
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2021 р. Справа№200/5477/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Дмитрієва В.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
6 травня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в призначені пенсії за віком, зобов`язати зарахувати до стажу державної служби період проходження служби у Збройних силах, в органах внутрішніх справ, в органах місцевого самоврядування, зобов`язати призначити пенсії за віком державного службовця з 30.11.2020 року з урахуванням довідок про складові заробітної сплати від 20.11.2020 №05/252, №05/253.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що на час звернення до відповідача із заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію державного службовця, позивач досяг 63-річного віку, має загальний стаж роботи понад 45 років, з яких стаж державної служби перевищує 31 рік. Проте відповідач відмовив в призначенні пенсії державного службовця, пославшись на відсутність необхідного стажу державної служби, що обумовлено тим, що до стажу державної служби не зараховано період служби у Збройних Силах, служби в органах внутрішніх справ МВС України та час роботи в органах місцевого самоврядування. Позивач вважає рішення протиправним, оскільки порушує його право на отримання пенсії передбаченої Законом України “Про державну службу”.
Відповідач позов не визнав, 31 травня 2021 року подав відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю. В обґрунтування зазначив, що згідно приписів Закону України «Про державну службу» №889-VІ та постанови КМУ від 14 вересня 2016 року №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», основним критерієм, який визначає підстави для зарахування того чи іншого періоду роботи на посаді державного службовця до стажу, який дає право на пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ, є встановлення за займаною посадою відповідного рангу. При цьому, право на пенсію згідно Закону №889 дає виключно робота на посадах, віднесених до відповідної категорії посад державних службовців. Відповідач вказав, що до стажу держаної служби, що дає право на пенсію відповідно до ст. 37 Закону України №3723, не зараховується період проходження служби у збройних силах, період служби в органах внутрішніх справ та період роботи в органах місцевого самоврядування.
Ухвалою від 11 травня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи провести суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази у відповідача.
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 , виданим 27 квітня 1998 року Слов`янським МВ УМВС України у Донецькій області.
30 листопада 2020 року позивач через веб-портал Пенсійного фонду України звернувся із заявою про перехід на пенсію за іншим Законом, а саме: з пенсії за вислугу років по лінії Міністерства внутрішніх справ на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» додавши: копію паспорта, копію картки платника податків, копію військового квитка;, копію диплому та вкладиш про освіту, копію трудової книжки; копію довідки про стаж державної служби від 2 листопада 2020 року; копію довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 20 листопада 2020 року; копію заяви про виплату пенсії від 25 листопада 2020 року.
Так, трудова книжка позивача серії НОМЕР_2 містить, зокрема, наступні записи:
- № 3 – з 2 листопада 1979 року по 13 травня 1981 року – служба в Радянській Армії;
- №8–9 з 1 вересня 1986 року по 18 грудня 2002 року проходив службу в органах внутрішніх справ у Слов`янському міському відділі УМВС України в Донецькій області;
- №10 – 25 грудня 2002 року призначено, з резерву, на посаду заступника начальника відділу державної виконавчої служби Слов`янського районного управління юстиції з випробувальним терміном 3 місяці.
- Присягу державного службовця прийнято;
- №11 – 25 березня 2003 року присвоєно 13 ранг 6 категорії посад державних службовців;
- №12 – 20 червня 2003 року звільнено за переведенням до виконавчого комітету Слов`янської міської ради;
- №13 – 23 червня 2003 року прийнятий на посаду завідуючого відділу з питань захисту споживачів Слов`янської міської ради;
- Прийнята присяга посадової особи місцевого самоврядування;
- Присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування, віднесеного до 5 категорії;
- №14 - 23 червня 2005 року присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування, віднесеного до 5 категорії посад;
- №15 – 15 березня 2006 року переведений на посаду начальника відділу з питань захисту прав споживачів;
- №16 – 1 липня 2007 року присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування, віднесеного до 5 категорії посади;
- №17 – 31 січня 2011 року звільнений у зв`язку зі скороченням чисельності;
- №18 – 25 серпня 2011 року запис №17 недійсний. Поновлено на попередній посаді;
- №19 – 17 червня 2013 року переведений в управління моніторингу надання торговельних та транспортних послуг на посаду начальника відділу з питань захисту прав споживачів;
- №20 – 16 серпня 2013 року переведений в управління економічного і соціального розвитку на посаду начальника відділу торгівлі і захисту прав споживачів;
- №21 – 16 червня 2016 року відділ торгівлі і захисту прав споживачів виведено в окремий структурний підрозділ, у зв`язку з упорядкуванням структури виконавчих органів міської ради.
