Рішення № 97621402, 14.06.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
120/2826/21-а
Номер документу
97621402
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

14 червня 2021 р. Справа № 120/2826/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" (далі - позивач) з адміністративним позовом до Державної податкової служби України (далі - відповідач 1), Головного управління ДПС у Вінницькій області (далі - відповідач 2) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що ним сформовано податкові накладні №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021 та направлено до контролюючого органу для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, отримав квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної. Не зважаючи на те, що у квитанції податковим органом не було зазначено чіткого переліку документів, які він вважає належними та достатніми для прийняття позитивного рішення про реєстрацію ПН, позивачем подано до комісії регіонального рівня письмові пояснення, а також всі первинні документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій.

Рішеннями про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.02.2021 №2407026/43384854, №2407027/43384854 та №2407028/43384854 відмовлено у реєстрації вказаних податкових накладних.

На переконання позивача, він виконав вимоги необхідні для реєстрації податкової накладної та надав усі необхідні документи. Таким чином, позивач вважає вказане рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, що і стало підставою для звернення з цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 06.04.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в порядку, визначеному статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України. Цією ж ухвалою встановлено відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позовну заяву.

22.04.2021 на адресу суду від Головного управління ДПС у Вінницькій області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач 2 просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зокрема зазначає, що на момент прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної позивач не виконав усіх умов визначених законом, не надав необхідних документів на підтвердження реальності господарської операції.

У відшкодуванні витрат на правову допомогу просить відмовити.

Крім того, відповідачем 2 подано клопотання про заміну Головного управління ДПС у Вінницькій області на його правонаступника Головне управління ДПС у Вінницькій області, як відокремлений підрозділ ДПС.

Державна податкова служба України у відзиві на позовну заяву (вх. №22129 від 22.04.2021) також просила у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі. Окрім того зазначила, що позовна вимога, щодо зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну є втручання в дискреційні повноваження контролюючого органу. У відшкодуванні витрат на правову допомогу також просить відмовити.

17.05.2021 представником позивача подані відповіді на відзиви відповідачів, у яких останній просить адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Також, 17.05.2021 представником позивача подано заяву про долучення до матеріалів справи доказів понесення витрат на правову допомогу.

Щодо клопотання про заміну відповідача, суд зазначає наступне.

З інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що відповідач 1 знаходиться в стані припинення.

В той же час, згідно з абз. 3 ч. 1 Положення про головне управління ДПС у Вінницькій області, затвердженого наказом ДПС від 12.11.2020 № 643, головного управління ДПС у Вінницькій області, як відокремленого структурного підрозділу ДПС України є правонаступником майна, прав та обов`язків відповідача, як юридичної особи публічного права, що ліквідується.

Таким чином, всі суб`єктивні права та обов`язки внаслідок припинення діяльності відповідача перейшли до Головного управління ДПС у Вінницькій області, як відокремленого структурного підрозділу ДПС України, яке є його правонаступником.

У відповідності до ст. 52 КАС України у разі вибуття або зміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для заміни відповідача його правонаступником.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

ТОВ "Аліанд СВ" є юридичною особою, відомості про яку включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Видами діяльності згідно КВЕД є: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний); 77.11 Надання в оренду вантажних автомобілів; 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 01.25 Вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; 01.24 Вирощування зерняткових і кісточкових фруктів; 01.19 Вирощування інших однорічних і дворічних культур.

25 січня 2021 року між TOB «ПІВДЕНЬ-АГРО-КОМ» (Покупець) та TOB «Аліанд СВ» (Постачальник) укладено Договір поставки №25/01, відповідно до якого Постачальник зобов`язується продати й передати, а Покупець зобов`язується оплатити й прийняти від Постачальника сільськогосподарську продукцію Кукурудза урожаю 2020 року (Товар) насипом, відповідно до умов дійсного Договору.

Пунктом 3.1. Договору встановлено, що загальна кількість Товару становить 650 метричних тонн +/- 10%.

Згідно до п. 3.3. Договору, ціна Товару за дійсним Договором за 1 метричну тонну становить 6625,00 грн., плюс ПДВ 1325,00 грн.

