
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2021 р. Справа№200/1908/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Хохленкова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
УСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення №4 Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії від 15.01.2021 року;
- зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із включенням до пільгового стажу періоду роботи на ГОФ «Капітальна» концерну «Інтауголь» з 20.04.1993 року по 31.07.1993 року, періодів роботи на Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення» : з 29.06.1992 року по 20.09.1992 року на основному виробництві на дільниці погрузки прийомоздатчиком багажу та вантажу; з 21.09.1992 року по 11.02.1993 року у відділі техніки та контролю пробовідбірником 2 розряду; з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року на посаді пробовідбірника хімічної лабораторії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 07.01.2021 року нею, за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, подано заяву № 3382 про первинне призначення пенсії відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
15.01.2021 року Селидівським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийняте Рішення № 4 про відмову в призначенні пенсії. Рішення Відповідача вмотивоване тим, що Відповідно до п. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове держав пенсійне страхування», працівники, зайняті повний робочий день на роботах особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці — за списком № 2 робіт і професій, затвердженим Кабінетом міністрів України, за результатами атестації робочих місць, мають право на пенсію жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівники, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці але мають не менше половини стажу роботи на зазначених роботах, за наявність передбаченого загального роботи, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», жінкам на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію до 31.12.2021 року.
Згідно наданих документів страховий стаж ОСОБА_1 складає 37 років 05 місяців 20 днів. Пільговий стаж за Списком № 2 складає 03 роки 06 місяців 23 дні, згідно довідки про пільговий стаж.
Окрім цього у Рішенні Відповідачем зазначено, що згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 не можливо визначити періоди пільгової роботи, оскільки в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, та відсутні підтверджуючі документи (п. 20 Постанови № 637 від 12.08.1993).
Із вказаним Рішенням Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 4 від 15.01.2021 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 не погоджується та просить суд
Визнати Рішення № 4 Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії від 15.01.2021 протиправним, та у зв`язку з цим - cкасувати.
Зобов`язати Селидівське об`єднане управління Пенсійного фонду Україні Донецької області повторно розглянути її заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зі зменшенням пенсійного віку, з включенням до мого пільгового стажу період роботи на ГОФ «Капітальна» концерну «Інтауголь» з 20.04.1993 по 31.07.1993, та періодів роботи на Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення»:
з 29.06.1992 року по 20.09.1992 року на основному виробництві на дільниці погрузки прийомоздатчиком багажу та вантажу;
з 21.09.1992 року по 11.02.1993 року у відділі техніки та контролю пробовідбірником 2 розряду;
з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року на посаді пробовідбірника хімічної лабораторії.
Відповідач проти позову заперечував, надав відзив на позов, у якому, серед іншого, зазначив, що позивачка звернулася 07.01.2021 року до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. №1058-IV ГУ/
Відповідно до наданих документів страховий стаж ОСОБА_1 складає 37 років 05 місяців 20 днів. Пільговий стаж за Списком № 2 складає 03 роки 06 місяців 23 дні, згідно довідки про пільговий характер роботи.
Згідно трудової книжки серії НОМЕР_3 від 19.04.1985 не можливо визначити періоди пільгової роботи, оскільки в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, та відсутні підтверджуючі документи, (п. 20 Постанови №637 від 12.08.1993р.)
За таких обставин гр. ОСОБА_2 в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку за нормами п. 2 ч.2 ст.114 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу 06 років.
Ухвалою суду від 26 лютого 2021 року позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали, шляхом надання належним чином засвідчених копій паспорту позивача.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 березня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі № 200/1908/21-а за правилами спрощеного позовного провадження.
Розпорядженням № 105 від 12 травня 2021 року призначено повторний автоматизований розподіл справи № 200/1908/21 а, у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді Толстолуцької М.М.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15 травня 2021 року здійснено розподіл справи № 200/1908/21-а, справу передано до провадження судді Хохленкова О.В.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2021 року суд приймає до провадження адміністративну справу, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження, суддею одноособово, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на таке.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 , виданий Гірницьким МВМ Селидівського МВ УМВС України в Донецькій області 20.11.1996 року, РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації, згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 (а.с.6-9).
Відповідач, Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України яке є юридичною особою код ЄДРПОУ 41247274, 85400, Донецька обл., м.Селидове, вулиця Героїв Праці, 6 та суб`єктом владних повноважень.
