Постанова № 9761329, 25.05.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2а-1428/10/2370
Номер документу
9761329
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1428/10/2370 25.05.2010 р. м. Черкаси

15 год. 50 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

при секретарі Чемерин І.В.,

за участю:

прокурора Синецької О.Ю.,

представника позивача Гриценка О.М. (за довіреністю від 26.02.2010 р № 150),

відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Камянського району в інтересах держави в особі Камянського районного центру зайнятості до комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства»про стягнення заборгованості по страхових внесках на випадок безробіття у сумі 18837 грн. 11 коп. суд -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Камянського району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Уманського районного центру зайнятості, в якому просить стягнути з комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства»заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 18 837 грн. 11 коп. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000р. №1533-ІІІ (далі Закон №1533-ІІІ) не сплатив страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття в установлений законом термін.

Відповідно до заяви від 25.05.2010 р. представником позивача зменшено позовні вимоги на 85 грн. 29 коп. у звязку із тим, що строк сплати страхових внесків у вказаній сумі не настав. В частині стягнення заборгованості у сумі 18751 грн. 82 коп. позовні вимоги підтримав.

Прокурор позовні вимоги про стягнення 18751 грн. 82 коп. підтримав.

Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, представника у судове засідання не направив.

Розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Стаття 4 Основ законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування визначає страхування на випадок безробіття як один з видів загальнообовязкового державного соціального страхування.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року № 1533-III (надалі за текстом - «Закон № 1533-III»).

Стаття 1 цього Закону визначає загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття як систему прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Страховиком є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, страхувальниками є роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства»22.02.2007 року зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Камянською районною державною адміністрацією Черкаської області, ідентифікаційний код 03356944, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06.04.2010р. та перебуває на обліку у Камянському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 12.09.1997р. за № 28.

Порядок нарахування внесків та їх сплати регулюється Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339 (далі за текстом - «Інструкція»).

Пунктом 6.7. Інструкції встановлено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому вони перебувають на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.

На виконання вимог зазначених положень Інструкції 18.01.2010 р. комунальним підприємством «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства»подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі за текстом «Фонд») за 2009 рік, з якої вбачається, що недоїмка підприємства із сплати страхових внесків за 2009 рік складає 31082 грн. 35 коп., у тому числі недоїмка 27794 грн. 03 коп., пеня , сума страхових внесків, строк сплати яких не настав 85 грн. 29 коп. (таблиця 3 рядки 21, 22, 24, 25 розрахунку).

Постановою господарського суду Черкаської області від 31.10.2006 р. по справі № 06/5035а, поясненнями та клопотанням від 25.05.2010р. позивача підтверджується, що з відповідача на користь позивача стягнуто заборгованість за страховими внесками у сумі 12245 грн. 24 коп., в тому числі пеню у сумі 3 203 грн. 03 коп.

Таким чином, заборгованість позивача зі сплати страхових внесків на випадок безробіття складає 18751 грн. 82 коп. ( 31082 грн. 35 коп. - 12245 грн. 24 коп. - 85 грн. 29 коп.).

Відповідно до частини 3 статті 17 Закону № 1533-III перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону № 1533-III встановлено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно з частиною 2 статті 12 Закону № 1533-III функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Аналогічний за змістом припис вміщено в абзаці першому пункту 3.1 Інструкції.

Зазначена норма Закону № 1533-III відносить до компетенції робочих органів Фонду, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витратами за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.

Згідно з вимогами пункту 9.7 Інструкції не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний сплатити недоїмку за страховими внесками до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 18751 грн. 82 коп., тому позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем-субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства» (20800, Черкаська область, м. Камянка, вул. Заводська 2а, код ЄДРПОУ 03356944) на користь Камянського районного центру зайнятості (Черкаська область, м. Камянка, вул. Пушкіна, 37, ідентифікаційний код 21368402) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 18 751 (вісімнадцять тисяч сімсот пятдесят одна) грн. 82 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі, якщо таку заяву не було подано. Якщо постанову було проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви на апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга протягом 20-ти днів після подання заяви на апеляційне оскарження не була подана, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Постанова виготовлена в повному обсязі 27 травня 2010 р.

СуддяА.В. Руденко