Загальна вартість Товару становить 4306250,00 грн., плюс ПДВ 861250,00 грн., а разом 5167500,00 грн. +/-10% (п. 3.4. Договору).

Постачальник зобов`язується передати Товар на умовах EXW (франко-склад) господарства, зазначених в п. 3.2. Договору ( м. Вінниця, вул. Ґонти, буд. 88 ). (п. 4.1. Договору).

Після переходу права власності на Товар від Постачальника до Покупця, Постачальник забезпечує безоплатне відповідальне зберігання Товару на власних або орендованих складах до його вивезення Покупцем або контрагентом Покупця, але не більше ніж 10 банківських днів (п. 4.2. Договору).

Відповідно до п. 5.1. Договору, Покупець здійснює оплату в українських гривнях, шляхом банківського переведення на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3 (трьох) банківських днів з моменту заключення договору відповідно до умов дійсного договору.

Договір набуває чинності з дати підписання і діє до повного виконання договірних зобов`язань (п. 8.1. Договору).

На виконання умов Договору, 26.01.2021 позивачем виставлено рахунок №4.

На виконання умов Договору TOB «ПІВДЕНЬ-АГРО-КОМ» здійснено наступні оплати за Товар, що підтверджується Випискою по рахунку TOB "Аліанд СВ" за період з 01.01.2021 по 31.01.2021:

- 26.01.2021 здійснено оплату у розмірі 1 001 700, 00 грн.;

- 27.01.2021 здійснено оплату у розмірі 1 001 700, 00 грн.;

- 28.01.2021 здійснено оплату у розмірі 1 001 700, 00 грн.

Поставка Товару за Договором та перехід права власності на Товар за Договором №25/01 підтверджується наступними видатковим накладними: - Видаткова накладна №4 від 27.01.2021 на суму 467 857,50 грн. в т. ч. ПДВ 77976,25 грн.; - Видаткова накладна №5 від 02.02.2021 на суму 692 365, 50 грн. в т. ч. ПДВ 115 394, 25 грн.; - Видаткова накладна №6 від 03.02.2021 на суму 1 831 918, 50 грн. в т. ч. ПДВ 305 319,75 грн.; - Видаткова накладна №7 від 04.02.2021 на суму 1 171 909, 50 грн. в т. ч. ПДВ 195 318,25 грн.; - Видаткова накладна №8 від 05.02.2021 на суму 691 244, 56 грн. в т. ч. ПДВ 115 207, 43 грн.

