Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 грудня 2009 року <Час проголошення >№ 2а-5967/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
судді: Пісоцької О.В.
за участю:
секретаря
судового засіданні: Кузьменкової С.П.,
- помічника прокурора Печерського району м. Києва Корж О.А.,
- представника територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві Самборського В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві справу
за позовною заявою заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві
дозакритого акціонерного товариства «Укрнафтосервіс»
простягнення штрафних санкцій у розмірі 1870грн.,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора Печерського району міста Києва (далі заступник прокурора) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві (далі ТУ Держкомісії, позивач) з позовом до закритого акціонерного товариства «Укрнафтосервіс» (далі ЗАТ «Укрнафтосервіс», відповідач), в якому просить стягнути суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 1870грн.
В судовому засіданні представник ТУ Держкомісії та помічник прокурора позовні вимоги підтримали.
Також, у судовому засіданні помічник прокурора надав суду заяву заступника прокурора Печерського району міста Києва про уточнення позовних вимог, у якій останній просить стягнути з закритого акціонерного товариства «Укрнафтосервіс» штрафні санкції у сумі 1870грн. шляхом перерахування на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, тоді як про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту ч.2 ст.17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», з урахуванням вимог ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 15 грудня 2009 року у відкритому судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позовних вимог.
Ознайомившись з матеріалами справи та поданими документами, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов наступних висновків.
Як встановлено під час судового розгляду справи та підтверджується її матеріалами, 13 січня 2009 року начальником ТУ Держкомісії прийнято постанову №856-КУ, якою за порушення вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів України», а саме, за ухилення від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 03 листопада 2008 року №318-КУ, термін виконання якого закінчився 28 листопада 2008 року, накладено на ЗАТ «Укрнафтосервіс»штраф у розмірі 110 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1870грн.
Постанову від 13 січня 2009 року №856-КУ прийнято на підставі акту про правопорушення від 24 грудня 2008 року №918-КУ, яким встановлено ухилення ЗАТ «Укрнафтосервіс»від виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 03 листопада 2008 року №318-КУ, термін виконання якого закінчився 28 листопада 2008 року.
Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 03 листопада 2008 року винесено стосовно недоліків в річному звіті ЗАТ «Укрнафтосервіс»за 2007 рік: 1) відсутність дати розміщення регулярної інформації у загальнодоступній інформаційний базі даних Комісії; 2) не розміщення регулярної річної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії. Своїми діями ЗАТ «Укранафтосервіс»порушило вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за №97/13364.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»від 23 лютого 2006 року№3480-IV (тут і далі в редакції на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон №3480-IV) регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Частиною четвертою статті 40 Закону №3480-IV передбачено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Згідно з частиною шостою статті 40 Закону України №3480-IV строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку врегульовано Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2007 року за №97/13364 (далі Положення №1591).
Відповідно до пункту 3 Розділу І Положення №1591 емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов`язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності інформацію: розміщувати на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (за текстом загальнодоступна інформаційна база даних Комісії) або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу; опубліковувати в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подавати до Комісії. Емітент після розкриття інформації відповідно до вимог Положення може на власний розсуд додатково оприлюднити інформацію на власному або іншому сайті у глобальній інформаційній мережі Інтернет.
Згідно з пунктом 1 Глави VII Розділу V Положення №1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до частини 10 статті 8 Закону України №448/96 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов`язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Абзацом п`ятим частини першої статті 11 Закон України №448/96 передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно з частинами другою та третьою статті 11 Закон України №448/96 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до частин першої, другої та п`ятої статті 12 Закон України №448/96 штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладається Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Статтею 5 Закону України №448/96 Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку визначено як центральний орган державного регулювання ринку цінних паперів, який відповідно до статей 7 та 8 цього Закону, зокрема, здійснює контроль за дотриманням законодавства на ринку цінних паперів, має право розробляти і затверджувати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативні акти, у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Держкомісії виносити попередження тощо.
20 березня 2009 року супровідним листом за №06/2014/09-20 постанову від 13 січня 2009 року №856-КУ надіслано ЗАТ «Укрнафтосервіс» для виконання.
Так, позивачем доведено, що процедура притягнення позивача до адміністративної відповідальності проведена з дотриманням закону в межах компетенції суб`єкта владних повноважень.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Так, на час розгляду справи, доказів сплати ЗАТ «Укрнафтосервіс»штрафних санкцій у розмірі 1020грн., визначених постановою від 13 січня 2009 року №856-КУ, не надано.
Таким чином, оцінивши за правилами, встановленими статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України, наявні в матеріалах справи докази, пояснення представника позивача та помічника прокурора, надані під час розгляду справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб`єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб`єкта владних повноважень, судові витрати (судовий збір) згідно з частиною четвертою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 7, 9, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва,
ПОСТАНОВИВ:
Позов заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства “Укрнафтосервіс” (04073, м. Київ, вул. Рилєєва, 10-а, оф. 207, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 30307090) на користь територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в місті Києві (03680, м. Київ, вул. Горького, 51, на рахунок відкритий у Державному казначействі за місцезнаходженням платника, балансовий рахунок 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106) штрафні санкції у розмірі 1870грн. (одну тисячу вісімсот сімдесят гривень).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Пісоцька