
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/28078/21-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 травня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Писанець В.А., при секретарі Єряшевій А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Кобзаря В.А., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849, від 04.12.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
27.05.2021 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Писанця В.А. надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України Кобзаря В.А., про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849.
В обґрунтування клопотання зазначено, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849 від 04.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом дій службових осіб АТ «Аграрний фонд», які зловживаючи своїм службовим становищем, розпорядилися коштами Агрофонду на користь третіх осіб, чим Агрофонду було завдано матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.
Досудовим розслідуванням установлено, що 04.12.2019 Солом`янським управлінням поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849, яке було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою представника ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» (код ЄДРПОУ 38926880) (далі - Агрофонд) ОСОБА_1 , щодо незаконних дій головного бухгалтера Агрофонду ОСОБА_2 , яка 26.11.2019 в період часу з 15 год. 00 хв. по 16 год. 30 хв., зловживаючи своїм службовим становищем, без погодження своїх дій з керівництвом ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» розпорядилась грошовими коштами Агрофонду на користь третіх осіб, чим Агрофонду було завдано матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.
11.01.2021 постановою заступника Генерального прокурора Мустеци І.В., подальше здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849 доручено слідчим Головного слідчого управління Національної поліції України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що публічне акціонерне товариство «Аграрний фонд» (код ЄДРПОУ 38926880) створене постановою Кабінету Міністрів України № 364 від 22.04.2013, а статутний капітал товариства сформовано Міністерством фінансів України шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 5 000 000 000 гривень.
Постановою Кабінету Міністрів України № 698 від 24.07.2013 затверджено Статут ПАТ "Аграрний фонд", відповідно до якого зазначене товариство є юридичною особою та набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації; має у власності відокремлене майно (в тому числі нерухоме), може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, у тому числі укладати угоди (договори, контракти), вчиняти інші правочини; провадить свою діяльність на комерційній основі і володіє, користується та розпоряджається належним йому майном; має самостійний баланс, поточні та інші рахунки в установах банків; має печатку та фірмовий бланк із своїм найменуванням.
Відповідно до вказаного статуту, предметом діяльності ТОВ «Аграрний фонд» серед іншого є: оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; складське господарство; лізингові операції; інвестиційна діяльність; надання послуг з перевезення; надання послуг із зберігання зерна, обробки та технологічної переробки зерна; поставка мінеральних добрив, засобів захисту рослин і насіння, агрохімічної продукції; оптова торгівля мінеральними добривами та засобами захисту рослин; виробництво, закупівля та реалізація сировини, товарів виробничо-технічного призначення і широкого вжитку; надання транспортно-експедиторських послуг; здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень вантажів .
10.06.2020 змінено організаційно-правову форму з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство та змінено назву юридичної особи з ПАТ «Аграрний фонд» на АТ «Аграрний фонд».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 № 175-р ОСОБА_3 був призначений головою правління Агрофонду.
23.10.2019 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1059-р ОСОБА_3 звільнено з посади голови правління ПАТ «Аграрний фонд».
15.11.2019 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1060-р ОСОБА_4 призначено на посаду в.о. голови правління ПАТ «Аграрний фонд».
21.11.2019 наказом виконавчого директора ПАТ «Аграрний фонд» ОСОБА_5 № 515-к, ОСОБА_3 було звільнено з посади голови правління ПАТ «Аграрний фонд».
26.11.2019 наказом ПАТ «Аграрний фонд» № 523-к ОСОБА_4 призначено на посаду виконувача обов`язків голови правління ПАТ «Аграрний фонд».
Відповідно до п. п. 43, 47 Статуту ПАТ «Аграрний Фонд» виконавчим колегіальним органом ПАТ «Аграрний Фонд», що здійснює управління його поточною діяльністю - є правління. До складу правління входять голова правління, перший заступник голови правління, заступники голови правління та інші члени правління.
Відповідно до абз. 2 п. 43 Статуту Агрофонду голова правління призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Мінагрополітики. Контракт з головою правління укладає Мінагрополітики за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Закону України «Про акціонерні товариства» повноваження голови колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) припиняються за рішенням наглядової ради з одночасним прийняттям рішення про призначення голови колегіального виконавчого органу (особи, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу) або особи, яка тимчасово здійснюватиме його повноваження, якщо статутом акціонерного товариства це питання не віднесено до компетенції загальних зборів.
