
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1628/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ), у якому просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії, зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІІ у розмірі 56% від суми місячної чинної заробітної плати на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції № 3.1/886/Квш від 09.02.2021, починаючи з 01.04.2019 року з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.
Позов обґрунтований тим, що 29.12.2006 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 56% від суми чинної заробітної плати за посадою старшого інспектора відділу інтендантського та господарського забезпечення Голопристанської виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№7) - лікувальний заклад. Пенсія була призначена на підставі грошового атестату з наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням (капітан внутрішньої служби), надбавки за вислугу років - 30%, щомісячної 100% надбавки, надбавки за особливі умови служби - 50%, премії за кваліфікаційну категорію - 30%, надбавки за безперервну службу - 50%, підвищення посадового окладу за суворий режим - 10%, підвищення посадового окладу за роботу з інфікованими хворими - 15%. З 01.03.2018 відповідно до постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 позивачу перераховано пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у розмірі 56% відповідних сум грошового забезпечення 7896 грн, до якого увійшли: посадовий оклад 4370,00 грн., оклад за військове звання 1270,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (40 %) 2256 грн., складові визначені відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 №704. 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. На підставі рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/2375/20 від 14.12.2020, Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції ОСОБА_1 була надана довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії № 3.1/886/Квш від 09.02.2021 з урахуванням посадового окладу - 4370 грн, надбавку за військовим званням (капітан внутрішньої служби) - 1 270 грн, надбавки за вислугу років 40% - 2 256 грн, надбавки за особливості проходження служби 50% - 3 948 грн, премії 30% - 1 311 грн.
23.03.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ з заявою, в якій просив здійснити перерахунок призначеної йому пенсії за вислугою років згідно довідки, виданої Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції №3.1/886/Квш від 09.02.2021.
Проте, листом від 05.04.2021 №2037-1950/Н-03/8-2100/21 ГУ ПФУ повідомило, що підстави для перерахунку пенсії відсутні.
Позивач вважає дії відповідача незаконними, просить суд позов задовольнити.
Ухвалою суду від 19.04.2021 відкрито провадження, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
28.04.2021 до суду відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує проти задоволення позовних вимог. Зазначає, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ України в Херсонській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", при цьому, розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону №2262, що діють на дату, на яку переглядається її розмір. Стверджує, що оскільки відповідно до приписів ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ та з урахуванням п.1 Порядку №45 та постанови КМУ від 14.08.2019 р. №804, Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції не має повноважень самостійно проводити нарахування та видачу довідок із включенням додаткових видів грошового забезпечення. Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою КМУ від 13.02.2008 №45, додаток 2 якої містить форму довідки, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення). Зазначає, що Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції у квітні 2018 року вже надавалась до ГУ ПФУ в Херсонській області довідка від 05.03.2018 №3.3/2270/Ярм для перерахунку позивачу пенсії у зв`язку з прийняттям Постанови №704, а надання інших довідок з іншими даними з тих самих підстав не передбачено. Також стверджує, що інших нормативно-правових актів, що стосуються перерахунку пенсій, призначених за Законом №2262, Кабінетом Міністрів України до цього моменту не прийнято, відтак підстави для проведення перерахунку пенсії позивача за новою довідкою, за нормами чинними на 05.03.2019 - відсутні.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
29.12.2006 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 56% від суми чинної заробітної плати за посадою старшого інспектора відділу інтендантського та господарського забезпечення Голопристанської виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№7) - лікувальний заклад.
Пенсія була призначена на підставі грошового атестату з наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням (капітан внутрішньої служби), надбавки за вислугу років - 30%, щомісячної 100% надбавки, надбавки за особливі умови служби - 50%, премії за кваліфікаційну категорію - 30%, надбавки за безперервну службу - 50%, підвищення посадового окладу за суворий режим - 10%, підвищення посадового окладу за роботу з інфікованими хворими - 15%.
З 01.03.2018 відповідно до постанови КМУ №103 від 21.02.2018 позивачу перераховано пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у розмірі 56% відповідних сум грошового забезпечення 7896 грн, до якого увійшли: посадовий оклад 4370,00 грн., оклад за військове звання 1270,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (40%) 2256 грн., складові визначені відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 №704.
05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
На підставі рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/2375/20 від 14.12.2020, Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції ОСОБА_1 була надана довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії № 3.1/886/Квш від 09.02.2021 з урахуванням посадового окладу - 4370 грн, надбавку за військовим званням (капітан внутрішньої служби) - 1 270 грн, надбавки за вислугу років 40% - 2 256 грн, надбавки за особливості проходження служби 50% - 3 948 грн, премії 30% - 1 311 грн.
23.03.2021 позивач звернувся до ГУ ПФУ з заявою, в якій просив здійснити перерахунок призначеної йому пенсії за вислугою років згідно довідки, виданої Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції №3.1/886/Квш від 09.02.2021.
Листом від 05.04.2021 №2037-1950/Н-03/8-2100/21 ГУ ПФУ було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, при цьому відповідач зазначив, що зважаючи на те, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, яким було визначено протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018 відсутні правові підстави для проведення перерахунків пенсії, оскільки інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії Урядом не приймалось.
Вважаючи дії ГУ ПФУ протиправними, позивач звернувся до суду з позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку в зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2, 3 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм Головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
В свою чергу, пунктом 1 Постанови № 103 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби , що визначені станом на 1 березня 2018 відповідно до Постанови № 704.
З наведеного вбачається, що набрання чинності Постановою № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 Закону №2262 є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103, позивач набув право на підвищення пенсії.