За наслідком проведення господарської операції позивачем складені податкові накладні №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021, які направлені для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до квитанцій вказані податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено. Підставою зупинення реєстрації зазначено: коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1005, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Позивачем на виконання вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України та п. 5 Порядку № 520 від 12.06.2019, направлено 12.02.2021 Повідомлення №1 про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Як видно з наданого позивачем повідомлення, до контролюючого органу подано письмові пояснення та документи, що розкривають зміст господарської операції, які включали: Довідка виконавчого комітету Гавришівської сільської ради Вінницького району Вінницької області №609 від 21.09.2020 про використання ТОВ "Аліанд СВ" земельної ділянки площею 6,2800 га на території Гавришівсіжої сільської ради; Довідка виконавчого комітету Степанівської сільської ради Вінницького району Вінницької області №448 від 21.09.2020 про використання TOB «Аліанд СВ» земельної ділянки площею 44 га на території Степанівської сільської ради; Довідка виконавчого комітету Вернигородської сільської ради Козятинського району Вінницької області №415 від 18.09.2020 про використання TOB «Аліанд СВ» земельної ділянки площею 37,40 га на території Вернигородоької сільської ради; Штатний розпис TOB «Аліанд СВ» з 21.10.2020; Договір оренди приміщень від 01.09.2020, укладений між TOB «ВІННИЦЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД» та TOB «Аліанд СВ»; Акт прийому передачі від 01.09.2020 до Договору оренди приміщень від 01.09.2020; Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ОУ-0000039 від 31.10.2020; Платіжне доручення №34 від 11.11.2020 на суму 1200,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ОУ-0000045 від 30.11.2020; Платіжне доручення №60 від 20.01.2021 на суму 3 600,00 грн.; Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ОУ-0000051 від 31.12.2020; Картка рахунку 631 за 01.01.2020 - 10.02.2021; Договір оренди приміщень від 02.01.2020, що укладений між TOB «ВІННИЦЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД» та TOB «Аліанд СВ"; Акт прийому передачі від 02.01.2020 до Договору оренди приміщень від 02.01.2020; Договір поставки №25/01 від 25.01.2021, що укладений між TOB «ПІВДЕНЬ-АГРО-КОМ» та TOB «Аліанд СВ»; Виписка по рахунку TOB «Аліанд СВ» за період 01.01.2021 по 31.01.2021 (AT «КРЕДОБАНК»); Виписка по рахунку TOB «Аліанд СВ» за період 01.02.2021 по 08.02.2021 (AT «КРЕДОБАНК»); Видаткова накладна №4 від 27 січня 2021 року до Договору поставки №25/01 25.01.2021 на суму поставленого товару 467 857, 50 грн.; Видаткова накладна №5 від 02 лютого 2021 року до Договору поставки №25/01 25.01.2021 року на суму поставленого товару 692 365, 50 грн.; Видаткова накладна №6 від 03 лютого 2021 року до Договору поставки №25/01 25.01.2021 на суму поставленого товару 1831918,50 грн.; Видаткова накладна №7 від 04 лютого 2021 року до Договору поставки №25/01 25.01.2021 на суму поставленого товару 1111909,50 грн.; Видаткова накладна №8 від 05 лютого 2021 року до Договору поставки №25/01 25.01.2021 на суму поставленого товару 691244,56 грн.; Довіреність №8 від 27.01.2021 на отримання від TOB «Аліанд СВ» кукурудзи врожаю 2020 року у кількості 610,729 т.; Акт звіряння взаємних розрахунків за період 01.01.2021 - 08.02.2021 між TOB «Аліанд СВ» та TOB «ПІВДЕНЬ-АГРО-КОМ»; Картка рахунку 361 за січень 2021 р. - лютий 2021 р.; Договір поставки №АІ-00190 від 24.01.2020, що укладений між TOB «АГРОІМПОРТ ЛТД» та TOB «Аліанд СВ»; Специфікація №СП-АІ-00190/1 від 24.01.2020 до Договору поставки №АІ-00190 від 24.01.2020; Видаткова накладна №АІ-00000821 від 31 січня 2020 року до Договору поставки №АІ-00190 від 24.01.2020 на суму поставленого товару 182 390,40 грн.; Платіжне доручення №3 від 27.01.2020 на суму 231 027,84 грн.; Договір перевезення вантажу від 30.01.2020, що укладений між TOB «Аліанд СВ» та ФОП ОСОБА_1 ; Акт наданих послуг №1 від 31.01.2020 до Договору перевезення вантажу від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №293 від 31.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Платіжне доручення №6 від 20.02.2020 ( ФОП ОСОБА_1 ); Картка рахунку 631 за 01.01.2020 - 10.02.2021 (ФОП ОСОБА_1 ); Видаткова накладна №АІ-00001035 від 04.02.2020 TOB «АГРОІМПОРТ ЛТД»; Картка рахунку 631 за 01.01.2020 - 10.02.2021 TOB «АГРОІМПОРТ ЛТД»; Договір №1002 від 10.02.2020, що укладений між TOB «ОЛЬГА» та TOB «Аліанд СВ»; Акт №ОУ-0000005 здачі-прийняття робіт (надання послуг) до Договоу№1002 від 10.02.2020 (TOB «ОЛЬГА»); Товарно-транспортна накладна №345 від 04.02.2020 (TOB «ОЛЬГА»); Платіжне доручення №7 від 24.02.2020 на суму 76 538,56 грн. (TOB «ОЛЬГА»); Картка рахунку 631 за 01.01.2020-10.02.2021 (TOB «ОЛЬГА); Договір поставки №01/20-В на умовах 100% передплати від 03.01.2020, що укладений між TOB «СПЕКТР-АГРО» та TOB «Аліанд СВ»; Додаток №1/СА000000117 від 10 січня 2020 року до Договору поставки №01/20-В; Видаткова накладна №2117 від 21.02.2020 на суму поставленого товару 91 627,20 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО» ); Платіжне доручення №1 від 13.01.2020 на суму 39 500, 00 грн. TOB «СПЕКТР-АГРО»; Платіжне доручення №2 від 17.01.2020 на суму 52 127, 20 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО» ); Картка рахунку 631 за 01.01.2020 - 10.02.2021 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Договір №03.02.20-24 поставки від 03.02.2020, що укладений між ТОВ «АГРОСЕМ» та TOB «Аліанд СВ»; Специфікація №1 від 03.02.2020 до Договору №03.02.20-24 поставки від 03.02.2020; Специфікація №2 від 04.02.2020 