Призначення та звільнення голови правління Агрофонду, згідно з п. 36 статуту, належить до повноважень Кабінету Міністрів України. Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» розпорядження Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.
При визначенні моменту появи і припинення повноважень голови правління Агрофонду, слід розмежовувати поняття корпоративних та трудових відносин, зокрема моментів їх виникнення та припинення. Так, початок та припинення трудових відносин пов`язані з датою прийняття органом за місцем роботи особи відповідного наказу, натомість питання набуття і припинення повноважень на управління регулюються нормами корпоративного права і пов`язані з моментом прийняття компетентним органом відповідних рішень.
Таким чином, Кабінет Міністрів України, як орган, уповноважений державою виконувати функції засновника ПАТ «Аграрний Фонд», приймаючи розпорядження про звільнення особи з посади голови правління Агрофонду, фактично припиняє його повноваження, як голови правління.
Отже, ОСОБА_3 були набуті повноваження голови правління Агрофонду 25.02.2015, а втрачені були 23.10.2019 на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів України від 25.02.2015 №175-р та від 23.10.2019 № 1059-р відповідно.
02.04.2021 проведено огляд профілю (сторінки) ОСОБА_3 у соціальній мережі Facebook. В ході огляду, в стрічці дописів на сторінці ОСОБА_3 виявлено ряд дописів датованих з 24.10.2019 по 30.10.2019 викладених, як самим ОСОБА_3 так і іншими користувачами даної соціальної мережі. В тексті даних дописів мається інформація про звільнення ОСОБА_3 з посади голови правління ПАТ «Аграрний Фонд».
Отже, в ході досудового розслідування отриманні дані, які вказують на те, що ОСОБА_3 достовірно знав про своє звільнення з посади Голови правління ПАТ «Аграрний Фонд» принаймні з 24.10.2019.
Таким чином, розпорядження Кабінету Міністрів України набули чинності 23.10.2019, тобто повноваження ОСОБА_3 були припинені з цього дня, однак фактично він незаконно продовжував виконувати посадові обов`язки голови правління Агрофонду шляхом видання наказів, а також здійснення Агрофондом платежів у електронній систем «Клієнт-Банк» з використанням його електронного підпису як голови правління. Такі дії відбувались навіть після того, як 15.11.2019 Кабінет міністрів України призначив ОСОБА_4 виконувачем обов`язків голови правління.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3 будучи достовірно обізнаним про своє звільнення з посади голови правління ПАТ «Аграрний фонд» розробив злочинну схему, спрямовану на заволодіння грошовими коштами ПАТ «Аграрний фонд», для реалізації якої вступив у злочинну змову з посадовими особами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »: комерційним директором ОСОБА_6 , операційним директором ОСОБА_7 , фінансовим директором ОСОБА_8 , виконавчим директором ОСОБА_5 , головним бухгалтером ОСОБА_2 та іншими працівниками ПАТ «Аграрний фонд».
Один з напрямків розробленої ОСОБА_3 злочинної схеми полягав у тому, що ряд працівників ПАТ «Аграрний фонд», знаючи про звільнення ОСОБА_3 та маючи бажання не продовжувати трудові відносини з ПАТ «Аграрний фонд», з метою отримання додаткових коштів від даного товариства при звільненні, вступили у змову з ОСОБА_3 , який реалізуючи умисел групи на протиправне заволодіння коштами ПАТ «Аграрний фонд», видав ряд незаконних наказів про створення нових посад в ПАТ «Аграрний фонд», переведення на них ряду працівників із наступним їх скороченням та незаконною виплатою вихідної допомоги.
Так, 25.10.2019 ОСОБА_3 , будучи звільненим з посади голови правління Агрофонду і не маючий повноважень голови правління, видав наказ № 484-к яким ввів до штатного розпису Агрофонду наступні посади, які фактично передбачають дублювання функцій вже наявних відповідних структурних підрозділів Агрофонду:
?директор з правової роботи;
?заступник директора з безпеки;
?заступник фінансового директора;
?заступник директора комерційного;
?заступник директора виконавчого.
