Рішення № 97603302, 09.06.2021, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
09.06.2021
Номер справи
335/1070/21
Номер документу
97603302
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

09.06.2021

Справа № 335/1070/21

Провадження № 2/331/1207/2021

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2021 року м.Запоріжжя

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя в складі

головуючого судді Солодовнікова Р.С.,

при секретарі судового засідання Чуйко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Концерну «Міські теплові мережі» про зобов`язання виконати обов`язок та перерахувати заборгованість за житлово-комунальні послуги,

за участі представника позивача - адвоката Тихомирової М.О.,

представника відповідача Щербини М.О.,

встановив:

До Жовтневого районного суду м.Запоріжжя звернувся ОСОБА_1 (далі позивач) із позовом до Концерну «Міські теплові мережі» (далі (відповідач), у якому вказав, що він мешкає за адресою: АДРЕСА_1 . З 28 квітня 2015 року в квартирі введений в експлуатацію прилад обліку гарячої води, про що складений акт, датою повірки встановлено 26.09.2018 року. З 2018 року позивач не користується гарячою водою, оскільки має водонагрівач, однак відповідач продовжує нараховувати плату за гарчу воду. Позивачу нарахована заборгованість за послугою в сумі 22 302,76 гривень. Позивач направив лист відповідачу з пропозицією провести повірку лічильника, на що відповідач листом від 22.01.2021 відмовив йому і цьому.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця. Вважає, що дії відповідача по зняттю квартирного приладу обліку гарячої води з комерційного обліку з лютого 2019 року, як і твердження про повірку і ремонт засобів квартирних приладів обліку води за кошти абонентів, є необґрунтованими.

Просить суд зобов`язати Концерн «Міські теплові мережі» здійснити повірку квартирного приладу обліку гарячої води встановленого в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , здійснити перерахунок використаної гарячої води та плати за її користування з 2018 року по січень 2021 року, скасувати заборгованість за послугу гарячого водопостачання в розмірі 22302,76 гривень. Вирішити питання стягнення судових витрат.

26.04.2021 року до суду від відповідача надійшов відзив на позов у якому вказано, що лічильник є власністю споживача, він несе повну відповідальність за його утримання та експлуатацію. У зв`язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг виконала перерахунок вартості тарифів та вилучила з них витрати, пов`язані з обслуговуванням та повіркою загально будинкових та індивідуальних засобів обліку. Таким чином, у Відповідача відсутній обов`язок щодо проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки, взятої на абонентській облік, за власний рахунок.

З 01 січня 2018 року повірка та ремонт засобів квартирних приладів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти абонентів, які можуть самостійно обрати підприємство, що має відповідну ліцензію на діяльність з повірки квартирних приладів обліку води. Впродовж 2018 року Концерном «МТМ» проводилась активна інформаційна компанія щодо необхідності проведення періодичної повірки квартирних лічильників гарячої води.

Споживачам послуг Концерну „МТМ (в тому числі і Позивачу) починаючи з грудня 2018 року у рахунках на сплату комунальних послуг було розміщене попередження про необхідність проведення періодичної повірки квартирних лічильників гарячої води. У разі ігнорування даного попередження квартирний прилад обліку буде знято з абонентського обліку.

Оскільки відповідачу не були надані документи, що підтверджують своєчасну повірку приладу обліку гарячої води, позивачем були пропущені усі надані терміни для проведення державної повірки квартирного лічильника гарячої води - у лютому 2019 року лічильник знятий з комерційного обліку. Відповідно, нарахування за послугу централізованого гарячого водопостачання по особовому рахунку Позивача починаючи з лютого 2019р. проводилось за середньомісячними показниками засобів обліку за попередні три місяці на підставі п. 15 Правил падання послуг з централізованого опалення, постачання холодної гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджених постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 р.

Станом на 19.04.2021 року лічильник позивачем не повірений, нарахування заборгованості з централізованого гарячого водопостачання проводиться за питомими нормами споживання питної води у м. Запоріжжі на підстав рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради № 474 від 28.11.2014 р. і розрахунку 140 літрів за добу на 1 особу. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

20 травня 2021 року представником позивача надана відповідь на відзив, відповідно до якого позивач в період з 2018 по 2021 рік не користувався гарячою водою.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі Правила) встановлено, що: послуги з водовідведення оплачуються споживачем з розрахунку обсягу витрат холодної та гарячої води згідно з нормативами (нормами) споживання або показаннями засобів обліку води.

Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п`ятим пункту 15 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця (пункт 9 вищевкзаних Правил).

Згідно статті 1 закону України «Про житлово-комінальні послуги» кількісний показник комунальних послуг - кількість одиниць виміру обсягу отриманої споживачем комунальної послуги, визначена відповідно до показань вузла обліку та/або вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством. »

У пункті 10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 вказано, що справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п`ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Плата за послуги з водопостачання споживачем, у будинку якого встановлений засіб обліку гарячої води, вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання у разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, з моменту її виявлення (абзац п`ятий пункту 16 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630).