до Договору №03.02.20-24 поставки від 03.02.2020; Видаткова накладна №АГ-20/03208 від 20.03.2020 на суму поставленого товару 60 961,70 грн. ( TOB «АГРОСЕМ»); Платіжне доручення №4 від 06.02.2020 на суму 60 961, 70 грн. (TOB «АГРОСЕМ»); Картка рахунку 631 за 01.01.2020-08.01.2021 (TOB АГРОСЕМ); Договір купівлі продажу №55/2020 (на умовах передоплати) від 14.07.2020, що укладений між ПП «АГРОЛАД-П» та TOB «Аліанд СВ»; Видаткова накладна №209 від 15.07.2020 на суму поставленого Товару 6996,48 грн. (ПП «АГРОЛАД-П»); Товарно-транспортна накладна №0000000209 від 15.07.2020 (ПП «АГРОЛАД-П»); Платіжне доручення №26 від 15.07.2020 на суму 6996,48 грн. (ПП «АГРОЛАД-П»); Картка рахунку 631 за 01.01.2020-10.02.2021 (ПП «АГРОЛАД-П»); Додаток №1/СА000014394 від 10 квітня 2020 року до Договору поставки №01/20-В від 03.01.2020 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Видаткова накладна №14880 від 14.04.2020 на суму поставленого товару 3905814 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Товарно-транспортна накладна №2167/1 від 14.04.2020 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №8 від 13.04.2020 на суму 39058,14 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Договір поставки №299/20-В на умовах відстрочення кінцевого розрахунку від 18.05.2020, що укладений між TOB «СПЕКТР-АГРО» та TOB «Аліанд СВ»; Додаток №1/СА000027181 від 12 червня 2020 року до Договору поставки №299/20-13 від 18.05.2020; Видаткова накладна №29109 від 12.06.2020 на суму поставленого товару 54813,36 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Товарно-транспортна накладна №3775/1 від 12.06.2020 (ТОВ «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №22 від 15.06.2020 на суму 54813,36 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Додаток №1/СА000015759 від 17 квітня 2020 року до Договору поставки №01/20-В від 03.01.2020; Видаткова накладна №16425 від 21.04.2020 на суму поставленого товару 34616,26 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Товарно-транспортна накладна №9200 від 21.04.2020 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №9 від 21.04.2020 на суму 34616,26 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Договір поставки №01/20-В на умовах 100% передплати від 03.01.2020, що укладений між TOB «СПЕКТР-АГРО» та TOB «Аліанд СВ»; Додаток №1/СА000016438 від 22 квітня 2020 року до Договору поставки №01/20-В від 03.01.2020; Видаткова накладна №18566 від 30.04.2020 на суму поставленого товару 246615,72 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Товарно-транспортна накладна №2706/1 від 30.04.2020 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №10 від 23.04.2020 на суму 50000,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №11 від 24.04.2020 на суму 50000,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №12 від 27.04.2020 на суму 50000,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №13 від 28.04.2020 на суму 50000,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №14 від 29.04.2020 на суму 50000,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Додаток №1/СА000016430 від 22 квітня 2020 року до Договору поставки №01/20-В від 03.01.2020; Видаткова накладна №19661 від 04.05.2020 на суму поставленого товару 5400,00 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Товарно-транспортна накладна №2781/1 від 04.05.2020 (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Платіжне доручення №15 від 30.04.2020 на суму 2015,72 грн. (TOB «СПЕКТР-АГРО»); Акт №ОУ-0000002 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 лютого 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з дискування (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000003 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 лютого 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з оранки (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000011 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 16 квітня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з оранки та культивації (ГОВ « ОЛЬГА »); Платіжне доручення №18 від 12.05.2020 на суму 69600,00 грн. (TOB «ОЛЬГА»);; Акт №ОУ-0000004 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 лютого 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з внесення мінеральних добрив (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000012 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 квітня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з посіву (сої) та посіву (кукурудзи) (TOB «ОЛЬГА»); Платіжне доручення №16 від 07.05.2020 на суму 100260,11 грн. (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000014 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 квітня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з внесення мінеральних добрив та перевезення вантажу (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000024 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 30 червня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з внесення засобів захисту рослин та підвезення води (TOB «ОЛЬГА»); Платіжне доручення №24 від 03.07.2020 на суму 259570,50 грн. (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000030 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31 липня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з оприскування та підвезення води (TOB «ОЛЬГА»); Платіжне доручення №27 від 14.08.2020 на суму 12065,86 грн. (TOB «ОЛЬГА»); Акт №ОУ-0000046 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 31 жовтня 2020 року до Договору №1002 від 10.02.2020 про надання послуг з збирання кукурудзи (TOB «ОЛЬГА»); Платіжне доручення №62 від 20.01.2021 на суму 182206,43 грн. (TOB «ОЛЬГА»); Договір оренди транспортного засобу з екіпажем №1/1 від 15.10.2020, що укладений між СФГ «РОМАШКА» та TOB «АЛІАНД СВ»; Акт №1 від 16.12.2020 до Договору