
Справа № 693/308/21
3/693/186/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10.06.2021 м. Жашків
Суддя Жашківського районного суду Черкаської області Шимчик Р.В., за участю секретаря судового засідання Коломієць С.В., начальника Жашківського відділу Уманської окружної прокуратури Гришка Б.В., особи, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення про корупційне діяння, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області, стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, з вищою освітою, працюючого заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Жашківського ОТГ, на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді (на момент вчинення) директора Жашківського підприємства теплових мереж, відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Згідно Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) розділ ХІІІ Прикінцевих положень ЗУ « Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1 та встановлено, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подається до 01 квітня, у 2020 році суб`єктом декларування подається до 01 червня, при цьому декларація фактично подана ОСОБА_1 26.11.2020 року, хоча Законом встановлено граничний термін 31.05.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого йому правопорушенні визнав частково, зазначив, що у березні місяці 2020 року, ще до впровадження карантину, він за сайті «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» створив декларацію і натиснув кнопку «відправити», але не переконався у тому, що декларацію відправлено та не перевірив свою електронну пошту на предмет підтвердження факту подання декларації. Лише 26 листопада 2020 року, маючи намір подати декларацію кандидата на посаду заступника міського голови на основі попередньою декларації, виявив, що вона збережена як чернетка. Того ж дня він подав попередню декларацію і одразу ж подав декларацію кандидата на посаду. Вважає, що моментом виявлення вчинення правопорушення є саме день, коли він фактично подав декларацію, тобто 26 листопада 2020 року, а тому строки притягнення до відповідальності, на його думку, спливли.
Прокурор Гришко Б.В. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав та зазначив про наявність у діях ОСОБА_1 ознак діяння, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, днем виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 26.03.2021 р., тобто день складання протоколу. Однак, як вбачається із матеріалів справи, ще 20.01.2021 р. старший оперуповноважений УСР в Черкаській області ДСР НП України Віктор Блізніков рапортом доповів на ім`я начальника УСР в Черкаській області ДСР НП України Артема Труби про те, що ним у ході роботи по матеріалах відносно ОСОБА_1 щодо можливого порушення вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, було встановлено, що згідно з відомостями Єдиного Державного Реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК України, при введенні даних « ОСОБА_1 » пошукова система видала відомості, відповідно до яких ОСОБА_1 подав до ЄДР серед іншого декларацію щорічну 26.11.2020 о 10 годині 37 хв., що на думку суду, і є днем виявлення адміністративного правопорушення уповноваженою особою.
Разом з тим, навіть за вказаних вище обставин, шестимісячний строк, визначений ч.4 ст.38 КУпАП, на момент розгляду справи не закінчився, а тому підстави для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п.7 ч.1 ст247 КУпАП – відсутні.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 117/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 26.03.2021 року, поясненням ОСОБА_1 , витягом з офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» з якого вбачається, що декларація за 2019 рік ОСОБА_1 фактично подана 26.11.2020 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі ст. 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, є наявність на утримання неповнолітньої дитини.
Обставин, передбачених ст. 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
На підставі викладеного вище, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Також з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі, передбаченому п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 283-284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави (Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Жашків/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566, Банк отримувача, Казначейство України (ел.адм.подат.), Рахунок отримувача UA798999980313020106000023627, Код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 (чотириста п`ятдесят чотири ) грн. 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету (ККДБ): 22030106).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови до Черкаського апеляційного суду через Жашківський районний суд Черкаської області.
Головуючий: Роман Васильович Шимчик