07.01.2021 року позивачем подано заяву № 3382 про первинне призначення пенсії відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
15.01.2021 року Селидівським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області прийняте Рішення № 4 про відмову в призначенні пенсії. Рішення вмотивоване тим, що відповідно до п. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове держав пенсійне страхування», працівники, зайняті повний робочий день на роботах особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці - за списком № 2 робіт і професій, затвердженим Кабінетом міністрів України, за результатами атестації робочих місць, мають право на пенсію жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Згідно форми РС-право розрахунку пенсії до пільгового стажу за списком 2 не зараховані періоди роботи на ГОФ «Капітальна» концерну «Інтауголь» з 20.04.1993 року по 31.07.1993 року, та періодів роботи на Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення»:
з 29.06.1992 року по 20.09.1992 року на основному виробництві на дільниці погрузки прийомоздатчиком багажу та вантажу;
з 21.09.1992 року по 11.02.1993 року у відділі техніки та контролю пробовідбірником 2 розряду;
з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року на посаді пробовідбірника хімічної лабораторії.
Згідно трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_5 прийнята на роботу до Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення»:
з 29.06.1992 року по 11.02.1993 року на основному виробництві на дільниці погрузки прийомоздатчиком багажу та вантажу;
з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року на посаді пробовідбірника хімічної лабораторії. (а.с.10-15).
Запис трудової книжки підтверджується довідкою про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №96-03 від 02.03.2020 року.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 2 Перехідних положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до п.п. 1, 2, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2014 №280 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.
Основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; внесення пропозицій Міністрові соціальної політики щодо забезпечення формування державної політики із зазначених питань; виконання інших завдань, визначених законом.
Згідно ст. 24 Закону № 105 8-ІV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч. 2 ст. 24 Закону № 1058-IV).
Статтею 26 Закону №1058-ІV визначено умови призначення пенсії за віком.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.114 Закону №1058-IV, на пільгових умовах пенсія за віком призначається: працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки, які народилися з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року, після досягнення віку 53 років і за наявності страхового стажу, при зверненні з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року не менше 23 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
До набрання чинності Закону №1058-IV питання пенсійного забезпечення, в тому числі й порядок обчислення стажу для призначення пенсій, регулювалися Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року№1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ).
Згідно ст. 62 Закону № 1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Також, у відповідності до ст. 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі Порядок № 637).
Відповідно до п.1 Наказу Міністерства праці і соціальної політики України "Про затвердження Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" від 18.11.2005 №383 до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" за умови досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Пунктом 10 Порядку №383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку №637.
Суд зазначає, що вищевказаний Порядок, як вбачається з його назви та змісту, поширюється саме на випадки відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
З метою забезпечення соціального захисту та належного пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 року № 383 затверджено Порядок застосування Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі Порядок). Цей Порядок регулює застосування Списків під час обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до пунктів «а», «б» статті 13 та статті 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до пункту 3 Порядку, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка чи відповідні записи у трудовій книжці. Крім того, після 21 серпня 1992 року основними документами, які підтверджують пільговий стаж в період роботи на відповідних посадах або за професіями, які включені до Списків, є трудова книжка та документи, що підтверджують проведення атестації робочих місць за умовами праці. При цьому, значення трудової книжки та результатів атестації як основних документів, що підтверджують пільговий стаж роботи, встановлено Законом України «Про пенсійне забезпечення» (статті 13, 62), і будь-які підзаконні нормативно-правові акти, які суперечать цьому положенню, не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.
Суд зауважує, що згідно записів трудової книжки НОМЕР_5 ОСОБА_1 прийнята на роботу до Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення»: з 29.06.1992 року по 11.02.1993 року на основному виробництві на дільниці погрузки прийомоздатчиком багажу та вантажу; з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року на посаді пробовідбірника хімічної лабораторії. (а.с.10-15).
Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов`язків в органу Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення. Такі повноваження повинні бути використані з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких вони спрямовані.
Також, в підтвердження роботи на підприємстві, за списком №2 підтверджується довідкою про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №96-03 від 02.03.2020 року.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення Селидівського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії № 4 від 15.01.2021, слід визнати протиправним та скасувати.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Обов`язкам органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб кореспондує право фізичних та юридичних осіб очікувати що ці органи та посадові особи будуть діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принцип юридичної визначеності в свою чергу, є складовій принципу верховенства права.
Тому, правомірні очікування позивача на те, що орган державної влади буде діяти тільки на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом, не здійснилися.
І таким чином, його право було порушено.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші протии Україн” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно абзацу другому частини 4 статті 245 КАС Україні у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
У відповідності до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тож, сплачена позивачем сума судового збору у розмірі 908 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення №4 від 15.01.2021 року Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії
Зобов`язати Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про призначення пенсії за віком на пільгових умовах на підставі ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» зі зменшенням пенсійного віку, з включенням до пільгового стажу період роботи на ГОФ «Капітальна» концерну «Інтауголь» з 20.04.1993 року по 31.07.1993 року, та періодів роботи на Центральній збагачувальній фабриці «Україна» виробничого об`єднання «Донецьквуглезбагачення»: з 29.06.1992 року по 11.02.1993 року; з 06.12.1994 року по 04.12.1996 року.
Стягнути з Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (юридична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) суму судового збору в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень.
Повний текст рішення складено та підписано суддею головуючим 10 червня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О.В. Хохленков