оренди транспортного засобу з екіпажем №1/1 від 15.10.2020; Платіжне доручення №63 від 20.01.2021 на суму 36180,00 грн. (СФГ «РОМАШКА»); Картка рахунку 631 за 01.01.2020-10.02.20214; Акт № ОУ-0000357 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 16.10.2020 щодо надання послуг з перевезення (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС); Товарно-транспортна накладна №3 від 15.10.2020 (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Товарно-транспортна накладна №1 від 15.10.2020 (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Товарно-транспортна накладна №2 від 16.10.2020 (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Товарно-транспортна накладна №2 від 15.10.2020 (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Платіжне доручення №29 від 22.10.2021 на суму 12330,00 грн. (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Картка рахунку 631 за період 01.01.2020-10.02.2021 (TOB «АВТОТРАНС-СЕРВІС»); Договір перевезення вантажу №1 від 30.01.2020, що укладений між TOB «АЛІАНД СВ» та ФОП ОСОБА_4 ; Акт наданих послуг №1 від 29.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020; Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Платіжне доручення №37 від 16.11.2021на суму 18507,00 грн. (ФОП ОСОБА_4 ); Акт наданих послуг №1 від 30.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020; Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Картка рахунку 631 за період 01.01.2020-10.02.2021 (ФОП ОСОБА_4 ); Акт наданих послуг №1 від 15.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 15.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 15.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 )4 Платіжне доручення №36 від 13.11.2021 на суму 19875,00 грн. (ФОП ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 15.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 15.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 15.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 16.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 16.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 29.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020; (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 24.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 29.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 29.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 29.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Платіжне доручення №38 від 16.11.2021 на суму 47372,05 грн. (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 30.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 30.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 30.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 23.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 23.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 22.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №00210 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Акт наданих послуг №1 від 23.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №00237 від 23.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Акт наданих послуг №1 від 24.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №5 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №3 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_4 ); Акт наданих послуг №1 від 22.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00219 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00204 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 22.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00215 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00195 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00221 від 22.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 23.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00248 від 23.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 24.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №6 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №4 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №2 від 24.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 25.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №1 від 25.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Акт наданих послуг №1 від 23.10.2020 до Договору перевезення вантажу №1 від 30.01.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Товарно-транспортна накладна №00238 від 23.10.2020 (ФОП ОСОБА_1 ); Договір №1 складського зберігання зерна від 20.10.2020, що укладений між TOB «АЛІАНД СВ» та TOB «СІГНЕТ-ЦЕНТР»; Додаток №1 від 20.10.2020 до Договору №1 складського зберігання зерна від 20.10.2020; Додаток №2 від 20.10.2020 до Договору №1 складського зберігання зерна від 20.10.2020; Акт виконання робіт (надання послуг) №440 від 30 листопада 2020 року (TOB «СІГНЕТ ЦЕНТР»); Платіжне доручення №46 від 07.12.2020 на суму 100000,00 грн. (TOB «СІГНЕТ ЦЕНТР»); Платіжне доручення №64 від 20.01.2020 на суму 73644,47 грн. (TOB «СІГНЕТ ЦЕНТР»); Акт виконання робіт (надання послуг) №531 від 31 грудня 2020 року (TOB «СІГНЕТ ЦЕНТР»); Картка рахунку 631 за період 01.01.2020-10.02.2021 (TOB «СІГНЕТ-ЦЕНТР»); Акт № ОУ-0000011 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 09.11.2020 щодо надання послуг із сушки кукурудзи (TOB «ЗЕРНОСВІТ»); Платіжне доручення №61 від 20.01.2020 на суму 120653,62 грн. (TOB «СІГНЕТ ЦЕНТР»); Картка рахунку 631 за 01.01.2020-10.02.2021 (TOB «ЗЕРНОСВІТ»); Квитанція №2 щодо подання звіту про посівні площі с/г культур 4-сг (річна) за 2020 рік; Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року 4-сг (річна); Квитанція №2 щодо подання звіту про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду за 2020 рік 29-сг (річна); Звіт про площі та валові збори врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду за 2020 рік 29-сг (річна).

