Постанова № 9761241, 28.05.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.05.2010
Номер справи
2а-2017/10/2370
Номер документу
9761241
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-2017/10/2370 28.05.2010 р. м. Черкаси

09 год. 25 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кульчицького С.О.,

при секретарі Руденко Ю.В.,

за участю:

представника позивача Посохова О.В. (за довіреністю),

представника відповідача Матіщук В.О. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «ЛОГОС»про стягнення фінансової санкції,

ВСТАНОВИВ:

Черкаський міський центр зайнятості звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ТОВ «Торговий Дім «ЛОГОС»про стягнення штрафу в сумі 6137 грн. 36 коп.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, порушив вимоги Закону України «Про зайнятість населення», внаслідок чого позивачем застосовано штраф в розмірі 6137 грн. 36 коп.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити повністю з підстав, викладених у позовній заяві та пояснив, що згідно Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року за №47, інспекції надано право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».

Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю, проти задоволення позову не заперечував, несплату фінансової санкції пояснив відсутністю коштів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.

Черкаський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади, місцевим органом державної служби зайнятості, що підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та є робочим органом Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

22 травня 2009 року позивачем в межах компетенції, встановленої Законом України «Про зайнятість населення» та на підставі Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року за №47, проведена перевірка додержання законодавства про зайнятість населення ТОВ «Торговий Дім «ЛОГОС», за результатами якої складено акт №5 від 22.05.2010 року.

В ході перевірки було встановлено, що до Черкаського міського центру зайнятості 24.02.2009 року звернулася та 03.03.2009 року була зареєстрована як безробітна ОСОБА_3, яка в період з 01.06.2007 року по 18.02.2009 року працювала менеджером по збуту ТОВ «Торговий Дім «ЛОГОС»та була звільнена 18.02.2009 року відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів України про працю.

Проте перевіркою встановлено порушення відповідачем ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» в частині неподання звіту про фактичне вивільнення ОСОБА_3 по формі № 4-ПН.

Згідно ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці у письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Пунктом 2 ч.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення»визначено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних, стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Згідно Акту №5 від 22.05.2009 року та довідки про нараховану зарплату №61 від 22.05.2009 року, сума штрафу, яка підлягає стягненню з ТОВ «Торговий Дім «ЛОГОС», складала 11637 грн. 36 коп.

У звязку з важким фінансовим становищем відповідач звернувся до Черкаського обласного центру зайнятості з проханням узгодити графік погашення штрафу до червня 2010 року з щомісячною сплатою не менше 1000 грн., про що було надано відповідний дозвіл.

Проте, відповідач не дотримується графіку погашення в частині щомісячної сплати фіксованої суми, а також строків сплати.

Станом на 01.05.2010 року заборгованість по сплаті штрафу складає 6137 грн. 36 коп.

Право Черкаського міського центру зайнятості стягувати з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення ст.20 Закон України «Про зайнятість населення»регламентовано цим Законом, Положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47.

Так, у п.1 Положення про державну службу зайнятості, зазначено, що державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості. У п.2 вказаного Положення передбачено, що основними завданнями державної служби зайнятості є, зокрема, контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

Згідно п.п. “ф”, п.4 Положення про державну службу зайнятості, державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.

Відповідно до п.п. “л”, п.8 вказаного Положення, державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 року затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість (далі - Положення), у відповідності до якого, інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України «Про зайнятість населення»і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку щодо правомірності застосування до відповідача штрафу та стягнення з нього суми штрафу в розмірі 6137 грн. 36 коп.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, ст.ст. 158-163 та 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «ЛОГОС»(18003, м. Черкаси, вул. Різдвяна, 175, ідентифікаційний код 30705409) на користь Черкаського міського центру зайнятості (18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 330, код 21367756) штраф в сумі 6137 (шість тисяч сто тридцять сім) грн. 36 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 28 травня 2010 року.

Головуючий С.О. Кульчицький