
Справа № 638/1008/15-а
Провадження № 2-а/638/60/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.06.2021 року Дзержинський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого Аркатової К.В.,
секретаря Рижкиової В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Такт» до виконавчого комітету Харківської міської ради, третя особа об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Молодість» про визнання незаконним та нечинним рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ТОВ «Такт» звернулося до суду з позовом, в я кому просить визнати незаконним та нечинним рішення виконавчого комітету Харківської міської ради № 898 від 20.12.2011 року в частині встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій стосовно ОСББ «Молодість» з моменту його прийняття, зобов`язати виконавчий комітет Харківської міської ради невідкладно після набрання рішенням законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду у виданні, в якому офіційно було оприлюднено рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.12.2011 року № 898, стягнути судові витрати.
Свої позовні вимоги обґрунтовують тим, що є власником нежитлового приміщення, розташованого за адресою: м. Харків, пр. Леніна, 66, яке обслуговується ОСББ «Молодість». Відповідно до договору від 01.09.2011 року «Про надання послуг з утримання будинків і споруд, прибудинкових територій» укладеного між позивачем та ОСББ «Молодість», щомісячна плата за послуги складає 100 грн. 13.07.2011 року рішення загальних зборів членів ОСББ «Молодість» протоколом № 2 затверджено новий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Формування та затвердження цін та тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій регулюється нормами Закону України «Про житлово – комунальні послуги» та цілим рядом підзаконних нормативних актів. ОСББ «Молодість» на підставі протоколу № 2 загальних зборів членів від 13.07.2011 року подано до виконавчого комітету Харківської міської ради документи на встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. 20.12.2011 року рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 898 встановлено тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для ОСББ «Молодість» відповідно до додатку № 13. У зв`язку зі змінами тарифу, встановленими рішенням загальних зборів ОСББ «Молодість» протокол № 2 від 13.07.2011 року та рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 898 від 20.11.2011 року, між ТОВ «Такт» та ОСББ «Молодість» укладено договір №» 08/07-1 від 13.07.2013 року «Про надання послуг з утримання будинків і спору, прибудинкових територій», щомісячна плата за послуги складає 906,54 грн. В грудні 2014 року позивачу стало відомо, що відповідно до рішення апеляційного суду Харківської області .яке набрало законної сили від 04.11.2014 року визнано недійсним рішення загальних зборів ОСББ «Молодість» протокол № 2 від 13.07.2011 року. Враховуючи викладене позивач вважає, що оскаржуване рішення підлягає скасуванню, оскільки його винесено на підставі визнаного недійсним рішення загальних зборів ОСББ «Молодість» від 13.07.2011 року.
Представник позивача надав заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи повідомлений належно, заяв про розгляд справи за його відсутністю суду не надав. 11.03.2015 року представник відповідач подав до суду письмові заперечення на позов, згідно яких просив відмовити у задоволенні позову ТОВ «Такт», посилаючись на те, що скасування в судовому порядку протоколу загальних зборів ОСББ «Молодість» від 13.07.2011 року № 2 , яким прийнято рішення про прийняття тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, не є підставою для скасування рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.12.2011 року № 898 в частині встановлення тарифу для ОСББ «Молодість».
Представник ОСББ «Молодість» в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи повідомлений належно, заяв про розгляд справи за його відсутністю суду не надав. Також, представником третьої особи надані письмові заперечення на даний позов, згідно яких просили відмовити у задоволенні позову ТОВ «Такт», вказуючи про те, що даний позов є бажанням позивача уникнути виконання обов`язків щодо утримання спільного та загального майна житлового комплексу та прибудинкової території та не сплачувати встановлені внески.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
ТОВ «Такт» на праві приватної власності належать нежитлові приміщення підвалу № І-ХХІV; 1-го поверху № 1б, 13б,14б,15б,16б,17б,18б,19б,20б,21б в літ. «А-9» загальною площею 577 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі - продажу від 03.09.2003 року.
Рішенням Господарського суду Харківської області від 16.04.2007 року визнано за ТОВ «Такт» право власності на самочинно реконструйовані нежитлові приміщення, загальною площею 607,6 кв.м. за вказаною адресою.
01.09.2011 року між позивачем та ОСББ «Молодість» укладено договір про надання послуг з утримання будинків і споруд, прибудинкових територій.
13.07.2011 року рішенням загальних зборів членів ОСББ «Молодість» протоколом № 2 затверджено новий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
У зв`язку зі змінами тарифу, встановленими рішенням загальних зборів ОСББ «Молодість» протокол № 2 від 13.07.2011 року та рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради № 898 від 20.11.2011 року, між ТОВ «Такт» та ОСББ «Молодість» укладено договір №» 08/07-1 від 13.07.2013 року «Про надання послуг з утримання будинків і спору, прибудинкових територій», щомісячна плата за послуги складає 906,54 грн.
Рішенням апеляційного суду Харківської області від 04.11.2014 року скасовано рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 19.06.2014 року, ухвалено нове рішення, визнано недійсним рішення загальних зборів ОСББ «Молодість» № 2 від 13.07.2011 року та № 4 від 25.04.2012 року.
Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 21.01.2015 року рішення апеляційного суду Харківської області від 04.11.2014 року залишено без змін.
Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
Статтею 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено, житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Згідно ст.ст. 7, 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить, зокрема встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.
Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово- комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).
Тарифи були розраховані об`єднанням згідно з вимогами Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869, (надалі - Порядок) і є економічно обґрунтованими, про що свідчать відповідні висновки Департаменту житлового господарства та Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради.
Відповідно до п. 1, 2 Порядку цей Порядок визначає механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і поширюється на суб`єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги (далі - виконавці), суб`єктів господарювання всіх форм власності, що спеціалізуються на виконанні окремих послуг, на умовах субпідрядних договорів з виконавцями (далі - субпідрядники), органи місцевого самоврядування, власників, орендарів житлових будинків (гуртожитків), власників (наймачів) квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках).
Тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі - тариф на послуги) - вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих планованих (нормативних) витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість.
Підставою для встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надає ОСББ «Молодість», була відповідність розрахованих об`єднанням тарифів економічно обґрунтованим витратам з надання послуг.
Скасування в судовому порядку протоколу загальних зборів ОСББ «Молодість» від 13.07.2011 року №2, яким прийнято рішення про прийняття тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, не є підставою для скасування рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 20.12.2011 року № 898 в частині встановлення Тарифу для ОСББ «Молодість».
Оскаржуване рішення прийнято у відповідності з повноваженнями по встановленню тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, наданими органам місцевого самоврядування Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» та "Про житлово- комунальні послуги", доказів про порушення прав позивача прийняттям оскаржуваного рішення суду не надано, а тому суд відмовляє у задоволенні позову ТОВ «Такт».
Відповідно до ч. 1-3 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Керуючись ст.ст.242,243,244,245,246 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Такт» до виконавчого комітету Харківської міської ради, третя особа об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Молодість» про визнання незаконним та нечинним рішення, - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через місцевий суд, який ухвалив рішення.
Головуючий: