
Копія
Справа № 397/348/21
н/п : 3/397/150/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.06.2021 смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Івченко П.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка не працює, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП – НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
У С Т А Н О В И В:
27.04.2021 ОСОБА_1 будучи матір`ю неповнолітніх дітей 2006 р.н., 2009 р.н., 2010 р.н., 2012 р.н., 2018 р.н., 2020 р.н. ухилилася від виконання батьківських обов`язків та не забезпечила належних умов для життя та виховання дітей, що полягало в неналежному санітарному стані місця проживання дітей за адресою: АДРЕСА_2 , тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
Окрім цього, 28.04.2021 ОСОБА_1 будучи матір`ю неповнолітніх дітей 2006 р.н., 2009 р.н., 2010 р.н., 2012 р.н., 2018 р.н., 2020 р.н. ухилилася від виконання батьківських обов`язків та у порушення п. 2 ст. 150 Сімейного кодексу України, не забезпечила належного піклування про здоров`я неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та свідомо, впродовж березня 2021 року жодного разу не з`явилася з дітьми на прийом до лікаря КНП «КОЦПБС КОР», тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, щиро каялась.
Окрім повного визнання своєї вини, винуватість ОСОБА_1 підтверджується:
-у вчиненні адміністративного правопорушення, яке мало місце 27.04.2021: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 130681 від 27.04.2021; актом обстеження умов проживання від 27.04.2021 та доданими фотознімками; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; постановою Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 01.10.2020, якою ОСОБА_4 притягнута до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 184 КУпАП; свідоцтвами про народження дітей;
-у вчиненні адміністративного правопорушення, яке мало місце 28.04.2021: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 130684 від 23.05.2021; листом директора КНП «КОЦПБС КОР» про критичний стан здоров`я дітей; постановою Олександрівського районного суду Кіровоградської області від 01.10.2020, якою ОСОБА_4 притягнута до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 184 КУпАП; протоколом позачергово засідання комісії з питань захисту прав дитини Олександрівської селищної ради № 4 від 27.04.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_5 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; свідоцтвами про народження дітей.
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 184 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та не заперечується нею самою.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення стосовно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв`язку з чим, на підставі ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об`єднанню в одне провадження.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП враховується суспільна небезпечність вчиненого правопорушення, обставини його вчинення, а також особистість ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Санкцією ч. 2 ст. 184 КУпАП передбачено безальтернативний вид стягнення у виді штрафу від ста (1700 грн) до трьохсот (5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, суд ураховує, що ОСОБА_1 на даний час не працює, оскільки перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років, має на утриманні шість неповнолітніх дітей, отримує дохід лише за рахунок соціальних виплат на дітей у зв`язку з інвалідністю дочки та соціальну допомогу на дитину до досягнення нею трирічного віку, сукупний дохід складає близько 3 000 грн, має захворювання на СНІД. Таким чином, на переконання суду, призначення стягнення у виді штрафу навіть в мінімальному розмірі, не буде відповідати меті адміністративного стягнення, яка закріплена в ст. 23 КУпАП, а навпаки поставить ОСОБА_1 та її сім`ю в ще більш скрутне матеріальне становище та буде надмірним тягарем для останньої і від такого стягнення можуть постраждати в першу чергу малолітні діти, які знаходяться на утриманні правопорушниці, що буде явно не справедливим.
Водночас, суд звертає увагу, що ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачає такий вид адміністративного стягнення, як попередження.
Таким чином, хоча КУпАП і не передбачає право суду перейти до іншого більш м`якого стягнення, яке не передбачено в санкції статті, яка ставиться в провину особі, однак з урахуванням особи ОСОБА_1 , її матеріального стану, суд уважає, що справедливим, виваженим та достатнім для виховання останньої і запобігання вчинення нею нових адміністративних правопорушень буде адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 36, 40-1, 184, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження справу № 397/348/21 (н.п. 3/397/150/21) та справу № 397/349/21 (н.п. 3/397/151/21) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності зач. 2 ст. 184 КУпАП та присвоїти справі № 397/348/21 (провадження № 3/397/150/21).
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривень 00 (нуль) копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783,банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді може бути оскарженою до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/ П.О.Івченко
Згідно з оригіналом.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Рішення станом на «___»_____2021 року набрало законної сили.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області П.О.Івченко
Копію засвідчено «___»______2021 року.