
№ 317/1659/21
№/п 3/317/794/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасов О.М., за участю прокурора Іванової А.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Степне, Запорізького району Запорізької області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання та реєстрації: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючої ФОП, колишнього депутата Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області,
за правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
06.11.2015 р. на засіданні першої сесії восьмого скликання голова Степненської сільської виборчої комісії Запорізького району Запорізької області ОСОБА_2 виступила з оголошенням про результати виборів сільського голови і депутатів сільської ради та визнання їх повноважень, згідно з яким до Степненської сільської ради депутатом обрано ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 , будучи депутатом Степненської сільської ради, відповідно до ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016, була зобов`язана до 01.06.2021 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) депутат Степненської сільської ради ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua(гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https://public.nazk.gov.ua/declaration/7d26a8a8-f5e9-4664-84a5- аееЬ8486Ье85), лише 22.04.2021 що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи наведене, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2 подала її несвоєчасно, лише 22.04.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-УІІ від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
25.10.2020 р. відбулися перші місцеві вибори Степненської сільської ради та Степненського сільського голови згідно постанови ЦВК від 08.08.2020 № 160. 11.11.2020 р.на засіданні першої сесії дев`ятого скликання голова Степненської сільської виборчої комісії Запорізького району Запорізької області ОСОБА_2 виступила з оголошенням про результати перших місцевих виборів та про початок повноважень сільського голови та депутатів сільської ради. Тобто, 11.11.2020 ОСОБА_1 , як депутат, який припинив свої повноваження після засідання першої сесії, у зв`язку з визнанням повноважень депутатів дев`ятого скликання, повинна була не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подати у період часу (з 11.11.2020 по 09.12.2020 включно) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за неохоплений раніше поданими деклараціями. Відлік строку подачі декларації «перед звільненням» починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 вперше подала декларацію за формою «щорічна» 30.04.2017. В подальшому ОСОБА_1 подавала щорічні декларації за 2017 та 2018 роки. Декларацію за типом «перед звільненням» ОСОБА_1 подала лише 22.04.2021.
Отже декларацію перед звільненням, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 11.11.2020 по 09.12.2020, ОСОБА_1 в порушення вимог встановлених абзГТ ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала 22.04.2021, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3.
Враховуючи наведене, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 11.11.2020 р. по 09.12.2020 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за неохоплений раніше поданими деклараціями, у порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2 подала її несвоєчасно, лише 22.04.2021 р., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 6 КУпАП.
Крім того, 18.05.2021 року було встановлено, що 25.10.2020 р.відбулися перші місцеві вибори Степненської сільської ради та Степненського сільського голови згідно постанови ЦВК від 08.08.2020 № 160.
11.11.2020 р. на засіданні першої сесії дев`ятого скликання голова Степненської сільської виборчої комісії Запорізького району Запорізької області ОСОБА_2 виступила з оголошенням про результати перших місцевих виборів та про початок повноважень сільського голови та депутатів сільської ради.
Тобто, 11.11.2020 ОСОБА_1 , як депутат припинила свої повноваження після засідання першої сесії, у зв`язку з визнанням повноважень депутатів дев`ятого скликання Степненської сільської ради.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 вперше подала декларацію за формою «щорічна» 30.04.2017. В подальшому ОСОБА_1 подавала щорічні декларації за 2017 та 2018 роки. Декларацію за формами «перед звільненням» та «після звільнення» ОСОБА_1 подала лише 22.04.2021.
Отже декларацію після звільнення, за 2020 рік, ОСОБА_1 в порушення вимог встановлених абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала несвоєчасно лише 22.04.2021, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, затвердженою рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3.
Враховуючи наведене, депутат Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2021 р. по 01.04.2021 декларацію особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, у порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 2 подала її несвоєчасно, лише 22.04.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-УІІ від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до ст. 251, 252 КУпАП слід вважати дату з`ясування всіх необхідних даних для встановлення ознак вчинення правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності. Тобто датою виявлення правопорушення слід вважати дату складання цього протоколу, а саме 18.05.2021 р.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину повністю визнала, розкаялася у скоєному, просила суд суворо не карати.
Вчинення адміністративного корупційного правопорушення підтверджується протоколами №248 від 18.05.2021 р., №249 від 18.05.2021 р., №250 від 18.05.2021 року, поясненнями ОСОБА_1 , рішенням № 1 від 06.11.2015 з додатком; рішенням № 1 від 11.11.2020; витягом з веб/порталу сторінки публічної частини інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту«public.nazk.gov.ua/search» відносно ОСОБА_1 ; витягами з веб/порталу сторінки публічної частини «Центральна виборча комісія» сайту «https://www.cvk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ; копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за типом (перед звільненням); рішення № 1 від 06.11.2015 з додатком; витягом веб/порталу сторінки публічної частини інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua/search» відносно ОСОБА_1 ; витягами з веб/порталу сторінки публічної частини «Центральна виборча комісія» сайту «https://www.cvk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ; копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2019 рік; рішенням № 1 від 06.11.2015 з додатком;Рішення № 1 від 11.11.2020;Витяг з веб/порталу сторінки публічної частини інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» сайту «public.nazk.gov.ua/search» відносно ОСОБА_1 ; витяги з веб/порталу сторінки публічної частини «Центральна виборча комісія» сайту «https://www.cvk.gov.ua» відносно ОСОБА_1 ; копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за типом (після звільнення).
Таким чином, суддя, заслухавши ОСОБА_1 , висновок прокурора, яка вважає ОСОБА_1 , винною у скоєнні правопорушення та просила притягнути її до адміністративної відповідальності у вигляді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП повністю доведена та підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» потрібно стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40, 172-6 ч.1, 221, 279, 280, 282 КпАП України, суддя –
ВИРІШИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімдесят п`ять грн. 00 коп.) гривень.
Якщо впродовж п`ятнадцяти днів правопорушником не буде сплачена сума стягнутого штрафу, з правопорушника буде стягнуто подвійний розмір штрафу, відповідно до ст. 308 КпАП України.
Кошти перерахувати на користь СТЕПНЕНСЬКА сільська ТГ, отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ с. Степне/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA098999980313080106000008501, код класифікації доходів бюджету: 21081100
найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави : отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 - судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири гривні) грн.
Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту її постановлення.
Суддя: О.М. Ачкасов