18.11.2019 ОСОБА_3 , продовжуючи реалізацію злочинного умислу, спрямованого на заволодінням коштами ПАТ «Анрарний фонд», не маючи відповідних повноважень, видав наказ № 508-к «Про переведення працівників» на підставі відповідних заяв працівників від 15.11.2019, внаслідок чого були здійснені наступні переведення:
- начальник управління правового забезпечення ОСОБА_9 - на посаду директора з правової роботи;
- директор департаменту середнього та малого бізнесу ОСОБА_10 - на посаду заступника директора комерційного;
- начальник управління внутрішньої безпеки ОСОБА_11 - на посаду заступника директора з безпеки;
- начальник планово-економічного управління фінансового департаменту ОСОБА_12 - на посаду заступника фінансового директора;
- начальник фінансового управління фінансового департаменту ОСОБА_13 - на посаду заступника фінансового директора;
- начальник управління інформаційних технологій ОСОБА_14 - на посаду заступника директора виконавчого.
Разом з тим, 18.11.2019 ОСОБА_3 , не маючи повноважень голови правління Агрофонду, видав безпідставний та злочинний наказ № 68 «Про скорочення чисельності штату працівників ПАТ «Аграрний фонд», в наслідок чого були ліквідовані наступні структурні підрозділи:
-департамент управління ризиками;
-відділ по роботі з фінансовими інститутами управління фінансового департаменту.
На підставі того ж наказу були виведені зі штатного розпису наступні посади:
-радник голови правління;
-операційний директор ( ОСОБА_7 );
-директор комерційний ( ОСОБА_6 );
-фінансовий директор ( ОСОБА_8 );
-директор виконавчий ( ОСОБА_5 );
-помічник голови правління ( ОСОБА_15 );
-директор з правової роботи ( ОСОБА_9 );
-заступник директора з безпеки ( ОСОБА_16 );
-заступник фінансового директора ( ОСОБА_12 );
-заступник фінансового директора ( ОСОБА_13 );
-заступник директора комерційного ( ОСОБА_10 );
-заступник директора департаменту корпоративного бізнесу ( ОСОБА_17 );
-заступник директора виконавчого ( ОСОБА_14 );
-головний бухгалтер управління бухгалтерського обліку та звітності фінансового департаменту ( ОСОБА_2 );
-водій автотранспортних засобів господарського відділу адміністративно-господарського управління ( ОСОБА_18 );
-водій автотранспортних засобів господарського відділу адміністративно-господарського управління ( ОСОБА_19 ).
Окрім цього, 18.11.2019 ОСОБА_3 , не маючи повноважень голови правління Агрофонду, видав безпідставний та злочинний наказ № 69 «Про внесення змін до організаційної структури штатного розпису працівників ПАТ «Аграрний фонд», в наслідок чого були ліквідовані наступні структурні підрозділи:
-управління внутрішньої безпеки;
-управління національних мереж;
-навчальний центр;
-відділ організації торгівлі нових продуктів департаменту корпоративного бізнесу.
З моменту прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.10.2019 про звільнення ОСОБА_3 з посади голови правління Агрофонду, він не мав повноважень видати будь-які накази по підприємству, в тому числі і описані вище. Отже, зазначені накази є незаконними та такими, що прийняті колишнім головою правління ОСОБА_3 без належних повноважень.
Процедура скорочення чисельності або штату працівників регламентується статтями 42, 43, 49-2, 49-4 Кодексу законів про працю України, ст. 22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 48 Закону України «Про зайнятість населення» та передбачає наступні етапи:
-прийняття рішення про скорочення чисельності або штату працівників;
-визначення працівників, які підлягають звільненню;
-пропонування іншої роботи працівникам, які підлягають звільненню;
-повідомлення державної служби зайнятості про заплановане й фактичне звільнення працівників.
Однак, керівництвом ПАТ «Аграрний фонд» не було виконано вищевказані вимоги законодавства.
На цій підставі вищевказаних незаконних наказів виданих ОСОБА_3 , головний бухгалтер Агрофонду ОСОБА_2 склала службову записку на ім`я фінансового директора Агрофонду ОСОБА_8 , з обґрунтуванням обов`язковості виплати вихідної допомоги всім скороченим працівникам, в тому числі і самим ОСОБА_2 і ОСОБА_8 .
В свою чергу ОСОБА_8 усвідомлюючи незаконність наказів ОСОБА_3 , маючи безпосередній доступ до банківських рахунків Агрофонду і можливість розпоряджатися наявними на них коштами, видав розпорядження про протиправне нарахування вихідної допомоги всім скороченим працівникам.
25.11.2019 фінансовий директор Агрофонду ОСОБА_8 та головний бухгалтер Агрофонду ОСОБА_2 з використанням електронного підпису ОСОБА_3 здійснили незаконну виплату вихідної допомоги при звільненні працівників у загальній сумі 7 822 373,92 гривень.
