
Справа № 333/3233/21
Провадження № 3/333/1439/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик Вікторія Борисівна, розглянувши протокол та матеріали, які надійшли з Державної податкової служби України Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , працюючої на посаді адміністратора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фудфемелі», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч. 1 ст.155-1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу № 1506 про адміністративне правопорушення від 13.05.2021 року, при перевірці головним державним ревізором-інспектором відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Запорізькій області Дмітрієвим М.М. об`єкту торгівлі – магазину – кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в якому здійснює діяльність ТОВ «Фудфемелі» (ЄЄРПОУ 43611404), адміністратором якого є ОСОБА_1 , встановлено, що остання вчинила правопорушення – порушення порядку проведення розрахунків, а саме: проведення розрахункової операції при продажу товарів у сумі 56 грн. 25 коп., без застосування РРО; використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів підакцизної групи з порушенням порядку встановленого законодавством (відсутність у касовому чеку коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), чим порушено п.п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями). Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про дату, час та місце слухання справи була повідомлена судом своєчасно та належним чином, у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 14 КУпАП підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
Відповідно до ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об?єктивне з?ясування обставин кожної справи, вирішення її точної відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП України, орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов?язана з?ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з?ясувати інші обставини що пом?якшують або обтяжують відповідальність, а також з?ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 є адміністратором магазину – кафе ТОВ «Фудфемелі», що підтверджується наказом № 3/к від 25.11.2020 року про прийняття на роботу.
05.04.2021 року ГУ ДФС у Запорізькій області було складено Акт фактичної перевірки магазину-кафе ТОВ «Фудфемелі». Перевіркою встановлено, що вчинене порушення порядку проведення розрахунків, а саме: проведення розрахункової операції при продажу товарів у сумі 56 грн. 25 коп., без застосування РРО; використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів підакцизної групи з порушенням порядку встановленого законодавством (відсутність у касовому чеку коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД). Чим порушено п.п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями). В даному акті суб`єкт господарювання ОСОБА_2 відмовилася від підпису.
На підставі вищевказаного посадовою особою ГУ ДФС у Запорізькій області складено протокол про адміністративне правопорушення № 1506 від 13.05.2021 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Згідно зі ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вважаю, що складені матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не відповідають вимогам даної статті КпАП України, а саме: в матеріалах справи в різних документах прізвище правопорушника зазначено по різному: в протоколі про адміністративне правопорушення № 1506 від 13.05.2021 року, зазначено, що дата скоєння адміністративного правопорушення ОСОБА_1 є «30 березня 2020 року», при цьому в Акті перевірки від 05.04.2021 року, дата вчинення правопорушення зазначено «30.03.2021 року».
Крім того, як вбачається з акту фактичної перевірки, ревізорами-інспекторами ГУ ДФС у Запорізькій області, ОСОБА_1 не ознайомлювали та не викликали її для складання протоколу. В матеріалах справи відсутні відомості щодо отримання ОСОБА_1 виклику до ДПС для складення протоколу та направлення самого протоколу.
Вимоги Інструкції, затвердженої наказом МФУ № 566 від 02 липня 2016 року, щодо запрошення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до органу доходів і зборів, для складання протоколу та його підписання, виконані не були, оскільки після складання акту 05.04.2021 р. за результатами фактичної перевірки був складений протокол про адміністративне правопорушення без повідомлення особи, щодо якої він складався, без відібрання пояснень та без вручення копії протоколу.
Протокол про адміністративне правопорушення було складено 13.05.2021 року, і документ, яким би була повідомлена ОСОБА_1 про його складення, в матеріалах справи відсутній.
Підтверджень, що лист ГУ ДФС у Запорізькій області, адресованій ОСОБА_1 , про складання протоколу про адміністративне правопорушення, був направленій останній, матеріали справи не містять.
Встановлено також, що протокол був складений за відсутності ОСОБА_1 та без її повідомлення щодо розгляду справи відносно неї, в протоколі не містяться відмітки про роз`яснення прав та обов`язків ОСОБА_1 . В протоколі невірно зазначена дата скоєння адміністративного правопорушення. Як вбачається з листа ГУ ДФС у Запорізькій області, даний протокол направлений ОСОБА_1 , однак доказів про те, що вона його отримала, в матеріалах справи немає.
Згідно зі ст. ст. 8, 62 Конституції України дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь. Суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен прийти до висновку про винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поза розумним сумнівом.
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме ст. ст. 9, 245, 252 КУпАП, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений суддею тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155 КУпАП.
Керуючись ст. 155-1 ч. 1, 247 ч. 1 п. 1 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити, у зв`язку із відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником в апеляційний суд Запорізької області, через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: В.Б. Кулик