Непроведення виконавцем періодичної повірки засобу обліку води не є підставою для неврахування його показників, так як забезпечення проведення повірки є обов`язком виконавця послуг і невиконання ним такого обов`язку не повинно мати негативних наслідків для споживача. Така правова позиція висловлена Верховним Судом в постанові від 29 квітня 2020 року по справі № 521/6670/18.

Враховуючи викладене, вважає заборгованість за послугу централізованого водопостачання гарячої води, яка нарахована відповідачем в розмірі 22 302,76 гривень незаконною, та такою, що не підлягає сплаті.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав викладених у позові, просив їх задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечував, просить відмовити у його задоволенні через необґрунтованість позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, а також вивчивши подані сторонами відзив і відповідь на відзив, всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним у справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об`єктивному та всебічному з`ясування обставин справи, суд прийшов до наступних висновків.

У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно зі ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до положень ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справ або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом встановлені наступні обставини і відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 , проживає і зареєстрований за вищевказаною адресою.

Договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води між сторонами не укладався.

Квартира підключена до мережі централізованого гарячого водопостачання, та послуги надаються Концерном «Міські теплові мережі».

Сторонами не оспорюється, що 28.04.2015 році в квартирі позивача встановлено і відповідачем прийнято на абонентський облік квартирний прилад обліку води, що підтверджується актом уведення в експлуатацію приладу обліку гарячої води від 28.04.2015. Дата наступного строку держповірки – 26.08.2018. Відповідно до зазначеного акту встановлено, що санвузол обладнаний водонагрівачем.

Відповідно до розрахунку заборгованості за адресою: АДРЕСА_1 позивачу до лютого 2019 року заборгованість за послуги централізованого гарячого водопостачання не нараховувалась.

Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно з ст.525,526,530 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №1875-IV від 24.06.2004р., який діяв в період виникнення спірних правовідносин і втратив чинність з 01.05.2019р., а також Закону України «Про житлово-комунальні послуги» 2189-VIII від 09.11.2017р., який введено в дію з 01.05.2019р., правовідносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, мають ознаки зобов`язання, в силу яких споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно з ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №1875-IV від 24.06.2004р., плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

Відповідно до п.10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. № 630, оплата послуг за показаннями засобів обліку води, встановлених у квартирі (будинку садибного типу), проводиться лише у разі здійснення обліку в усіх точках розбору холодної та гарячої води у квартирі (будинку садибного типу) незалежно від наявності засобів обліку на вводах у багатоквартирний будинок.

Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абз.5п.15 цих Правил (у разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами споживання). Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Згідно із п.9,15 Правил №630 квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Засоби обліку води і теплової енергії, встановлені у квартирі (будинку садибного типу) та на вводі у багатоквартирний будинок, підлягають періодичній повірці. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

05.06.2014р. було прийнято Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі - Закон №1314-VII), який набрав чинності з 01.01.2016р.

Відповідно до ч.4 ст.17 цього Закону періодична повірка засобів вимірювальної техніки, які використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду, що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб`єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Останні несуть відповідальність за своєчасність проведення такої повірки.

22.06.2017р. було прийнято Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі - Закон № 2119-VIII), який набрав чинності з 02.08.2017р.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.1, ч.2 ст.6 Закону № 2119-VIII вузол розподільного обліку це вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів. Обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Крім того, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017р. до ч.4 ст.17 Закону №1314-VII внесені зміни, відповідно до яких періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором.

Міжповірочний інтервал лічильників води становить 4 роки (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016р. № 1747)

Відповідно до ч.4 ст.8 Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до п.1,2 р.IV Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженогонаказом Мінекономрозвитку від 08.02.2016р. №193, результати вимірювання та інші дані, отримані під час проведення повірки, повинні бути задокументовані відповідно до методики повірки. Результати повірки ЗВТ вважають позитивними, якщо їх метрологічні і технічні характеристики відповідають вимогамЗакону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та технічних регламентів щодо ЗВТ.

З`ясувавши повно, всебічно та об`єктивно обставини справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням надані сторонами докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, а також достатності і взаємозв`язку, суд вважає встановленим та доведеним, що квартира позивача підключена до мережі централізованого гарячого водопостачання, в 28.04.2015 році в квартирі встановлений і прийнятий на абонентський облік лічильник гарячої води, який як засіб вимірювальної техніки підлягає періодичній повірці.

Така повірка до набрання чинності Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (02.08.2017р.) здійснювалась відповідно до Правил №630 та ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» за рахунок суб`єкта господарювання, який надавав такі послуги, тобто відповідача Концерну «МТМ».

Повірочний інтервал вузла обліку гарячої води закінчився 26 серпня 2018 року.

Періодична повірка лічильника води в квартирі позивача після 26.08.2018 здійснена не була.

З прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» змінився підхід до обліку цих житлово-комунальних послуг та обслуговування засобів їх обліку. Так, вказаним Законом обов`язок обслуговування і проведення періодичної повірки квартирних приборів обліку води покладено власників таких приборів за їх рахунок, якщо інше не встановлено договором. Власником квартирного приладу обліку води є споживач.