Особистий корисливий інтерес ОСОБА_8 та ОСОБА_2 , які діяли за попередньою злочинною змовою з ОСОБА_3 з метою заволодіння коштами ПАТ «Аграрний фонд», полягав у заволодінні коштами за штучно вигаданими правовими підставами у розмірі 433 432,42 гривень та 277 659,37 гривень відповідно.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України при звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Згідно з п. 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України і Міністерства соціального захисту населення України від 29.06.1993 № 58 «Про заствердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», днем звільнення вважається останній день роботи.
Однак, вказані працівники були звільнені наказами № 545-к від 06.12.2019, № 546-к від 06.12.2019, № 547-к від 06.12.2019, № 557-к від 11.12.2019.
Зважаючи на це, виплати вихідної допомоги мали б бути проведені не раніше 06.12.2019 та 11.12.2019 відповідно, а тому виплата такої допомоги 25.11.2019 суперечила Кодексу законів про працю України та була здійснена достроково. Причиною дострокової виплати, імовірно, була загроза скасування рішень про її виплату новим керівництвом Агрофонду.
Таким чином, в ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виявлені ознаки того, що скорочені працівники Агрофонду, заздалегідь знаючи про звільнення голови правління ОСОБА_3 , та маючи власне бажання не продовжувати трудові відносини з Агрофондом, з метою отримання додаткових коштів від Агрофонду при звільненні, вступили у змову з колишнім головою правління ОСОБА_3 , який знав про припинення його повноважень голови правління з 23.10.2019, однак, реалізуючи умисел вказаної групи осіб на протиправне заволодіння коштами Агрофонду, видав ряд вищевказаних наказів про створення посад, переведення на них працівників із наступним їх скороченням, внаслідок чого незаконно була виплачена вихідна допомога до дня їх звільнення з використанням електронного цифрового підпису ОСОБА_3 , чим було завдано збитків ПАТ «Аграрний фонд» на суму 7 822 373,92 гривень.
Всього протягом дня 25.11.2019 фінансовим директором ОСОБА_8 та головним бухгалтером Фонду ОСОБА_2 з використанням електронного підпису ОСОБА_3 , в ході виконання його незаконних вказівок, було незаконно, без відповідних повноважень, здійснено платежі на загальну суму 236 248 479,60 грн., чим було спричинено матеріальну шкоду Фонду в особливо великих розмірах.
Окрім цього, 18.11.2019 ОСОБА_3 , не маючи відповідних повноважень, видав незаконні накази № 507-к «Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам», № 434-в «Про надання відпустки ОСОБА_5 » та № 436-в «Про надання відпустки працівникам».
Також, в ході досудового розслідування встановлено, що згідно з актом приймання-передачі печатки та її знищення від 03.12.2019, у вказаний день, о 16 год. 10 хв. фінансовий директор Агрофонду ОСОБА_8 передав, а в.о. голови правління Агрофонду ОСОБА_4 прийняв круглу печатку ПАТ «Аграрний фонд», зеленого кольору. Після чого вказані особи в присутності ОСОБА_1 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 знищили круглу печатку ПАТ «Аграрний фонд» зеленого кольору.
Отже, з 16 години 10 хвилин 03.12.2019 кругла печатка ПАТ «Аграрний фонд» зеленого кольору не могла використовуватись через її фізичне знищення.
Однак, на акті наданих послуг від 06.12.2019, відповідно якого фінансовий директор Агрофонду ОСОБА_8 та виконавчий директор Агрофонду ОСОБА_5 від імені Агрофонду, без достатніх повноважень, прийняли послуги ДП «Ей Ті Сі Україна» на загальну суму 9600 гривень. На вказаному акті наданих послуг мається відтиск печатки, яка 03.12.2019 була знищена, що може свідчити про підроблення офіційного документі вчиненого групою осіб.
Внаслідок зазначених дій ОСОБА_22 та ОСОБА_2 отримали неправомірну вигоду, оскільки не понесли особистих витрат на отримання сертифікатів Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів, а здали кваліфікаційний іспит за рахунок ПАТ «Аграрний фонд» з метою підтвердження особистих кваліфікаційних якостей.
