
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
14 червня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2629/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) справу за позовом представника позивача Солодкого Володимира Івановича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання неправомірною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
20 травня 2021 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява представника позивача Солодкого Володимира Івановича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, у якому представник позивача просить:
- визнати неправомірною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021;
- зобов`язати управління Пенсійного фонду Україні в Попаснянському районі Луганської області виплатити ОСОБА_1 заборгованість по пенсії, за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 у сумі 64048,65 грн.
Позов обґрунтовано тим, що 13.08.2020 позивач звертався до Управління пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, із заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах. Управлінням Пенсійного фонду України йому була призначена пенсія, починаючи з 09.08.2020, але при цьому до його пільгового стажу не було зараховано періоду роботи з 20.09.1994 по 06.05.1996. Також відповідач відмовився перераховувати йому пенсію з урахуванням цього пільгового стажу роботи.
Після цього ОСОБА_1 дії УПФУ в Попаснянському районі Луганської області оскаржував у суді та рішенням Першого апеляційного адміністративного суду від 24.02.2021 року було визнано, що УПФУ в Попаснянському районі Луганської області, при призначені ОСОБА_1 пенсії, протиправно не зарахувало йому частку пільгового стажу. Також рішенням суду УПФУ в Попаснянському районі Луганської області було зобов`язано зарахувати ОСОБА_1 до пільгового підземного стажу роботи період з 20.09.1994 року по 06.05.1996 та зобов`язано здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з моменту її призначення, тобто з 09.08.2020. Рішення суду набрало законної сили 24.02.2021.
Відповідно цього рішення суду відповідачем у березня 2021 року був здійснений перерахунок пенсії ОСОБА_1 , у зв`язку з чим розмір його пенсії збільшився та тим самим утворилася заборгованість з пенсії з 09.08.2020. Але коли у квітні 2021 року, йому була виплачена пенсія, то з`ясувалося, що пенсія йому була виплачена тільки за квітень 2021 року. Щодо заборгованості з пенсії за період з 09.08. 2020 по 31.03.2021, яку утворилася після перерахунку пенсії, та яку він не отримав своєчасно з вини УПФУ в Попаснянському районі Луганської області, то вона йому виплачена не була. Також ніхто йому не повідомив на підставі чого, заборгованість з пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 йому не виплачена.
У зв`язку з цим ОСОБА_1 14.05.2021 звертався зі заявою до УПФУ в Попаснянському районі Луганської області, щоб йому повідомили про причини невиплати пенсії за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021 року та щоб негайно виплатили цю заборгованість, яка утворилася з вини відповідача
Кошти ОСОБА_1 за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021 року, відповідно до Постанові Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 року, обліковано та внесено до черги виконання рішень суду електронного Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою та буде виплачено за умови фінансування. Але чомусь у відповіді не вказано, виконання якого саме рішення суду, він має на увазі, тому що рішення суду від 24.02.2021 року по справі №360/3829/20 ним було виконано у повному обсязі. Та саме після виконання цього рішення суду утворилася заборгованість відповідача перед ОСОБА_1 . Також у відповіді зазначено, що починаючи з 01.01.2019 функції фінансування виплати пенсії передані від територіальних органів до Головних управлінь, та що нібито поточний рахунок управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, призначений для фінансування пенсій, було закрито.
Тобто відповідь відповідача свідчить про те, що він будь яким способом намагається не виплачувати ОСОБА_1 належну йому пенсію, заборгованість по який створилася у зв`язку з протиправними діями відповідача. Тобто намагається таким чином позбавити ОСОБА_1 його власності. ОСОБА_1 вважає бездіяльність відповідача в частині невиплати йому пенсії за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021 року протиправною та такою, що порушує його права.На підставі викладеного представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги.
04 червня 2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 24-26), в якому зазначено, що ОСОБА_1 на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області знаходиться з 09.08.2020, тобто з дати, коли йому на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 24.02.2021 року по справі № 360/3829/20 було призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області позивачу на виконання зазначеного рішення суду було призначено пенсію за віком на пільгових умовах та за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 нараховано доплату в сумі 64048,65 грн., відповідно до статті 8 Закону № 345-VІ, виплата якої здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
Суму пенсії позивача за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021 року в сумі 64048,65 грн включено до Реєстру судових рішень ІКІС ПФУ.