Рішенням Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №26 від 4 лютого 2021 року ОСОБА_1 відмовлено в переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком державного службовця, оскільки на момент звернення ОСОБА_1 не має необхідного стажу державної служби.
Згідно з вказаним рішенням на момент звернення ОСОБА_1 має страховий стаж 45 років 08 місяців 18 днів, стаж роботи відповідно до Закону України «Про державну службу» №889 за період з 25 лютого 2002 року по 20 червня 2003 року складає 00 років 05 місяців 26 днів. Стаж роботи відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» №2493-ІІІ від 7 червня 2001 року за період з 23 червня 2003 року по 30 квітня 2016 року складає 12 років 09 місяців 09 днів.
Вважаючи протиправним рішення відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями статті 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України “Про державну службу” №889-VIII, який набрав чинності 01 травня 2016 року (далі – Закон №889-VIII).
Так, статтею 90 Закону №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно доЗакону України"Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Разом з тим, до 01 травня 2016 року діяло законодавство у сфері державної служби, яке передбачало право державного службовця на призначення пенсії на умовах, визначених статтею 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ "Про державну службу"(далі - Закон №3723-VIII).
Відповідно до частини1 статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України"Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати,з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12розділу XI Закону №889-VIII.
Так зокрема, пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу"та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу"у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XIIу порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Водночас, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців,статтею 37 Закону №3723-ХІІпередбачено додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ після 1 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 лютого 2019 року у справі № 822/524/18, у постанові Верховного Суду від 2 квітня 2020 року у справі № 687/545/17.
Так, судом встановлено, що відповідачем не зараховано до стажу державної служби період військової служби в Радянській Армії з 2 листопада 1979 року по 13 травня 1981 року, період проходження служби в органах внутрішніх справ у Слов`янському міському відділі УМВС України в Донецькій області з 1 вересня 1986 року по 18 грудня 2002 року; період роботи в органах місцевого самоврядування на посаді начальника відділу Слов`янської міської ради з 23 червня 2003 року по теперішній час.
Положеннями статті 46 Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у частині 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.
Згідно пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Тобто, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283 (далі - Порядок № 283), відповідно до пункту 1 якого, цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.
Обставина щодо втрати чинності Порядку №283, у зв`язку із затвердженням 25 березня 2016 року постановою №229 Кабінету Міністрів України нового Порядку обчислення стажу державної служби, судом не враховується, оскільки його норми були чинними на час здобуття позивачем стажу державної служби (далі - Порядок № 229).
Порядок №229 у пункті 6 містить аналогічну норму, як і в пункті 8 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про державну службу №889-VIII про те, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Тобто, обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01 травня 2016 року здійснюється відповідно до Порядку № 283.
Так, згідно пункту 3 Порядку до стажу державної служби включається також:
- час служби на посадах рядового та начальницького складу осіб, яким присвоєно встановлені законодавством спеціальні звання міліції, в органах внутрішніх справ, що входили або входять до структури Міністерства внутрішніх справ;
- час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.
Також, згідно з частиною 1 статті 2 закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" № 2232-ХІІ, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Статтею 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" №2011-XII зазначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Отже, періоди проходження військової служби в Радянській армії з 2 листопада 1979 року по 13 травня 1981 року, військової служби в органах внутрішніх справ у Слов`янському міському відділі УМВС України в Донецькій області з 1 вересня 1986 року по 18 грудня 2002 року слід зарахувати до стажу державної служби.