На підтвердження подання перелічених вище документів позивачем отримано квитанцію №2 від 12.02.2021.

Отже, позивачем надано до контролюючого органу усі необхідні первинні документи, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій за податковими накладними №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021.

Проте, комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.02.2021 №2407026/43384854, №2407027/43384854 та №2407028/43384854, якими відмовлено у реєстрації вищевказаних податкових накладних в ЄРПН, з підстав ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи) у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація: документи надані в електронному вигляді не відображаються для перегляду.

Не погоджуючись із такими рішеннями, позивачем 23.02.2021 та 24.02.2021 подано скарги на рішення комісії про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За результатами розгляду вказаних скарг рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.03.2021 №10208/43384854/2, №10268/43384854/2 та №10270/43384854/2 скарги залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня без змін.

На думку позивача, рішення про відмову у реєстрації податкових накладних є протиправними та підлягають скасуванню, у зв`язку із чим звернувся до суду із цим адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд керується та виходить з наступного.

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до пп. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 ПК України об`єктом оподаткування є, зокрема, постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг, згідно приписів норми п. 187.1 ст. 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку у банківські установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.7 статті 201 ПК України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" від 29 грудня 2010 № 1246 (далі - Порядок від 29.12.2010 № 1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку від 29.12.2010 № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку від 29.12.2010 № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11.12.2019 № 1165, яка набула чинності з 01.02.2020, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).

Згідно з вимогами п. 4 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до п. 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Пунктом 7 Порядку № 1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет (п. 8, 9 Порядку № 1165).

Пунктами 10-11 Порядку № 1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Судом встановлено, що підставою для зупинення реєстрації податкових накладних позивача слугувало те, що податкові накладні відповідають вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Водночас на момент формування квитанцій, якими зупинено реєстрацію цих накладних, Критерії ризиковості здійснення операцій визначалися додатком 3 до Порядку № 1165.

Так, пунктом 1 додатку 3 до Порядку № 1165 до ознак ризиковості здійснення операцій віднесено наступні: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Отже, пункт 1 додатку 3 до Порядку № 1165 Критеріїв ризиковості здійснення операцій містить одну із можливих ознак ризиковості здійснення операцій, якою є відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Змістовний аналіз пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій свідчить про те, що для того, аби встановити наявність у господарської операції такої ознаки, мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію слід навести обґрунтований розрахунок за цим критерієм, якому відповідає платник податку, що вимагає пункт 11 Порядку № 1165.

