Постанова № 9757244, 13.04.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2-а-756/10/1970
Номер документу
9757244
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-756/10/1970

"13" квітня 2010 р. Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої Подлісної І.М.

при секретарі Калиняк О.В.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі Державної

комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного

товариства «Борщівський райпостач» про стягнення санкцій за

правопорушення на ринку цінних паперів

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Борщівського району в інтересах держави в особі Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з адміністративним позовом, (надалі позивач) до відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»(надалі відповідач) про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів на суму 85 000 грн.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем станом на день подання позовної заяви рахується заборгованість перед Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку із сплати штрафних санкцій за повторне правопорушення на ринку цінних паперів на суму 85 000 грн., просять позов задовольнити повністю.

Представник відповідача відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»повторно в судове засідання не зявився з невідомих на те суду причин, хоча про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином і у відповідності до ст. 33 КАС України. Заперечень проти позову Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку суду не надав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, міркування прокурора, дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.

Законом України «Про регулювання ринку цінних паперів в Україні», Положенням про Державну комісії з цінних паперів і фондового ринку визначено, що основними завданнями Комісії є, зокрема, формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку і функціонування ринку цінних паперів, здійснення державного регулювання та контролю за випуском, обігом цінних паперів на території України, за додержанням законодавства в цій сфері. Систему Комісії складають Комісія, її центральний апарат та територіальні органи. Територіальними органами Комісії є управління та відділення, які діють на основі положення, що затверджується комісією.

- 2 -

П.10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач в порушення вимог п.1.глави 1, п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 р. № 1591 (надалі-Положення) не розміщував регулярну інформацію за 2008 р. в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів.

Положенням про розкриття інформації затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.200 6р. № 159 в главі 7 встановлено емітентами цінних паперів розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісіїу строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданніу строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісіїне пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

При поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не визначені в пункті 4 цієї глави, подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.

Тернопільським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 28.10.2009 року було складено Акт №164-ТЕ про правопорушення на ринку цінних паперів ВАТ «Борщівський райпостач». Згідно із Журналом реєстрації вхідної документації територіального управління комісії Товариством станом на 17.07.2009 року і на даний момент не надано відповідні документи, тим самим юридична особа, як емітент ухилився від виконання розпорядження № 33-ТЕ від 17 липня 2009 року.

В період з 14.01.2009 року Емітент притягувався до відповідальності за вчинення аналогічного порушення. Так, постановою Уповноваженої особи Комісії начальника територіального управління комісії про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 04-ТЕ від 08.04.2009 року, № 44-ТЕ від 18.06.2009 року і №1 51-ТЕ від 09.09.2009 року у відношенні емітента ВАТ «Борщівський райпостач»застосовано фінансову санкцію за невиконання розпорядження уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Таким чином, постановою № 164-ТЕ від 05.11.2009 року за невиконання розпорядження уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, вчинене повторно протягом року, застосували до емітента відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»фінансову санкцію у розмірі пяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 85000 грн.

Згідно акту №164-ТЕ про правопорушення на ринку цінних паперів від 28.10.2009р. станом на 17.09.2009 року, і на даний момент, Емітент - відкрите акціонерне товариство «Борщівський райпостач»не опублікував регулярну річну інформацію за 2008 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради

- 3 -

України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таким чином, відкритим акціонерним товариством «Борщівський райпостач», як юридичною особою та емітентом, порушено вимоги пунктів 1 глави 1 та пункту 1 глави 7 розділу V Положення.

Постановою № 164-ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 05.11.2009р. до відповідача за вище зазначене правопорушення застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі від 1000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 000 грн.

Вище вказаною Постановою № 164-ТЕ відповідача було зобовязано у 15 денний термін з моменту отримання даної постанови перерахувати суму штрафу в дохід Державного бюджету України.

Емітент станом на момент подання позову, не розмістив регулярну річну інформацію за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів, чим порушив вимоги п.1 глави 1 та п. 1 глави 7 розділу Положення, в цій частині.

Доказів на підтвердження протилежного відповідачем не подано, а судом не здобуто.

У відповідності до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами, у звязку з порушенням законодавства України про цінні папери.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не оскаржені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

керуючись ст.ст.6, 50, 70, 71, 86, 128, 158, 163, КАС України, ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», вiд 30.10.1996 № 448/96-ВР, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»(смт. Скала - Подільська, вул. Залізнична, 1, Борщівський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 00907361) 85 000 (вісімдесят пять тисяч) грн. штрафних санкцій в користь державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяПодлісна І.М.

копія вірна

СуддяПодлісна І.М.