачем абзацу пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва», щодо неподання відповідачем розрахунку зі сплати єдиного податку за І квартал 2006 року.

Державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва на підставі підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону було винесено податкове повідомлення-рішення від 14.07.2006 №0003871503/0, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 170 грн.

Враховуючи, що частину суми податкового зобовязання погашена за рахунок переплати, заборгованість зі сплати єдиного податку становить 113,29 грн.

Відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно пункту 6.1 статті 6 зазначеного Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до підпунктів 5.2.1 та 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Право на апеляційне оскарження відповідачем використано не було.

Відповідно до вимог пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу надсилались перша податкова вимога від 22.03.2006 № 1/914 на суму 165,59 грн. та друга податкова вимога від 29.06.2006 № 2/173 на суму 165,59 грн. Проте після проведених заходів державною у Соломянському районі міста Києва, податкове зобовязання відповідача залишилось несплаченим.

Керуючись підпунктом 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами цільовими фондами»державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва було винесено рішення від 05.10.2006 №110 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Відповідно до підпункту 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 Закону за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з підпунктом 15.2.1 пункту 15.2 названої статті у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів сплати заявленої суми заборгованості або оскарження її відповідачем в судовому порядку суду не надано.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 122 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з приватного підприємства «Ремонт-2000»(03067, вулиця Гарматна, 26/2, код ЄДРПОУ 31202389) податковий борг у сумі 500,08 грн. (пятсот гривень 08 копійок) шляхом перерахування:

221, 20 грн. на розрахунковий рахунок №31110029700010 ВДК у Соломянському районі міста Києва, банк одержувача УДК у місті Києві, код ЗКПО 26077951, МФО 820019, код платежу 14010100;

165, 59 грн. на розрахунковий рахунок №31118009700010 ВДК у Соломянському районі міста Києва, банк одержувача УДК у місті Києві, код ЗКПО 26077951, МФО 820019, код платежу 11021000;

113, 29 грн. на розрахунковий рахунок №34211378700010 ВДК у Соломянському районі міста Києва, банк одержувача УДК у місті Києві, код ЗКПО 26077951, МФО 820019, код платежу 16050100.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.В. Літвінова