Постанова № 9753795, 22.12.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2009
Номер справи
2а-6357/09/0870
Номер документу
9753795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

<Текст >

22 грудня 2009 року <Текст >Справа № 2а-6357/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Янюк О.С.,

при секретарі судового засідання Світлицькій О.О.,

за участі представників:

від позивача Урсуленко О.В. (довіреність від 24.02.2009 № 2789/10/10-010)

від відповідача не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1.

про стягнення податкового боргу у розмірі 295,55 грн.

ВСТАНОВИВ:

23.11.2009 Державна податкова інспекція у Запорізькому районі Запорізької області (далі - ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області, позивач) звернулась до суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі ОСОБА_3, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 295,55 грн.

У судовому засідання позивача підтримав позовні вимоги і просить задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та «Про державну податкову службу в Україні» , від 04.12.1990 № 509-XII (далі Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має податкову заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 295,55 грн.

Відповідач у судове засідання не зявився, про причини неприбуття суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином. Крім того, на адресу суду повернулися надіслані відповідачу матеріали, а саме: ухвала про відкриття провадження в адміністративній справи, матеріали позову та судові повістки із відміткою відділення поштового звязку про «неявку адресата по повідомленню». У відповідності до наданих позивачем доказів, юридична адреса відповідача не змінювалася та відповідає адресі, вказаній у позові.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача, за наявними у справі матеріалами.

На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено.

ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрована як фізична особа-підприємець Запорізькою районною державною адміністрацією Запорізької області.

Відповідач взятий на облік як платник податків 02.12.2008, про що свідчить довідка № 399, видані ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 перебуває на спрощеній системі оподаткування та є платником єдиного податку, про що свідчить заява останньої про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 03.12.2008.

Згідно з доказами, що надані позивачем, відповідач станом на 22.12.2009 має борг зі сплати єдиного податку у розмірі 295,55 грн.

Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості, позивач звернувся із позовом до суду про стягнення 295,55 грн. заборгованості зі сплати єдиного податку.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі Закон №509-XII), податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727/98 (далі Указ №727/98), передбачено право субєктів малого підприємництва-фізичних осіб, самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, шляхом подачі письмової заяви до органу державної податкової служби.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач, користуючись наданим йому Указом № 727/98 правом обрання способу оподаткування шляхом сплати єдиного податку, 03.12.2008 надав до ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

У відповідності до приписів чинного законодавства, платники податку, які в установленому порядку перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, зобовязані сплачувати в установлений Указом №727/98 термін єдиний податок за ставками, визначеними місцевою радою.

З наданих позивачем доказів вбачається, що відповідач має заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 295,55грн., яка на час розгляду справи у суді не погашена.

Спеціальним законом з питань оподаткування, яким регулюється порядок погашення податкових зобовязань, визначається механізм нарахування і сплати пені та штрафних санкцій є закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ).

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до пункту 5.1. ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем податкове зобовязання з податку на додану вартість, у добровільному порядку не сплачено.

У звязку з несплатою платником податків узгодженої суми податкового зобовязання згідно п. п. 6.2.1 п.6.2. ст.6 та п.п.6.2.4 п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, платнику податків були направлені податкові вимоги (від 25.02.2009 № 1/126, від 13.04.2009 № 2/261.). Вказані податкові вимоги отримані відповідачем, відповідно, 11.03.2009 та 17.04.2009, але в установленому порядку заборгованість не погашена.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_3 податкові вимоги не оскаржувались, а отже є узгодженними.

Згідно п.5.4 ст. 5 Закону №2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

18.05.2009 ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області прийнято рішення № 47/НОМЕР_1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового

Як вказано у пункті 1.7 ст. 1 Закону №2181-ІІІ, активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Відповідно до п. п. 3.1.1 ст. 3 Закону №2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем є доведеними та обґрунтованими відповідними документальними доказами.

Ураховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги ДПІ у Запорізькому районі Запорізької області такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Запорізькому районі Запорізької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення 295,55грн., задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 295,55грн. (двісті деяносто пять грн. 55 коп) на користь місцевого бюджету Балабинської сільської ради Запорізького району (р/р 34211379700123, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677014, код платежу 16050200). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 28.12.2009

Суддя (підпис) О.С.Янюк