Проте відсутність у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної зазначення конкретного критерію ризиковості здійснення операцій, про які йдеться у пункті 1 додатку 3 до Порядку № 1165, із розрахованим показником за відповідним критерієм, якому відповідає платник податку, свідчить про необґрунтованість віднесення господарської операції до відповідного критерію, що визначений пунктом 1 Критеріїв ризиковості господарських операцій.

Судом встановлено, що контролюючим органом не наведено належного обґрунтування того, що обсяг постачання товару/послуги, зазначеного у спірних податкових накладних/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС, що свідчить про необґрунтованість таких квитанцій.

Відтак квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних не відповідають вимогам, що встановлені до неї пунктом 11 Порядку № 1165, в частині необхідності зазначення критерію (їв) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (их) зупинено реєстрацію податкової накладної в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Вказані недоліки квитанції, окрім того, що характеризують рішення як необґрунтоване, ще й фактично ставлять платника податку у стан невизначеності у питанні документального спростування, існуючих на думку відповідача, ризиків.

Відтак, допущені державним органом помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються, як і не можуть покладати на таких осіб тягар відповідальності.

Попри це, позивач намагався виконати вимоги щодо спростування сумнівів контролюючого органу у спосіб подання документів.

Оцінюючи дії платника податку та прийняті за наслідком їх вчинення рішення відповідача, суд враховує наступне.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктами 9 - 11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Водночас, у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної відсутня інформація, які саме документи позивачу потрібно направити для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак у рішеннях про відмову у реєстрації податкової накладної підставою вказано ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи) у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація: документи надані в електронному вигляді не відображаються для перегляду.

Водночас, судом встановлено, що з метою реєстрації в ЄРПН податкових накладних, позивачем надано пояснення та копії документів в підтвердження здійснення господарської операції.

Відповідно до п. 25-26 Порядку № 1165 Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.

Комісія центрального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком.

Згідно п. 42 Порядку № 1165 рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС.

Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) (п. 44 Порядку № 1165).

Відповідно до п. 45 Порядку № 1165 розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу.

У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення (п. 46 Порядку № 1165).

Суд зазначає, що відповідачами не надано до суду доказів додержання вимог п. 44 Порядку № 1165 - результатів проведених перевірок поданих платником податку копій документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Суд встановив, що надіслані позивачем копії первинних та інших документів, за формальними критеріями відображають господарську операцію позивача та є достатніми для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних.

Крім того, суд зазначає, що рішення відповідача про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування містять інформацію щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, однак в квитанціях зазначена інформація відсутня.

Відтак, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, а також враховуючи те, що такі документи надані контролюючому органу, суд доходить висновку, що у відповідача не було достатніх підстав для відмови у проведенні реєстрації податкових накладних №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021.

Таким чином, зважаючи на наявність достатніх документів для спростування сумнівів про ризиковість операції, а також на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

В цьому випадку, під час розгляду справи відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навів обґрунтованих мотивів прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову та наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача у цій частині.

Що ж до позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних, то суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України від 02.12.2010 № 2755-VI реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно з нормами п. п. 19, 20 Порядку № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Відповідно до ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, сплачений позивачем при зверненні до суду судовий збір у розмірі 6810,00 грн., належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.

Вирішуючи питання про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень п. 1 ч. 3 ст. 132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з ч. 1 - 3 ст. 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Судом встановлено, що 31.03.2021 між позивачем (клієнтом) та адвокатським об`єднанням "МТА ПАРТНЕРИ" в особі голови Мартинюка Н.Р. укладено Договір №119МТА про надання правової допомоги.

За умовами цього договору (пункти 1.1) адвокатське об`єднання зобов`язується надати клієнту юридичні послуги на умовах передбачених цим Договором та замовленнями, які є невід`ємними додатками до цього Договору, а клієнт зобов`язується здійснювати оплату отриманих юридичних послуг та правничої допомоги в розмірі та в строки, що обумовлені цим Договором та замовленнями.

