Рішення № 97623062, 14.06.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
300/1350/21
Номер документу
97623062
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" червня 2021 р. справа № 300/1350/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до Будинку нічного перебування про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),-

ВСТАНОВИВ:

01.04.2021 Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (надалі - позивач) звернулося до суду з позовом до Будинку нічного перебування (надалі - відповідач) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Позовні вимоги мотивовані тим, що в період з 23.02.2021 до 24.02.2021 позивачем проведено перевірку Будинку нічного перебування, якою встановлено експлуатацію відповідачем споруд, приміщень, що здійснюється з порушенням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. За наслідками перевірки складено акт за №26 та внесено припис за №20 від 24.02.2021. Вважає, що подальша експлуатація відповідачем будівель (споруд, приміщень) створює загрозу життю та здоров`ю людей, уникнення чого можливе шляхом зупинення та заборони експлуатації будівель (споруд, приміщень). Просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Ухвалою суду від 06.04.2021 відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

При цьому судом встановлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №939 "Про перейменування деяких територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій" та наказу Державної служби з надзвичайних ситуацій від 29.03.2021 №167 "Про внесення змін до установчих документів територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій" Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області змінило найменування на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, про що 01.04.2021 зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань. Відтак, починаючи з 01.04.2021 Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є правонаступником Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Зважаючи на викладене, керуючись статтею 52 Кодексу адміністративного судочинства України, судом допущено заміну Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області його правонаступником - Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

23.04.2021 відповідач подав відзив на позовну заяву, який обґрунтований тим, що частина виявлених порушень у сфері техногенної та пожежної безпеки відповідачем виконано, що підтверджується відповідними доказами. Зазначив також, що строк виконання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за №20 від 24.02.2021 встановлений до 24.05.2021, а на даний час відповідачем вживаються заходи щодо його повного виконання (а.с.32-48).

06.05.2021 на адресу суду надійшла відповідь на відзив, у якому позивач вказав, що частина порушень правил пожежної безпеки, які становлять загрозу життю та здоров`ю людей, та слугували підставою для звернення позивача до суду з даним позовом продовжують мати місце, а факти усунення таких порушень належним чином не доведені. Тому в силу вимог чинного законодавства існують всі підстави для задоволення позову (а.с.53-54).

21.05.2021 на адресу суду надійшло заперечення відповідача на відповідь на відзив. У поданому запереченні відповідач зазначив, що роботи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки у Будинку нічного перебування виконані у повному обсязі. В підтвердження наведеного подав суду відповідні докази. Просив у задоволенні позову відмовити (а.с.57-74).

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.

В період з 23.02.2021 до 24.02.2021 посадовими особами позивача проведено позапланову перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки Будинку нічного перебування, за наслідками якої складено акт за №26 від 24.02.2021.

У даному акті від 24.02.2021 зафіксовано, що експлуатація відповідачем споруд, приміщень здійснюється з порушенням вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а саме:

- приміщення не забезпечені внутрішнім протипожежним водопостачанням, чим порушено (розділ 8 ДБН А2.5-64:2012);

- приміщення першого поверху не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБІ В.2.556-2014 «Системи протипожежного захисту», чим порушено п. 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014р. № 1417 (далі - Наказ МВС від 30.12.2014р. №1417);

- не проведено замір опору ізоляції та перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання (п.1.20 розділу ІV ППБУ);

- облицювання стін на шляхах евакуації виконано з матеріалів з вищим показником пожежної небезпеки (п.2.23 глави 2 розділу ІІІ ППБУ);

- приміщення не забезпечені в повній мірі первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками (п.3.6 Розділу V ППБУ);

- не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників (п.3.17 розділу VППБУ);

- посадові особи та працівники не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п.16 розділу ІІ ППБУ, п.16 ПКМ від 26.06.2013 №444);

- під час експлуатації об`єкта допущено зниження рівня пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об`єкта (п.22 Розділу ІІ ППБУ);

- евакуаційні шляхи та входи не обладнані евакуаційним освітленням та світловими показниками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або такими, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живленні на їх основних джерелах живлення (п.2.31 та п.2.32 глави 2 розділу ІІІ ППБУ) (а.с.12-19).

24.02.2021 посадова особа позивача, на підставі акта №26 від 24.02.2021, склала припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки за № 20, строк виконання якого до 24.05.2021, яким зобов`язано Будинок нічного перебування в особі директора ОСОБА_1 : 1) приміщення забезпечити внутрішнім протипожежним водопостачанням; 2)приміщення першого поверху обладнати системами протипожежного захисту відповідно до ДБІ В.2.556-2014 «Системи протипожежного захисту»; 3) приміщення закладу забезпечити в повній мірі первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками; 4) провести заміри опору ізоляції та перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання; 5) демонтувати горюче облицювання стін на шляхах евакуації; провести технічне обслуговування наявних вогнегасників; 6) провести технічне обслуговування наявних вогнегасників; 7) посадовим особам та працівникам пройти навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №444 «Про затвердження порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях»; 8) під час експлуатації об`єкта не допускати зниження рівня пожежної безпеки, встановлений законодавством, яке було чинним на момент початку використання об`єкта; 9) евакуаційні шляхи та входи обладнати евакуаційним освітленням та світловими показниками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або такими, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живленні на їх основних джерелах живлення (а.с.20-21).