Стосовно не зарахування до стажу державної служби періодів роботи позивача в органах місцевого самоврядування на посаді начальника відділу Слов`янської міської ради з 23 червня 2003 року по теперішній час суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 2 Порядку №283, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
4 липня 2001 року набрав чинності Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 року №2493-III (далі Закон №2493-III).
Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III передбачено, що дія Закону України "Про державну службу" поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Верховний Суд у постанові від 10 травня 2018 року у справі №351/1792/17 зазначив, що після набрання чинності Законом України "Про державну службу" №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 закону України "Про державну службу" №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховується до стажу державної служби.
Таким чином, суд вважає безпідставними доводи відповідача про те, що стаж роботи на посаді в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця.
На підставі викладеного вище, суд вважає, що періоди роботи позивача з 23 червня 2003 року на посаді завідуючого відділу Слов`янської міської ради, начальника відділу з питань захисту прав споживачів, необхідно зарахувати до стажу державної служби.
Отже, з урахуванням того, що вказані періоди підлягають зарахуванню до спеціального стажу позивача, що загалом складає понад 20 років, ураховуючи, що станом на 1 травня 2016 року позивач працював на посаді, віднесеній до посад державних службовців та сукупний стаж державної служби на день набрання чинності Законом №889-VIII (01 травня 2016 року) становить більше 20 років, суд дійшов висновку, що позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", у зв`язку з чим рішення відповідача про відмову в переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком державного службовця є протиправним а підлягає скасуванню.
Стосовно позовних вимог в частині зобов`язання відповідача призначити та виплачувати пенсію за віком державного службовця з 30 листопада 2020 року, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 4 Постанови КМУ № 622 від 14 вересня 2018 року "Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб" пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Тобто вимогами законодавства передбачено переведення на інший вид пенсії з дня подання заяви.
Оскільки позивач отримує пенсію за віком, а 30 листопада 2020 року подав заяву про призначення (переведення) його на інший вид пенсії, що не заперечується сторонами, пенсію на підставі Закону України "Про державну службу" слід призначити (перевести) саме з 30 листопада 2020 року.
При цьому, ураховуючи, що відповідачем під час розгляду заяви виконані не всі умови для прийняття законного та обґрунтованого рішення, а саме не зараховано відповідні періоди до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, військової служби та період служби в органах внутрішніх справ, та не надано оцінку поданим документам, суд, вважає за необхідне зобов`язати пенсійний орган повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 30 листопада 2020 року з урахуванням висновків суду.
Стосовно позовних вимог в частині урахування довідок про складові заробітної сплати від 20.11.2020 №05/252, №05/253, суд вважає їх передчасними, оскільки внаслідок не зарахування відповідачем до стажу державної служби періоду проходження строкової військової служби, служби в органах внутрішніх справ, періодів роботи в органах місцевого самоврядування, вказані довідки не були розглянуті пенсійним органом.
З огляду на викладене позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат суд враховує, що фактично позовні вимоги задоволені, оскільки рішення управління скасовано, а вимоги в частині зобов`язання вчинити певні дії є похідними від першої позовної вимоги.
Згідно положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як убачається з наявних матеріалів справи, при зверненні до адміністративного суду з позовною заявою, позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн. Таким чином, судовий збір у зазначеному розмірі підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 6, 90, 132, 139, 193, 242-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 26 від 4 лютого 2021 року про відмову в переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком державного службовця.
Зобов`язати Слов`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, б.3, код ЄДРПОУ 37803258) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) про перехід на пенсію за нормами Закону України “Про державну службу України” №889-VІІІ від 10 грудня 2015 року з урахуванням до стажу державної служби періоду проходження строкової військової служби, служби в органах внутрішніх справ, періодів роботи в органах місцевого самоврядування.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, б.3, код ЄДРПОУ 37803258) на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 908,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу VІ “Прикінцевих положень” Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя В.С. Дмитрієв