На теперішній час у рамках кримінального провадження виконані такі слідчі (розшукові) дії:
-- допитано представника потерпілого ОСОБА_4 , який представляє інтереси АТ «АГРАРНИЙ ФОНД»;
-допитано в якості свідка головного бухгалтера АТ «Аграрний фонд» ОСОБА_2 ;
-допитано в якості бухгалтера АТ «Аграрний фонд» ОСОБА_23 ;
-допитано в якості свідка директора департаменту юридичного та адміністративного забезпечення АТ «Аграрний фонд» ОСОБА_9 ;
-допитано в якості свідка юриста управління операційної діяльності АТ «Аграрний фонд» ОСОБА_24 ;
-допитано в якості свідка виконувача обов`язків голови правління АТ «Аграрний фонд» ОСОБА_25 ;
-проведено огляд сторінки соціальної мережі Facebook, яка перебуває у відкритому доступі у соціальній мережі Інтернет та яка підписана як ОСОБА_3 ;
-призначено судову почеркознавчу експертизу, з метою встановлення особи, яка виконувала підписи на документах які мають суттєве значення у даному кримінальному провадженні;
-призначено судову технічну експертизу документів, з метою встановлення якою саме печаткою виконано відтиск на акті наданих послуг між ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» та ПП «ЕККАУНТЕНСІ ТЬЮІШН СЕНТРЕ, УКРАЇНА» від 06.12.2019;
-отримано дозвіл слідчого судді на здійснення тимчасового доступу до речей та документів які перебувають у володінні АТ «Аграрний фонд» та які мають доказове значення при здійсненні досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.
Строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 04.06.2021.
Разом з тим, закінчити досудове розслідування у строк немає можливості у зв`язку з тим, що необхідно провести низку слідчих та процесуальних дій, а саме:
- встановити та допитати в якості свідків всіх осіб з числа колишніх працівників ПАТ «Аграрний фонд», які володіють інформацією, про вчинені кримінальні правопорушення;
-здійснити тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні АТ «АГРАРНИЙ ФОНД», дозвіл на доступ до яких було надано слідчим суддею;
-отримати висновок призначеної у даному кримінальному провадженні судової почеркознавчої експертизи;
-отримати висновок призначеної у даному кримінальному провадженні судової технічної експертизи документів;
-за необхідності призначити та провести інші судові експертизи;
-встановити коло усіх осіб, причетних до вчинення вищевказаного злочину;
провести інші слідчі (розшукові) дії потреба в яких виникне в ході розслідування даного кримінального провадження.
Указані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України раніше з об`єктивних причин у зв`язку з тим, що подальше проведення досудового розслідування у провадженні було доручено слідчим Головного слідчого управління Національної поліції України, лише 11.01.2021 у зв`язку з неефективністю досудового розслідування, яке здійснювалося слідчими Солом`янського УП ГУНП в м. Києві.
Крім того, ураховуючи виняткову складність кримінального провадження, зазначені слідчі дії не могли бути виконані раніше з об`єктивних причин, а саме: через їх велику кількість (зокрема, вбачається за необхідне проведення велику кількість допитів у провадженні), необхідність забезпечення в ході досудового розслідування послідовності проведення слідчих (розшукових) і процесуальних дій та витребування великого обсягу документів, необхідних для проведення експертизи, наявність обставин, що унеможливили вчасне вилучення документів, необхідних для призначення судових експертиз; проведення судових почеркознавчих експертиз і судових технічних експертиз документів, які потребують значного часу.
Під час досудового розслідування органом досудового розслідування виконано комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак наразі завершити досудове розслідування у кримінальному провадженні в межах строків досудового розслідування, тобто до 04.06.2021, неможливо, оскільки необхідно провести зазначений вище великий обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на перевірку всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення та виконання приписів кримінального процесуального закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КПК України, орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Разом з тим, завершити досудове слідство у встановлений п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України строк не представляється можливим внаслідок складності провадження і необхідності здійснення ряду процесуальних дій і рішень.
У судове засідання слідчий не з`явився, проте до суду подав заяву в якій просив просив задовольнити клопотання, з викладених у ньому підстав.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.
Згідно ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: 1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; 2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; 3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості. Крім підстав, передбачених частиною четвертою цієї статті, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.
Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для допиту свідків, проведення тимчасового доступу, проведення призначених експертиз, та проведення інших заходів забезпечення кримінального провадження.
За викладених обставин подане клопотання слід задовольнити, адже слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування на 12 місяців.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання- задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019100090011849, від 04.12.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на дванадцять місяців, тобто до 04 червня 2022 року.
Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя В. А. Писанець