ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-400/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Удовіченка С.О.,
при секретарі Саченко Н.С.,
за участю:
представника Прокуратури Полтавської області - Савченко В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор"про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
29 січня 2010 року Лубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекціїзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор"про стягнення податкової заборгованості по податку на додану вартість в сумі 3386,45 грн.; по податку на прибуток в сумі 46715,68 грн.
Представник Прокуратури Полтавської області у судовому засідання вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити. Позивач надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника позивача.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно за юридичною адресою, про що свідчать поштові повідомлення.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальність "Кондор" (ідентифікаційний код 23547735) зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа 20 липня 1995 року виконавчим комітетом Лубенської міської ради.
Згідно з пунктом 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
03 червня 2009 року державними податковими інспекторами Лубенської ОДПІ була проведена планова виїзна документальна перевірка ТОВ "Кондор" з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 30.06.2009 року, про що складено акт №3413/23-23547735 від 11.11.2009 року.
За результатами перевірки було встановлено, що на порушення п.п. 5.3.1. п. 5.З., п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" відповідачем занижено податок на прибуток у сумі 35416 грн.
Відповідно до положень статті 17.1.17 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-III(надалі Закон №2181-ІІІ) за порушення податкового законодавства на платника податків накладаються штрафи. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
-при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
-при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі акту перевірки №3413/23-23547735 від 11.11.2009 року Лубенською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №0000692301/0 від 23.12.2009 року, яким ТОВ "Кондор" було визначено загальну податкового зобов'язання в розмірі 46458,90 грн. за платежем "податок на прибуток приватних підприємств", в тому числі 35417 грн. - за основним платежем, 11041,9 - за штрафними фінансовими санкціями..
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було відправлене на адресу платника податків та отримане ним, що підтверджується підписом на корінці податкового повідомлення - рішення.
Крім того, декларацією №9001596943 платником самостійно донарахована сума податку на прибутку в розмірі 258 грн.
В розумінні пункту 1.11 статті 1 Закону №2181-ІІІ податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону 2181-ІІІ, 4.1.4 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Деклараціями за 2009 рік, наявними в матеріалах справи, відповідач самостійно визначив суму податку на додану вартість, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками 2009 року у розмірі 3386,45 грн., яку на час розгляду справи відповідач не сплатив.
Відповідно до зворотного боку облікової картки платника, за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 14530,04 грн., яка на час розгляду справи є непогашеною.
Відповідно до п.п. 16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" за несвоєчасні розрахунки з бюджетом по погашенню податкових зобов'язань нарахована пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу 8,5 %. Згідно до Наказу №290 ДПА України від 11.06.2003 року "Про затвердження інструкції про порядок нарахування та погашення пені, за платежами, що контролюються органами ДПС" п. З п.п.3.9 передбачено нарахування пені на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності). Із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу. Таким чином відповідачу була нарахована пеня в розмірі 45,49 грн.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-ІІІ встановлено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На підставі вищезазначеної норми 05.11.2009 Лубенською ОДПІ винесено першу податкову вимогу №1/158 на суму 7552,96 грн., яку відповідач отримав 06.10.2009 року.
09.11.2009 року Лубенською ОДПІ винесено другу податкову вимогу №2/169 на суму 3188,45 грн., яку відповідач отримав 09.11.2009 року.
9 грудня 2009 року начальником Лубенської ОДПІ відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" прийнято рішення № 58 про стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) ТОВ "Кондор", а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу.
Заходи примусового стягнення, які проведені Лубенською ОДПІ відповідно до Закону №2181-ІІІ, до погашення заборгованості не призвели.
Таким чином, загальна сума непогашених податкових зобовязань відповідача склала 50102,13 грн., що також підтверджується зворотнім боком облікової картки платника.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Враховуючи те, що існування податкової заборгованості тягне з собою ненадходження коштів до Державного бюджету та суттєво порушує інтереси держави, суд прийшов до висновку, що органи прокуратури наділені правом звертатися з позовами в інтересах держави в особі державної податкової інспекції.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор" про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути 3 Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор" (37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Курчатова, 25, ідентифікаційний код 23547735):
- 3386,45 грн. заборгованості по податку на додану вартість на: р/р 31119029700011; код одержувача 34698631; одержувач: Держбюджет; код платежу 14010100 банк: ГУДК в Полтавській обл.; МФО 831019;
- 46715,68 грн. заборгованості по податку на прибуток на: р/р 31117009700011; код одержувача 34698631; одержувач: Держбюджет; код платежу 11021000 банк: ГУДК в Полтавській обл.; МФО 831019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2010 року.
СуддяС.О. Удовіченко