
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2021 р. Справа№200/3019/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, в якому з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог просить: 1) визнати протиправними дії щодо несвоєчасного оприлюднення у формі відкритих даних на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002194/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 118 від 13.11.2020 року «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 № VII/30-837 «Про сільський бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік». 2) зобов`язати відповідача, відповідно до ч.2 ст.15 Закону України № 2939-VI, в межах наданих повноважень невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа, забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області інформацію, передбачену ч. 1 ст. 15 Закону України № 2939-VІ, в тому числі протоколів сесій та рішень Казанківської селищної ради починаючи з першого травня 2021 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що всупереч Закону України «Про місцеве самоврядування» та Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідачем опубліковано розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 118 від 13.11.2020 року «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік» на веб-сторінці http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002194/ офіційного веб-сайту http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області через 100 днів після його видання, що підтверджується інформацією в електронній (цифровій) формі, яка міститься в розділі властивостей документа, згідно якої розпорядження № 118 було створено та розміщено на зазначеній веб-сторінці за допомогою сервісу Google Drive 22 лютого 2021 року о 15:49 год. У зв`язку з чим, позивач звернувся до суду із даним позовом.
12 квітня 2021 року відкрито провадження у справі, керуючись статті 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи, про що постановлена відповідна ухвала. В ухвалі було запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
Вищевказана ухвала отримана відповідачем 20.04.2021 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відзив на позов з боку Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області не надходив.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши наявні заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить копія паспорту (а.с. 8-10).
13 листопада 2020 року сільським головою Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області прийнято розпорядження № 118 «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік».
Вказаним розпорядженням внесено зміни і доповнення до кошторису та плану асигнувань на 2020 р., які затверджені рішенням Андріївської сільської ради від 20.12.2019 VІІ/30-837 «Про сільський бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік».
16 листопада 2020 року на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області http://andriivska.gromada.org.ua/ в підрозділі «Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік» підрозділу «Розпорядження сільського голови» розділу «Доступ до публічної інформації» за посиланням: http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002194/ опубліковано заголовок: «Розпорядження № 118 від 13.11.2020 року "Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік"», під яким написано: «Дата: 16.11.2020 10:49» (без додавання до нього тексту розпорядження).
22 лютого 2021 року о 15 год. 48 хв. вказане розпорядження від 13.11.2020 року № 118 (з додатком №1 до нього, тобто текст розпорядження та цього додатку до нього) оприлюднено у формі відкритих даних на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області http://andriivska.gromada.org.ua/ в підрозділі «Розпорядження сільського голови з основної діяльності 2020 рік» підрозділу «Розпорядження сільського голови» розділу «Доступ до публічної інформації» за посиланням: http://andriivska.gromada.org.ua/news/1614002194/.
Повний текст розпорядження на вказаній веб-сторінці відкривається в форматі файлу .pdf за допомогою сервісу Google Drive за посиланням https://drive.google.com/file/d/1JE1XdQh6Neon3_LYcRd3xvjekYu_FY1v/view, де у розділі властивостей документа (розділ «Свойства» (російською мовою)) відображено, що його створено 22 лютого 2021 року о 15 год. 48 хв., змінено 22 лютого 2021 року о 15 год. 48 хв.
Вказані обставини додатково підтверджені відео-файлом, що наданий позивачем.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 34 Конституції України кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та до інформації, що становить суспільний інтерес, визначено Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Згідно зі ст. 1, п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Доступ до інформації забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
в офіційних друкованих виданнях;
на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;
на єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
на інформаційних стендах;
будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання (п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ч.ч. 8. та 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті, районної, обласної ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Питання публічної інформації у формі відкритих даних врегульовано ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.
Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах.
Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов`язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
Згідно з ч. 4 ст. 101 цього Закону перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов`язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.
Створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері електронного урядування.
Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Відповідно до п. 3 цього Положення розпорядники інформації згідно з цим Положенням завантажують у формі відкритих даних набір даних, визначений у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно з додатком, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних.
Додатком до вказаного Положення є Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, де в розділі «Усі розпорядники інформації (у межах компетенції)» зазначений певний набор даних.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами.
Відповідно до п.п. 2, 51, 12 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати:
- нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;
- перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;
- іншу інформацію про діяльність суб`єктів владних повноважень, порядок обов`язкового оприлюднення якої встановлений законом.
Як вже зазначалося акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування підлягають обов`язковому оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (ч. 11 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування»).
З огляду на наведені положення законодавства неприйнятними є посилання відповідача про необов`язковість оприлюднення розпорядження міського голови на сайті сільської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов`язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
Розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області від 13 листопада 2020 року № 118 «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік» не передбачено додатком до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835.