Станом на травень 2021 року рішення щодо виплати ОСОБА_1 заборгованості по справі № 360/3829/20 Пенсійним фондом України не прийнято.
З 1 січня 2019 року функції фінансування виплати пенсії передані від територіальних органів до Головних управлінь. Поточний рахунок управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, призначений для фінансування пенсій, було закрито. Тобто, навіть, якщо до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, з невідомих нам причин не були внесені відповідні зміни, по факту - управління обмежене у праві на здійснення фінансування, що є об`єктивною причиною, що унеможливлює остаточне виконання рішення боржником.
На підставі викладеного, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою суду від 25 травня 2021 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с. 20-21).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.
13.08.2020 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) звернувся до УПФУ в Попаснянському районі із заявою щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах. 20.08.2020 УПФУ в Попаснянському районі позивачу була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за списком № 1 відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 09.08.2020, що підтверджується рішенням від 20.08.2020 № 122950001201.
15.09.2020 представник позивача звернувся до УПФУ в Попаснянському районі із заявою від 14.09.2020 про перерахунок пенсії відповідно до норм Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 09.08.2020.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2020 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області повторно розглянути заяву представника позивача Солодкого Володимира Івановича про перерахунок пенсії від 14.09.2020 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2020 року у справі № 360/3829/20 - задоволено.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2020 року у справі № 360/3829/20 - скасовано. Прийнято нову постанову. Позовні вимоги ОСОБА_1 - задоволено.
Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо не зарахування при призначенні пенсії ОСОБА_1 до пільгового підземного стажу за Списком № 1, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", періоду роботи з 20.09.1994 по 06.05.1996 на шахті "Гуковська" акціонерного товариства "Гуковвугілля" підземним гірником з ремонту гірничих виробіток 3 розряду з повним робочим днем під землею.
Зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового підземного стажу за Списком № 1, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до пункту 1 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", період роботи з 20.09.1994 по 06.05.1996 на шахті "Гуковська" акціонерного товариства "Гуковвугілля" підземним гірником з ремонту гірничих виробіток 3 розряду з повним робочим днем під землею.
Зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , з моменту її призначення.01 березня 2021 року Управлінням Пенсійного фонду в Попаснянському районі Луганської області на виконання рішення суду від 24 лютого 2021 року перераховано пенсію ОСОБА_1 , з моменту її призначення (а.с. 30-36),
У зв`язку з чим утворилась заборгованість з виплати пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021.
Довідкою Управлінням Пенсійного Фонду в Попаснянському районі Луганської області підтверджено, що за відповідачем рахується борг з виплати пенсії позивачу за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 у розмірі 64 048,65 грн. (а.с. 29).
Суму пенсії позивача за період з 09.08.2020 року по 31.03.2021 року в сумі 64048,65 грн включено до Реєстру судових рішень ІКІС ПФУ (а.с. 28).
Вирішуючи спір по суті, суд вважає, що до даних правовідносин необхідно застосувати норми Конституції України, Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV).
Так, у наведених нижче положеннях Конституції України закріплено основи соціальної спрямованості держави:
Стаття 1 Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Стаття 3. Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. […]
Стаття 19. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Стаття 92. Виключно законами України визначаються: […] 6. основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення […].
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначаються Законом № 1058-IV.
Статтею 8 Закону № 1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Частиною 3 ст. 4 Закону № 1058-IV визначено складові законодавства про пенсійне забезпечення в Україні, виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Враховуючи те, що відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону № 1058-IV умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення, питання щодо припинення пенсійних виплат (які є складовою порядку пенсійного забезпечення) не можуть регулюватися підзаконними актами.
Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею та є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.
Відповідно до статті 47 Закону № 1058-IV пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеними у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.
Суд звертає увагу, що саме ст. 47 Закону № 1058-IV визначено строк виплати пенсії - не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія.
Суд зазначає, що заборгованість з пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 не є спірним питанням.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.20118 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду» (наведено в редакції, чинній на час набрання законної сили судовим рішенням) (далі - Порядок № 649) затверджено Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. Пунктом 2 якої установлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов`язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженого цією постановою.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.11.2019 у справі №640/5248/19 визнано протиправним та скасовано Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. N 649. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.11.2019 змінено. Пункт 2 резолютивної частини рішення викладено у наступній редакції: Визнати протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду від 22.08.2018 року № 649.