Вартість послуг об`єднання за цим Договором узгоджується сторонами в замовленні (5.1 Договору). Оплата за цим Договором здійснюється протягом 3 банківських днів з моменту отримання Клієнтом рахунку (5.2 Договору).

Відповідно до п. 6.1 приймання-передача наданих послуг здійснюється шляхом підписання сторонами відповідного акта приймання-передачі.

Замовленням №1 на надання юридичних послуг від 31.03.2021 визначено, що позивачем замовляється послуга у адвокатського об`єднання "МТА ПАРТНЕРИ", а саме юридичний аналіз справи щодо зупинення реєстрації податкових накладних №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021 та винесення рішень комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН за №2407026/43384854, №2407027/43384854, №2407028/43384854 від 17.02.2021; аналіз чинного законодавства України, пошук та аналіз судової практики у подібних правовідносинах, визначення правової позиції та лінії захисту клієнта; підготовка та подання позовної заяви про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання зареєструвати податкові накладні; підготовка заяв з процесуальних питань та по суті справи; представництво інтересів у Вінницькому окружному адміністративному суді. Вартість послуг становить 28000,00 грн.

Актом здачі-приймання робіт (надання послуг) №83 від 17.05.2021 підтверджено надання юридичних послуг згідно замовлення №1 до договору №119МТА від 31.03.2021

Приписами частини 4 статті 134 КАС України передбачено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Як видно з детального опису робіт (наданих послуг) за Договором про надання правової допомоги №119МТА від 31.03.2021 позивачеві надано такі юридичні послуги:

- попереднє вивчення матеріалів справи: документи по податковій накладній №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021, формування позиції та консультування клієнта - 6 год.;

- опрацювання законодавчої бази, що регулює спірні відносини, вивчення актуальної судової практики - 2 год.;

- підготовка позовної заяви про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії та подання до суду - 10 год.;

- ознайомлення з матеріалами справи №120/2826/21-а - 1 год.;

- ознайомлення та аналіз відзиву ГУ ДПС у Вінницькій області на позовну заяву ТОВ "Аліанд СВ", підготовка та направлення відповіді на відзив - 2 год.;

- ознайомлення та аналіз відзиву ГУ ДПС у Вінницькій області на позовну заяву ТОВ "Аліанд СВ", підготовка та направлення відповіді на відзив - 2 год.

Всього затрачено часу - 23 год.

Відповідно до рахунку на оплату №48 від 31.03.2021, позивачем 31.03.2021 сплачено 28000,00 грн. за юридичні послуги згідно замовлення №1, що підтверджується платіжним дорученням №47 від 31.03.2021.

Дослідивши зміст наданих доказів на підтвердження витрат на правничу допомогу суд доходить висновку, що такі витрати дійсно пов`язані саме із розглядом цієї справи, а виконана адвокатом робота (надані послуги) знайшла своє відображення у матеріалах справи.

Отже, витрати позивача в розмірі 28000,00 грн. на професійну правничу допомогу дійсно мали місце та повністю доводяться належними і допустимим доказами.

Водночас обов`язок доведення неспівмірності таких витрат законом покладено на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, тобто, у даному випадку, на відповідача.

На переконання суду, стороною позивача надано належні та допустимі докази, що підтверджують реальність понесених позивачем витрат на правничу допомогу адвоката, а також надання тих послуг, з яких складаються понесені витрати.

З огляду на викладене суд доходить висновку про наявність достатніх правових підстав для присудження позивачу витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 17.02.2021 №2407026/43384854, №2407027/43384854 та №2407028/43384854.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" №5 від 26.01.2021, №6 від 27.01.2021 та №7 від 28.01.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних, днем подання таких накладних на реєстрацію.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області судові витрати зі сплати судового збору у сумі 3405,00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 14000,00 грн.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України судові витрати зі сплати судового збору у сумі 3405,00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу адвоката у сумі 14000,00 грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аліанд СВ" (вул. Шевченка, 1, с. Стадниця, Вінницька область, 23241, код ЄДРПОУ 43384854)

Відповідач 1: Державна податкова служба України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393)

Відповідач 2: Головне управління ДПС у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ ВП 44069150)

Суддя Комар Павло Анатолійович