Впродовж 2018р. Концерном «МТМ» проводилась інформаційна компанія щодо необхідності проведення періодичної повірки квартирних лічильників гарячої води за рахунок їх власників, відповідні попередження з грудня 2018р. стали розміщатись і в рахунках на сплату житлово-комунальних послуг.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що у Концерну «МТМ» відсутній обов`язок щодо проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки, взятого на абонентський облік за власний рахунок, таку повірку повинен проводити сам споживач, а тому в задоволенні позовних вимог щодо зобов`язання відповідача здійснити повірку приладу обліку має бути відмовлено.

Суд не бере до уваги посилання представника позивача на правову позицію Верховного Суду в постанові від 29.04.2020 по справі №521/6670/18, оскільки до зазначених висновків суд дійшов надаючи оцінку правовідносинам за інших обставин на підставі законодавства, що діяло до внесення законодавчих змін.

Щодо вимог про зобов`язання відповідача провести перерахунок і скасувати заборгованість, суд прийшов до наступних висновків.

Порядок надання комунальних послуг, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг регламентується Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі - Правила № 630).

У пункті 10 Правил № 630 вказано, що справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п`ятим пункту 15 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

У разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання (абзац п`ятий пункту 15 Правил № 630).

Аналіз зазначених положень законодавства дає підстави для висновку, що за наявності у будинку обліку води оплата за надані послуги здійснюється згідно з показаннями такого засобу, за винятком випадку виявлення його несправності, що не підлягає усуненню.

На підставі зазначених положень, суд приходить до висновку, що непроведення періодичної повірки засобу обліку води не може прирівнюватись до несправності і не є підставою для нарахування заборгованості за нормами споживання.

Споживач повинен самостійно провести повірку засобу обліку води, і в разі виявлення в ньому несправностей, зазначена обставина може бути підставою для нарахування заборгованості за нормативами (нормами) споживання і стягнення цієї заборгованості, а випадку проходження повірки приладу обліку його показання повинні враховуватись виконавцем послуг.

Відповідно до пункту 10 Правил № 630 плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку води, а у разі його відсутності (несправності) за нормативами (нормами) споживання у таких випадках, зокрема у разі відсутності у виконавця показань квартирних засобів обліку за розрахунковий період з подальшим перерахунком відповідно до пункту 18 цих Правил.

За підпунктом 16 п.32 Правил № 630 обов`язком виконавця є проведення перерахунку розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному договором.

У постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року у справі № 6-2951цс15 зроблено висновок, що «споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі».

На переконання суду, нарахування відповідачем заборгованості за централізоване гаряче водопостачання за нормами споживання в місті Запоріжжі - 140 літрів за добу на кожну зареєстровану людину без підтвердження факту несправності засобу обліку гарячої води, як вимагає пункт 10 Правил № 630, за відсутності історії нарахувань заборгованості за вказаною послугою у минулому, у зв`язку із використанням споживачем електричного пристрою для підігріву води в локальній системі гарячого водопостачання (водонагрівача) не відповідатиме принципам справедливості, добросовісності та розумності.

Таким чином, встановлення заборгованості можливо після проведення повірки засобу обліку воду, врахування його показань, і проведення перерахунку заборгованості при встановленні факту споживання відповідачами послуги з гарячого водопостачання з розрахунку обсягу витрат гарячої води згідно з показаннями засобів обліку води, а тому вимоги про проведення перерахунку і скасування заборгованості є передчасними і задоволенню не підлягають.

Крім того, суд звертає увагу, що із зазначених позивачем предмета та підстав позову вбачається, що предметом спору стала правомірність нарахованої плати заборгованості за послуги постачання гарячої води. Оскарження дій відповідача щодо нарахування плати за постачання гарячої води, які є різновидом претензії, не передбачено чинним законодавством як спосіб захисту. А все, що зазначав позивач у позовній заяві, може бути запереченням у разі пред`явлення до нього позову про стягнення суми.

Тобто, суд виходить з того, що фактичні обставини, пов`язані із наявністю або відсутністю заборгованості за послуги постачання гарячої води підлягають доведенню при пред`явленні відповідачем позову про їх стягнення.

Підсумовуючи викладене, суд вважає необхідним в задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Керуючись ст. 82, 89, 229, 263, 264, 280, 354 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Концерну «Міські теплові мережі» про зобов`язання виконати обов`язок та перерахувати заборгованість за житлово-комунальні послуги,- залишити без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення виготовлений – 11 червня 2021 року.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання (регістрації): АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідачі: Концерн «Міські теплові мережі» (місце знаходження: м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137, п/р зі спеціальним режимом використання № НОМЕР_2 Установа банку: Філія-Запорізьке обласне управління АТ «Державний ощадний банк України» МФО 313957, код ЄДРПОУ 32121458 Свідоцтво платника ПДВ: № 11030127 ІПН: 321214508249)

Суддя: Р.С.Солодовніков