
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"14" червня 2021 р. Справа № 300/2770/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Івано-Франківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
09.06.2021 ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківського обласного військового комісаріату (надалі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі - відповідач 2) про визнання протиправними дій Івано-Франківського обласного військового комісаріату щодо відмови у наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії із врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 05.03.2019 та зобов`язання видати таку довідку; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії з врахуванням в грошовому забезпеченні, з якого перераховується пенсія, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктами 3 та 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Так, пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України, оскільки ОСОБА_1 у позовній заяві зазначено найменування відповідача 1 “Івано-Франківський обласний військовий комісаріат”, однак лист від 01.04.2021 №9/1/1062, яким йому відмовлено у видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення направлений позивачу Івано-Франківським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.
При цьому, відповідно до листа Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №6/2 від 23.11.2020, адресованого голові Івано-Франківського окружного адміністративного суду, відповідно до спільної директиви Міністерства оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 02.09.2020 №Д-321/7/ДСК «Про проведення додаткових організаційних заходів у Збройних Силах України в 2020 році», Івано-Франківський обласний військовий комісаріат був переформований в Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Правонаступником Івано-Франківського обласного військового комісаріату з 31.10.2020 є Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Відтак, належним відповідачем у даній справі має бути Івано-Франківський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
З огляду на вищезазначене, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, шляхом вірного зазначення відповідача 1.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011.
Статтею 1 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який вступив в дію з 01.01.2021, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року складає 2 270,00 гривень.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач звернувся до суду з двома вимогами немайнового характеру, кожна з яких є об`єктом сплати судового збору: 1) визнання дій протиправними та зобов`язання Івано-Франківського обласного військового комісаріату надати пенсійному органу нову довідку про розмір грошового забезпечення; 2) зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести з 01.04.2014 перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі нової довідки.
Отже, розмір судового збору, який підлягає сплаті позивачем при зверненні до суду з заявленими вимогами становить 1816 грн. (908 грн. х 2).
Однак позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 908 грн., тобто не в повному обсязі.
Зважаючи на викладене, позивачу необхідно доплатити судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 908 грн. (1816 грн. – 908 грн.).
Також відповідно до пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, всупереч вимогам вказаної норми законодавства, позивачем в позовній заяві не зазначено інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Враховуючи вищенаведене, позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171 та 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Івано-Франківського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом:
1) подання належно оформленої позовної із вірним зазначенням найменування відповідача 1;
2) подання оригіналу документа про сплату (доплату) судового збору в розмірі 908,00 грн.
3) зазначення інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк, позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.