Водночас, суд звертає увагу, що відповідно до частини другої статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Таким чином, у разі втрати чинності нормативно-правовим актом, такий нормативно правовий акт не підлягає застосуванню з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду від 22.08.2018 №649 втратили чинність лише з 22.07.2020.
У той же час до 22.07.2020 вказані положення Порядку № 649 були чинними та могли бути застосовані до вказаних відносин.
Із позову вбачається, що заборгованість по сплаті позивачу пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 виникла після виконання рішення Першого апеляційного адміністративного суду від 02.02.2021 у справі №360/3829/20, тобто після ухвалення Шостим апеляційним адміністративним судом постанови від 22.07.2020 року у справі №640/5248/19, якою визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».
За таких обставин, не підлягає застосуванню Порядок № 649 для погашення заборгованості з виплати пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021, а отже суд дійшов висновку, що пенсійним органом неправомірно застосовані положення даного Порядку, а тому посилання відповідача на даний Порядок суд не приймає.
З вищеописаних доказів судом встановлено, що за рішенням суду від 24 лютого 2021 року в справі № 360/3829/20 на Управління пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області покладений обов`язок здійснення перерахунку пенсії позивачу. Питання щодо виплати перерахованої пенсії судовим рішенням не вирішено.
З огляду на встановлено судом та підтвердження належними та допустимими доказами наявність заборгованості з виплати ОСОБА_1 пенсії за період з 09.08.2020 по 31.03.2021 у розмірі 604048,65 грн., суд дійшов висновку щодо наявності законних підстав для заявлення позивачем позовних вимог.
Статтею 6 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про відсутність у відповідача правових підстав для невиплати позивачу заборгованості з пенсії.
Суд зазначає, що відповідно до вимог ст. 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
При цьому статтею 47 зазначеного Закону встановлено строки виплати пенсії: пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Дані норми узгоджуються зі статтями 85 та 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Жодним нормативним актом України не встановлено особливий порядок виплати пенсії за минулий час.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 24.12.2020 у справі № 510/1286/16-а дійшла висновку, що норми, зокрема статі 87 Закону № 1788-ХІ та статті 46 Закону № 1058-ІV (щодо необмеження будь-яким строком невиплаченої пенсіонерові суми пенсії), підлягають застосуванню у справах за позовами про оскарження бездіяльності, дій та/або рішень суб`єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку пенсійних виплат виключно за наявності таких умов:
1) ці суми мають бути нараховані пенсійним органом;
2) ці суми мають бути не виплаченими саме з вини держави в особі пенсійного органу.
Матеріалами справи встановлено та відповідач не заперечує щодо наявної суми заборгованості з виплати пенсії позивачу у розмірі 64048,65 грн, яка не виплачена відповідачем у строки, визначені статтями 46 та 47 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Оскільки на день розгляду справи належними доказами підтверджено наявна заборгованість з виплати ОСОБА_1 пенсії за період з 09 серпня 2020 по 31 березня 2021 року у розмірі 64 048,65 грн, суд дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача є стягнення з Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області зазначеної заборгованості.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з обранням ефективного способу захисту.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 908,00 грн (а.с. 5).
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 908,00 грн стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 262, 263, 295, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов представника позивача Солодкого Володимира Івановича в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання неправомірною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області щодо не виплати ОСОБА_1 заборгованості з пенсії за період з 09 серпня 2020 року по 31 березня 2021 року.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (ідентифікаційний номер: 21792608, місцезнаходження:93300, Луганська область, м. Попасна, вул. Шкільна, 2) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) заборгованість з пенсії за період з 09 серпня 2020 року по 31 березня 2021 року у розмірі 64 048,65 грн (шістдесят чотири тисячі сорок вісім гривень 65 копійок).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (ідентифікаційний номер:21792608, місцезнаходження:93300, Луганська область, м. Попасна, вул. Шкільна, 2) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 908,00 грн. (дев`ятсот вісім гривень 00 коп.).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Ірметова