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» дія цього Закону поширюється на відносини, пов`язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Згідно з частиною 6 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Відповідно до частини 7 статті 7 даного Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Відповідно до частини 8 статті 7 цього ж Закону припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Частиною 11 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено, що у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк припису, розпорядження, рішення, іншого розпорядчого документа про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу нагляду (контролю), фінансові та адміністративні санкції, заходи реагування до суб`єкта господарювання, його посадових осіб не застосовуються.

Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Відповідно статті 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб (частина 1). Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (частина 1).

Частиною 1 статті 66 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Згідно частини 2 статті 68 даного Кодексу у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно частини 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, серед іншого, є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.

Згідно частини 2 даної статті зазначеного Кодексу повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що заходи реагування до суб`єкта господарювання не застосовуються у разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк припису.

У відповіді на відзив від 30.04.2021 позивач вказав, що частина порушень правил пожежної безпеки, які становлять загрозу життю та здоров`ю людей, та слугували підставою для звернення позивача до суду з даним позовом продовжують мати місце, а факти усунення відповідачем таких порушень належним чином не доведені. Зокрема, відповідачем до відзиву на позовну заяву не додано посвідчення про проходження навчання з питань пожежної безпеки посадовими особами Будинку нічного перебування; не зазначено, в якому саме приміщенні встановлено систему сигналізації; не надано протоколи вимірювання опору ізоляції; додані фотознімки в підтвердження встановлення в приміщенні Будинку нічного перебування внутрішнього протипожежного водопостачання не є достовірними та достатніми доказами, оскільки з них неможливо встановити дійсний факт наявності чи відсутності на вказаних в ньому порушень власне на даному об`єкті; в підтвердження демонтажу горючого облицювання стін на шляхах евакуації та обладнання евакуаційним освітленням та світловими показниками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або такими, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живленні на їх основних джерелах живлення - жодних доказів не подано (а.с.53-54).

Судом встановлено, що відповідач в підтвердження виконання вимог припису №20 від 24.02.2021 зазначив та подав суду наступні докази:

1) пункт 1 припису виконано власними силами, проведено відновлення внутрішнього протипожежного водопостачання у приміщенні закладу - роботи виконано у повному обсязі (додана відповідна світлина) (а.с.18);

2) приміщення першого поверху обладнано системою протипожежного захисту, що підтверджується Договором на виконання робіт по монтажу та пусконалагоджуванню системи АПС №63-04 від 09.04.2021, укладений ТзОВ «Зортекс-сервіс та Будинком нічного перебування, предметом якого є виконання робіт по встановленню, монтажу та запуску систем сигналізації в приміщенні; актом виконання робіт, наданих послуг №108 від 12.04.2021; довідкою ТзОВ «Зортекс-сервіс від 20.05.2021 за №3, зі змісту якої слідує, що монтаж пожежної сигналізації в приміщенні першого поверху Будинку нічного перебування за адресою Млинарська, 2а, м. Івано-Франківськ (а.с.64-66);

3) приміщення закладу забезпечено вогнегасниками у кількості 5 шт., з них придбано 1 вогнегасник ВВК-1,4 (ОУ-2) згідно видаткової накладної №994 від 10.03.2021 (а.с.36);

4) проведено заміри опору ізоляції та перевірку спеціальних приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання, що підтверджується Договором про надання послуг №ДВЛ/13/15 від 12.04.2021, укладений Будинком нічного перебування та Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення У ДСНС України в Івано-Франківській області, предметом якого є замірювання опору ізоляції електромереж і електроустаткування до 1000 В (згідно ПУЕ:2014, ДСТУ Б.Д 2.6-1:2012, ПТЕЕС:2006, ДСТУ Б В.2.5-38:2008) в приміщенні Будинку нічного перебування за адресою: вул Млинарська, 2а, м. Івано-Франківськ ; актом здавання-приймання послуги від 12.02.2021 за №1, наданої згідно з договором №ДВЛ/13/15 від 12.04.2021; протоколами визначення електричного опору ізоляції та контуру заземлення - вимірювання електричного устаткування електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою до 1000 В №47-ЕОІ (36)-2021, №48-ЕОІ (37)-2021 та №49-ЕОІ (38)-2021 від 29.04.2021 (а.с.67-69, 70, 71-72, 73, 74);