Зміни, внесені постановою КМУ №103, зокрема, до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 (дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18) діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Таким чином, саме з 05.03.2019 (дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18) виникли підстави порядку перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом № 2262, який існував до прийнятті постанови КМУ № 103, а саме, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
При цьому, алгоритм дій, які повинен вчинити відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Питання щодо подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, крім Порядку № 45, регулює також Порядок №3-1. Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому ст. 63 Закону № 2262. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Як вбачається з матеріалів справи, оновлена довідка від 09.02.2021 №3.1/886/Квш про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 була подана відповідачу Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, а також позивач звернувся з заявою від 23.03.2021 до ГУ ПФУ для здійснення перерахунку пенсії згідно зазначеної вище довідки.
Однак, відповідачем було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, посилаючись на те, що після визнання судом протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМ України №103 від 21.02.2018, Уряд не прийняв ніякого іншого нормативно-правового акту щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії. При цьому відповідачем проігноровано факт видачі Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції довідки №3.1/886/Квш від 09.02.2021 року про розмір грошового забезпечення позивача, з якої вбачається зміни розміру грошового забезпечення внаслідок включення до його складу додаткових видів грошового забезпечення, премії, надбавок.
При цьому, посилання відповідача на те, що у нього відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії за новою довідкою, з огляду на те, що п. 1, 2 Постанови №103 втратили чинність з 05.03.2019, суд оцінює критично, адже факт визнання нечинними вказаних норм не позбавляє права позивача на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
Окрім того, зазначені аргументи відповідача вже набули оцінки в постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 по справі № 160/8324/19. Так, суд зазначив, про помилковість аргументів скаржників про відсутність підстав для задоволення позовних вимог стосовно зобов`язання видати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року, оскільки Кабінетом Міністрів України не встановлено умови та порядку перерахунку пенсії позивачу після визнання протиправними та нечинними пунктів 1, 2 Постанови № 103, оскільки така процедура встановлена Порядком № 45.
За таких обставин, дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки виданої Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції довідки №3.1/886/Квш від 09.02.2021, є протиправними, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо зазначення в резолютивній частині рішення в даній справі відсотку грошового забезпечення, яке має бути використано відповідачем при перерахунку пенсії, а також щодо встановлення судом обов`язку відповідача провести нарахування та виплату з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, суд вказує, що позовна вимога в відповідній редакції не підлягає задоволенню, оскільки предметом даного позову є відмова відповідача прийняти оновлену довідку взагалі (невизнання права позивача на перерахунок), а не невизнання права позивача на пенсію в певному відсотку від грошового забезпечення. Також, станом на дату звернення позивача з позовом між сторонами не існувало спору відносно суми підвищення пенсії, яка має бути виплачена за результатом перерахунку пенсії на підставі довідки. В листі відповідача від 05.04.2021 року №2037-1950/Н-03/8-2100/21 відповідач також жодним чином не заперечує права позивача на отримання пенсії в розмірі 56 % грошового забезпечення та на перерахунок пенсії з урахуванням 100 суми підвищення пенсії.
В свою чергу, прийняття рішення в запропонованій позивачем редакції фактично є зобов`язання відповідача вчинити дії на майбутнє.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Аналіз даної норми свідчить, що судовому захисту підлягають лише порушене право, свобода або інтерес особи, при чому такі порушення мають полягати у відповідних правових наслідках у вигляді зміну стану прав та обов`язків позивача або створення об`єктивних перешкод у реалізації законного інтересу відповідної особи, що унеможливлюють одержання особою того, на що вона вправі розраховувати в разі належної поведінки зобов`язаної особи.
Суд звертає увагу на те, що згідно з пунктом 10.3 Пленуму Вищого адміністративного суд України від 20.05.2013 № 7 “Про судове рішення в адміністративній справі” резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов`язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє. (Правова позиція Верховного Суду України, постанова у справі №6-951/16цс від 24.05.2017).
Зокрема, Верховний Суд України дійшов висновку, що суд не має права забороняти щось на майбутнє з двох причин, оскільки: для захисту права суду необхідний факт його порушення, а чи відбудеться це у майбутньому - невідомо; способи захисту порушеного права не абстрактні і формулюються позивачем не як завгодно, а визначені виключно законом. Тому, якщо законом не передбачено такого способу захисту права “як зобов`язати посадову особу органу державної влади вчиняти певні дії в майбутньому”, то у задоволенні такої позовної вимоги суду слід відмовити.
Відтак вимога позивача щодо проведення перерахунку виходячи з 56% сум грошового забезпечення та на перерахунок пенсії з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії не підлягає задоволенню.
Щодо вимоги позивача про допуск до негайного виконання рішення суду в межах суми стягнення пенсії за один місяць, суд зазначає, що
Положеннями ч.3ст.241 КАС України передбачено, що судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
Статтею 371 КАС України визначено категорії адміністративних справ, рішення по яких виконуються або можуть виконуватися негайно, тобто до набрання рішенням законної сили.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання рішення, у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1, 2 ч.1 цієї статті (п.1 ч.2 ст.371 КАС України).
Оскільки рішення суду у даній справі носить зобов`язальний характер та в ньому не вирішується питання про стягнення коштів з відповідача, то дія п.1 ч.1 ст.371 КАС України на дані правовідносини не розповсюджується.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд виходить з наступного.
Згідно ч. 7 ст. 139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Приписами ч.1 ст.139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору. (ч.8 ст.139 КАС України)
Таким чином сплачений позивачем судовий збір в розмірі 908,00 грн. підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань в повному розмірі, оскільки спір виник внаслідок бездіяльності зазначеного органу, визнаної за результатом розгляду даної справи протиправною.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, ЄДРПОУ 21295057) щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) перерахунку пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, ЄДРПОУ 21295057) здійснити з 01.04.2019 року перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІІ на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції № 3.1/886/Квш від 09.02.2021 року з обов`язковим урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.
В інший частині позову відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, ЄДРПОУ 21295057) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Ковбій
кат. 112010201