Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-1019/10/1970
"14" квітня 2010 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крапівницької Н.Л.
при секретарі Винник І.В.,
за участю:
представника позивача Мельника О.А.,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовом Борщівської міжрайонної державної податкової інспекції в Тернопільській області до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу в сумі 1000 грн., суд, -
В С Т А Н О В И В :
Борщівська міжрайонна державна податкова інспекція в Тернопільській області звернулась до суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу в сумі 1000 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просить позов задовольнити.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог в судовому засіданні пояснив, що відповідачем порушено вимоги п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»та п.1 постанови Кабінету Міністрів України « Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» в результаті чого, застосовано штрафні санкції. В підтвердження викладеного додає Акт від 01 грудня 2009 року (№ бланку 002766) «Перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій», копії рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000102303, № 46/НОМЕР_1 від 11.12.2009 року, розрахунок штрафних (фінансових) санкцій, зворотній бік облікових карток платника.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнає та надав пояснення аналогічні долученому до матеріалів справи запереченню на позов, а саме, що 01.12.2009 року працівниками ДПА в Тернопільській області проводилась перевірка в магазині в смт. Мельниця-Подільська. що належить субєкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_3. За наслідками якої працівниками податкового органу складено Акт перевірки від 01.12.2009 року.
Перевіркою було встановлено невідповідність сум готівкових коштів із даними реєстратора касових операцій в розмірі 3,85грн, за що відповідачем було сплачено штраф у розмірі 19,25 грн.
Крім цього, працівниками податкового органу було виявлено так званий «факт реалізації алкогольних напоїв за ціною нижчою від постанови КМУ, а саме 01.12.2009 р. було реалізовано один пакет вина «Там'янка»місткістю 1 літр по ціні 12,00 грн. за пакет, про що видано фіскальний чек №03421». Вказаний факт продажі вина в паперовій тарі місткістю 1 літр, на думку Позивача, є порушенням ч.10 ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирт етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».
В той же час вказаною постановою КМУ №957 від 30.10.2008 року не встановлювалось обмеження щодо розміру мінімальної роздрібної ціни на вина.
Лише постановою Кабінету Міністрів України №І428 від 23.12.2009 року «Про внесення змін Додаток до постанови Кабінету Міністрів України №957 від 30.10.2008 року, встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін для вин в розмірі 12.00 грн., зокрема на вина в скляні тарі місткістю 0,7 л. та в іншій тарі місткістю 1 літр.
Зважаючи на те, що позивачем не було порушено жодних норм законодавства, яке регламентує придбання та реалізацію алкогольних напоїв, а також встановлення мінімальних оптово-відпускних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, просить відмовити повністю у позові.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, обов'язок щодо доказування правомірності прийнятого рішення покладається на відповідача.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством .
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_3 в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів зареєстрований Борщівською районною державною адміністрацією 24.10.2003 року за № НОМЕР_2.
01 грудня 2009 року державною податковою адміністрацією у Тернопільській області проведено перевірку з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину, що розташований за адресою смт. Мельниця-Подільська та належить СПД ОСОБА_3, про що складено акт від 01 грудня 2009 року (№ бланку 002766).
Перевіркою встановлено та зафіксовано в Акті перевірки наступні порушення: а саме, що відповідачем не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (РРО) в розмірі 3,85 грн., в результаті чого, Борщівською МДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000102303 від 01.12.2009 року. Дана санкція сплачена відповідачем 15.12.2009 р.
Крім того, за невиконання вимог ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»та п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», а саме: недотримання встановленої Кабінетом Міністрів України мінімальної оптово-відпускної та роздрібної ціни на алкогольні напої та недотримання установленого розміру мінімальної оптово-відпускної роздрібної ціни на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, за що у відповідності до абз.11 ч.2 ст.17 вказаного Закону - застосовано штрафні санкції у розмірі 1000 грн., в результаті чого Борщівською МДПІ було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 46/НОМЕР_1.
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органам податкової служби надано право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способі їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), а також здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч.2 абз.11 ст.17 Закону України Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»- за здійснення оптової та роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
За таких обставин, податковим органом правомірно, в порядку, визначеному законодавством прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державній податковій службі надано право подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На час розгляду справи відповідач не представив доказів сплати штрафних санкцій в розмірі 1000 грн., а тому підлягають до стягнення в судовому порядку.
керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163-167, 186 КАС України, Законами України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про державну податкову службу в Україні», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 (проживає АДРЕСА_1, інд. код НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в сумі 1000 гривень, яку перерахувати на р/р 31113106700030, адміністративні штрафи та інші санкції, код рахунку 21081100, код одержувача 23588869, банк одержувача УДК в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддяКрапiвницька Н.Л.
копія вірна
СуддяКрапiвницька Н.Л.