Постанова № 9753251, 01.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.06.2010
Номер справи
2а-8550/10/0570
Номер документу
9753251
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 червня 2010 р. справа № 2а-8550/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріМогілевському А.А.

за участю представників сторін:

позивача:Бондар Ю.М. (дов. від 20.04.2010р. № 22)

відповідача:не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заявуДержавної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Автолайн-Донецьк»

простягнення податкового боргу з комунального податку

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Київському районі м.Донецька (надалі позивач, ДПІ у Київському районі м.Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автолайн-Донецьк» (надалі відповідач, ТОВ «Автолайн-Донецьк») про стягнення податкового боргу з комунального податку у сумі 308,67 грн.

Позов мотивовано наявністю у відповідача податкового боргу з комунального податку, що підлягає примусовому стягненню.

У судовому засіданні від 29.04.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 01.06.2010р. у звязку із неявкою представника позивача.

Представник позивача у судовому засіданні від 01.06.2010р. позовні вимоги підтримав надав суду відповідні пояснення та просив позов задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву не надав.

Представник відповідача в судове засідання від 01.06.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, в тому числі шляхом розміщення оголошення у друкованому засобі масової інформації, не повідомив суд про причини неявки у судове засідання.

Суд, заслухавши пояснення сторін, що зявились, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи адміністративного позову,-

ВСТАНОВИВ:

Згідна Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «Автолайн-Донецьк» зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради 08.02.2007р., місцезнаходження: м. Донецьк, вул. Молодих шахтарів, б.37.

10.02.2009р. ДПІ у Київському районі м.Донецька проведено перевірку з питання своєчасного надання податкової звітності за листопад грудень 2008р., за наслідками якої складений відповідний Акт від 10.02.2009р. № 762, згідно якого перевіркою встановлено несвоєчасність подання розрахунків по комунальному податку за листопад грудень 2008р.

На підставі вказаного Акту ДПІ у Київському районі м.Донецька прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001621540/0 від 10.02.2009р., яким відповідачу визначене податкове зобовязання з комунального податку у розмірі 340,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції).

Також відповідачу надіслані перша податкова вимога від 07.07.2009р. №1/682 на суму 308,67 грн. та друга податкова вимога від 28.09.2009р. № 2/929 на суму 308,67 грн.

Податкове повідомлення-рішення № 0001621540/0 від 10.02.2009р. та вказані податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень у звязку із незнаходженням відповідача за юридичною адресою, про що зазначено у відповідних актах.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1. ст. 4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї ст.4 зазначеного Закону.

Згідно пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

Підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п. 17.3 ст.17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно абзацу третьому пп. 5.3.1 п. 5.3. ст.5 зазначеного Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Сальдо розрахунків платника податків з бюджетом за податком, збором (обов'язковим платежем) розраховується у картках особових рахунків платників податків, які ведуться в органах державної податкової служби відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків, зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 12.05.94 року N 37 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.05.1994 р. за N 114/323, а з 13.08.2005 р. відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом державної податкової адміністрації України від 18.07.2005 року N 276 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 р. за N 843/11123.

Згідно зворотного боку облікової картки по відповідачу (платіж 16010200 комунальний податок), станом на 31.03.2010р., ТОВ «Автолайн-Донецьк» має недоїмку по комунальному податку у розмірі 308,67 грн.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Таким чином відповідач має податковий борг по комунальному податку у розмірі у розмірі 308,67 грн., що підлягає примусовому стягненню.

Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для задоволення позову ДПІ у Київському районі м.Донецька.

Нормою ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автолайн-Донецьк» задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автолайн-Донецьк» (код за ЄДРПОУ 34899602; 83056, м. Донецьк, вул. Молодих Шахтарів, 37) на рахунок №33212828700006, код платежу 16010200, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687001, одержувач Місцевий бюджет Київського району, податковий борг з комунального податку у розмірі 308 (триста вісім) гривень 67 (шістдесят сім) копійок.

2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 01 червня 2010 року, повний текст виготовлено 04 червня 2010 року.

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Буряк І. В.