5) власними силами відповідача демонтовано горюче облицювання стін на шляху евакуації, що підтверджується відповідними світлинами із зображенням стін на шляху евакуації «до» та «після» проведеного демонтажу (а.с.41-42);

6) фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 проведено технічне обслуговування та заміну поліетиленових пломб 4 вогнегасників, про що складено акт №1249 (а.с.43);

7) посадові особи та працівники відповідача пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, що підтверджується Договором №П-55 від 12.04.2021, укладеного Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області та Будинком нічного перебування, предметом якого є надання послуг (КВЕД 2017 код 85.59 - інші види освіти, н.в.і.у. ДК 021:2015 80330000-6 послуги у сфері освіти в галузі безпеки) з проведення спеціального навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов`язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки в кількості двох осіб за програмою «Програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов`язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки»; посвідченнями №ІФ 000164 та №ІФ 000165 від 21.04.2021 про проходження навчання з питань пожежної безпеки ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , виданими Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області за результатами навчання з питань пожежної безпеки та перевірки знань посадовим особам відповідача (а.с.60-61, 62, 63);

8) евакуаційні шляхи та виходи обладнані евакуаційним освітленням та світловими показниками, які були встановлені під час встановлення системи протипожежного захисту приміщення першого поверху Будинку нічного перебування згідно Договору на виконання робіт по монтажу та пусконалагоджуванню системи АПС №63-04 від 09.04.2021, укладеного відповідачем із ТзОВ «Зортекс-сервіс» та Будинком нічного перебування, що підтверджується актом виконання робіт, наданих послуг №108 від 12.04.2021 (а.с.64, 65).

При цьому судом згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що видами діяльності ТзОВ «Зортекс-сервіс» (код ЄДРПОУ 30475528) є електромонтажні роботи (43.21), обслуговування систем безпеки (80.20).

Суд зазначає, що захід у вигляді зупинення та заборони експлуатації будівель (споруд, приміщень) є виключним заходом, обрання якого є можливим у разі, якщо виявлені порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Враховуючи те, що заходи реагування застосовуються судом за позовом органу державного нагляду, останній повинен обґрунтувати наявність підстав для цього, тобто вказати та довести, що виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а також необхідність застосування конкретного заходу реагування залежно від характеру порушень та ступеню їх небезпеки.

З огляду на це, підлягає оцінці питання, чи є захід реагування співмірним до мети його застосування і що таке втручання у права відповідача буде пропорційним і, таким чином, буде досягнуто справедливий баланс між інтересами відповідача та публічними інтересами. При цьому, метою застосування цього заходу є відвернення ймовірного настання для прав та інтересів невизначеного кола осіб негативних наслідків виявлених порушень. Такі негативні наслідки полягають у завданні шкоди життю та здоров`ю людей, а їх настання є вірогідною подією.

За наслідками розгляду даної справи, суд дійшов до висновку, що з 9-ти вимог припису №20 від 24.02.2021 позивачем виконано 8 у встановлений у ньому строк.

При цьому суд погоджується, що додана в підтвердження встановлення в приміщенні Будинку нічного перебування внутрішнього протипожежного водопостачання світлина із зображенням встановленого крана пожежного водопостачання (а.с.18) виконання таких вимог не підтверджує, оскільки не дає можливість встановити час та місце об`єкта світлини, а також відповідності технічним умовам наявного на світлині обладнання.

Проте, з усіх виявлених порушень, що слугували підставою для звернення позивача до суду із даним позовом, залишається непідтвердженим виконання однієї вимоги припису №20 від 24.02.2021, що самостійно є недостатньою підставою для вжиття заходів реагування у вигляді зупинення та заборони експлуатації будівель (споруд, приміщень) шляхом опечатування вхідних дверей, про які просить позивач.

Одночасно з цим, суд звертає увагу на неприпустимість нехтування загрозою життю та здоров`ю людей і наголошує на необхідності не тільки виконання вимог припису та усунення виявлених порушень, а й на належне його підтвердження.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що підстави для застосування заходів реагування у вигляді зупинення та заборони експлуатації будівель (споруд, приміщень) Будинку нічного перебування ( м. Івано-Франківськ, вул. Млинарська, 2а ) шляхом опечатування вхідних дверей, окрім виконання робіт пов`язаних з усуненням порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, відсутні, а тому в задоволенні позові слід відмовити.

Судові витрати, які підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (76018, вулиця Франка, 6, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 38555228) до Будинку нічного перебування (76018, вулиця Млинарська, будинок 2а, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 34624203) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (76018, вулиця Франка, 6, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 38555228);

відповідач - Будинок нічного перебування (76018, вулиця Млинарська, будинок 2а, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 34624203).

Суддя Главач І.А.