Разом з цим воно відповідає визначенню публічної інформації у формі відкритих даних (п. 3 вказаного Положення: «будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних») та відноситься до іншої інформації про діяльність суб`єктів владних повноважень, обов`язкове оприлюднення якої встановлено законом - в даному випадку Законом України «Про місцеве самоврядування», ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Отже, на вказане розпорядження поширюються вимоги законодавства щодо його обов`язкового оприлюднення у формі відкритих даних (в електронній формі) відповідачем як розпорядником інформації та щодо строків такого оприлюднення.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи розпорядження від 13 листопада 2020 року № 118 «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік» відповідачем як розпорядником інформації оприлюднено у формі відкритих даних на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області у форматі файлу .pdf 22 лютого 2021 року о 15 год. 48 хв., тобто з порушенням 5 денного терміну.
Посилання відповідача на іншу дату оприлюднення - 16 листопада 2020 року є неприйнятними, оскільки спростовано дослідженими судом доказами (в тому числі інформацією на офіційному веб-сайті відповідача), які підтверджують те, що у вказаний день на офіційному веб-сайті відповідача було лише опубліковано заголовок: «Розпорядження № 118 від 13.11.2020 року "Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік», під яким написано: «Дата: 16.11.2020 10:49», при цьому сам текст розпорядження до вказаного заголовку в цей день додано не було.
Інших доказів щодо своєчасного оприлюднення вказаного розпорядження відповідачем не надано.
Отже, недотримання відповідачем як розпорядником інформації вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», що стало підставою для звернення до суду з даним позовом, мало місце і призвело до порушення права позивача на своєчасний доступ до публічної інформації у формі відкритих даних, яке включає право будь-якої особи вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов`язковим посиланням на джерело отримання такої інформації (ч. 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Враховуючи наведені положення ч. 2 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (право будь-якої особи) посилання відповідача на те, що позивач не проживає на території Андріївської територіальної громади і не є її членом є неприйнятними.
Посилання відповідача на постанову Верховного Суду від 13 березня 2019 року в справі № 712/8985/17 є безпідставними, оскільки в ній розглядалося питання процесуального строку звернення до суду з адміністративним позовом про оскарження нормативно-правового акту, а не питання застосування норм матеріального права, які є спірними в даній справі.
Вирішуючи спір та обираючи спосіб захисту судом враховані правові висновки, що викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19 березня 2019 року в справі № 800/369/17, де зазначено, що право особи на доступ до публічної інформації включає в себе не тільки право на отримання відповідної інформації, а й право на своєчасність її отримання.
Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача, відповідно до ч.2 ст.15 Закону України № 2939-VI, в межах наданих повноважень невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів з дня затвердження документа, забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області інформацію починаючи з першого травня 2021 року, суд зазначає наступне.
У відповідності до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Отже, згідно вищезазначених норм чинного законодавства, можливість судового захисту передбачена саме для особи, права, свободи та інтереси якої порушено з боку суб`єктів владних повноважень.
На думку суду позовні вимоги про зобов`язання відповідача забезпечити оприлюднення на офіційному веб-сайті http://andriivska.gromada.org.ua/ Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області інформацію починаючи з першого травня 2021 року є вимогами щодо захисту прав позивача на майбутнє. Суд не може здійснювати захист прав та законних інтересів позивача на майбутнє, оскільки немає можливості встановити чи будуть вони порушені в майбутньому.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, позов ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, підлягає частковому задоволенню.
Щодо стягнення витрати на правничу допомогу суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно частини 9 зазначеної статті, при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Пункт 1 частини 3 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до частин 3-5 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України, для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Зміст наведених положень законодавства дає підстави для висновку про те, що документально підтверджені судові витрати на правничу допомогу адвоката підлягають компенсації стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Суд звертає увагу, що витрати на правову допомогу мають бути документально підтверджені та доведені договором про надання правничої допомоги, актами приймання-передачі наданих послуг, платіжними документами про оплату таких послуг, розрахунками таких витрат тощо.
Ухвалою суду від 12 квітня 2021 року зобов`язано позивача надати докази в обґрунтування понесених витрат на правничу допомогу (договір, акт, банківські виписки, квитанції, тощо).
Проте позивачем доказів, які підтверджують обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт та здійснення відповідних витрат за договором про надання юридичних (адвокатських) послуг не надано.
Згідно ч. 7 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Враховуючи відсутність доказів на підтвердження понесення позивачем судових витрат на правничу допомогу та заяви про подання таких доказів протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, суд приходить до висновку про відмову в стягненні з відповідача на користь позивача судових витрат на правничу допомогу.
Оскільки позивач як інвалід першої групи звільнений від сплати судового збору, підстави для його розподілу – відсутні.
На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області(місцезнаходження: вул. Миру, 7б, с. Андріївка, Донецька область, 84191, код ЄДРПОУ 04342045) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області щодо не оприлюднення у формі відкритих даних розпорядження сільського голови Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області № 118 від 13.11.2020 року «Про внесення змін до рішення Андріївської сільської ради від 20.12.2019 №VII/30-837 «Про сільській бюджет об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради на 2020 рік» на веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області у встановлений законодавством строк.
У задоволенні іншої частини позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Лазарєв