Постанова № 9761035, 07.05.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2010
Номер справи
2-а-1996/10/2270/9
Номер документу
9761035
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-1996/10/2270/9

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 травня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретаріБуяновській М.С.

за участі:прокурора відділу облпрокуратури: Ільчук Ю.Ф.

представника позивача: Баляндр В.А. за довіреністю від 01.03.2010 р. №1118/10/100 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ізяславського району в інтересах держави та органу державної влади в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції <3-тя особа >до товариства з обмеженою відповідальністю «Поліське» <3-тя особа >про стягнення 8078,45 грн.

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

В С Т А Н О В И В:

Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Законів України: «Про прокуратуру», «Про державну податкову службу в Україні», «Про систему оподаткування”, «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про податок з доходів фізичних осіб» стягнути з відповідача 8078,45 грн. заборгованості з податку з доходів фізичних осіб.

Прокурор відділу облпрокуратури, повноважний представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримують у повному обсязі та наполягають на їх задоволенні, обґрунтовуючи наданими в матеріали справи доказами. Зазначають, що вказана заборгованість виникла внаслідок порушення позивачем вимог пп.8.1.2 п.8.1 ст.8, п.19.2 ст.19 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003р..

Відповідач в судове засідання не з'явився, 07.05.2010 року подав до суду письмову заяву, відповідно до якої зазначив, що позов визнає, підприємством приймаються міри по сплаті боргу, несплата боргу виникла по причині важкого фінансового стану підприємства, направити представника в судове засідання немає можливості, а тому справу просить розглянути без їх участі.

Заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Поліське» зареєстроване як юридична особа 03.04.2003 року Ізяславською районною державною адміністрацією Хмельницької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 828579, згідно довідки АБ №109337 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) відділу статистики в Ізяславському районі Головного управління статистики у Хмельницькій області включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, та взято на облік в податковому органі як платник податків.

Станом на 12.02.2010 року у відповідача утворилась заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 8078,45 грн., що підтверджується актом звірки розрахунків по податку з доходів фізичних осіб з доходів одержаних від здачі в оренду земельних часток (паю), довідкою від 12.02.2010 року №20 виданою товариством з обмеженою відповідальністю «Поліське» відповідно до якої заборгованість по податку з доходів фізичних осіб станом на 01.01.2010 року становить 8078,75 грн., виписками з рахунку №642.

У звязку із несплатою заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в добровільному порядку, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду з вимогою стягнути з відповідача 8078,45 грн. даної заборгованості. Досліджуючи надані докази, оцінивши їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Статтею 67 Конституції України та ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” на платників податків покладено обовязок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів. Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетних та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників визначаються Законом України ”Про систему оподаткування”.

Відповідно до ст.14 Закону України „Про систему оподаткування” до загальнодержавних податків віднесено податок на доходи фізичних осіб.

Відповідно до п.1 ст.8 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.2009 року №996 бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації.

При цьому, на органи державної податкової служби покладено функції щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою податків та зборів, а також забезпечення обліку платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків до бюджету (п.1,2 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу”), згідно п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно положень Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач є платником податків, зборів (обовязкових платежів), на якого згідно із законом покладено обовязок утримувати податки.

Відповідно до ст.2 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” Старокостянтинівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Водоканал» є платником податку.

Згідно п.п. 8.1.1, 8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” (надалі Закон № 889) податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого податку за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перехування) до бюджету під час виплати оподаткування доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується , але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Відповідно до п.4 п.19.2 ст.19 Закону № 889 передбачено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплатувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час виплати та за її рахунок; надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. При цьому податковий агент це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести подаковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону (п.1.15 ст.1 Закону № 889).

Статтею 7 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” визначено ставки податку. Статтею 20 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” передбачено, що особами відповідальними за погашення податкового зобовязання або податкового боргу з цього податку (податку з доходів фізичних осіб) є юридична особа, яка зобовязана нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджетів цей податок і вони несуть фінансову відповідальність. Відповідно до наказів ДПА України від 30.12.1997 року № 473 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 19.01.1998 року №26/2466 „Про затвердження форми довідки „Про суми виплачених доходів і утриманих з них податків та інших обовязкових платежів фізичних осіб юридичними особами усіх форм власності та фізичними особами субєктами підприємницької діяльності” (ф.№8ДР), Порядку заповнення та подання юридичними особами усіх форм власності і фізичними особами субєктами підприємницької діяльності ф№8ДР від 29.09.2003 року № 451 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.10.2003 р. № 960/8281 „Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф.№1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платинів податку і сум утриманого з них податку” позивач зобовязаний подавати до податкового органу відповідну звітність.

Згідно п. 3.2.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки з доходів фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність заборгованості відповідача.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора Ізяславського району в інтересах держави та органу державної влади в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Поліське» про стягнення 8078,45 грн. задоволити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю«Поліське» (Ізяславський район, с.Поліське, вул.Партизанська 8, код 31672694) на користь Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції (м.Ізяслав, вул.Незалежності 43, код 33875910) перерахувавши в дохід місцевого бюджету, одержувач: місцевий бюджет Поліської сільської ради, розподільчий рахунок №33214844700223 УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, ЄДРПОУ 23565265) 8078,45 грн. (вісім тисяч сімдесят вісім гривень 45 коп.) заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складений та підписаний 11 травня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк

< для копії >< для копії >