Постанова № 9753168, 06.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2010
Номер справи
2а-5753/10/0570
Номер документу
9753168
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2010 р. справа № 2а-5753/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріГорбачовій В.С.

прокурора Ноздрьова С.В.,

представника позивача Бачинського С.О.,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор м.Маріуполя звернувся до суду в інтересах держави в особі Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя з адміністративним позовом до приватного підприємства «Пал-Палич» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 22.02.2010 року існує заборгованість з податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені в загальному розмірі 18508,40 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.

Прокурор в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві, просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в справі. Просила суд задовольнити позов в повному обсязі та стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 18508,40 грн.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що відповідач повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов прокурора м.Маріуполя в інтересах держави в особі Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до приватного підприємства «Пал-Палич» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Прокурор м.Маріуполя у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заяви вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м.Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач Приватне підприємство «Пал-Палич здійснює підприємницьку діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 11 вересня 2002 року, перебуває на обліку як платник податків у Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції з 20.09.2002 р. за №613, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.

Відповідач станом на 22.02.2010 року має заборгованість перед бюджетом у розмірі 18508,40 грн. з податку на додану вартість, штрафних санкцій та пені, з урахуванням часткового погашення.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач має податкову заборгованість з податку на додану вартість (податкові зобовязання) в розмірі 18508,40 грн.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

Відповідно до п.п.4.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно Довідки про суми податкового боргу платника податків станом на 22.02.2010 рік, відповідач має заборгованість з податку на додану вартість у загальному розмірі 18508,40 грн., яка склалась з суми податкових зобовязань у розмірі 15094,64 грн., штрафних санкцій у розмірі 3060,83 грн. та пені у розмірі 352,93 грн.

Судом встановлено, що зобовязання по декларації №52440 було частково погашено на суму 3807,36 грн. Таким чином, залишок несплаченого боргу за основним платежем склав 15094,64 грн.

Судом встановлено, що у відповідача існує заборгованість з податкових зобовязань у розмірі 15094,64 грн. Податкове зобовязання виникло на підставі декларацій №52440 від 21.09.2009 року на суму 10915,00 грн., №61372 від 20.10.2009 року на суму 1163,00 грн., №68986 від 20.11.2009 року на суму 1566,00 грн., №71418 від 21.12.2009 року на суму 5258,00 грн.

Відповідачем було частково погашено заборгованість по декларації №52440 на суму 3807,36 грн. за таких підстав, залишок несплаченого боргу по декларації №52440 склав 7107,64 грн., а податкові зобовязання в сумі склали 15094,64 грн.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.3.1. п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Зазначена сума відповідачем у встановлений термін у повному обсязі сплачена не була.

Крім того, відповідач має заборгованість у розмірі 3060,83 грн., яка виникла на підставі Акту №1081/15-114-1 від 18.11.2009 року перевірки з питання дотримання вимог податкового законодавства, а саме з питань своєчасності погашення узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість за квітень 2009 року (№27457 від 20.05.2009 року).

Внаслідок надання зазначеної податкової декларації сума узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість по строку 01.06.2009 року склала 4597,00 грн. Станом на 01.06.2009 року граничний термін сплати податку на додану вартість, фактично сплачена частково 18.09.2009 року в сумі 499,94 грн.(тобто з затримкою на 109 календарних дні), та частково 30.10.2009 року в сумі 1161,30 грн. (тобто з затримкою на 151 календарних дні).

Крім того, внаслідок надання податкової декларації сума узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість за квітень 2009 року по строку 01.06.2009 року склала 4597,00 грн. Станом на 01.06.2009 року граничний термін сплати податку на додану вартість, фактично сплачено частково 18.09.2009 року в сумі 499,94 грн. (тобто з затримкою на 109 календарних дні), частково 30.10.2009 року в сумі 1161,30 грн. (тобто з затримкою на 151 календарних дні), та частково 30.11.2009 року в сумі 1556,72 грн. (тобто з затримкою на 182 календарних дні).

Також Жовтневою МДПІ м.Маріуполя було проведено невиїзну документальну перевірку з питання дотримання вимог податкового законодавства, а саме з питань своєчасності погашення узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість за квітень 2009 року, травень 2009 року, червень 2009 року, серпень 2009 року, про що складено акт №90/15-114-1 від 26.01.2010 року. Перевіркою було встановлено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань у сумі 5188,11 грн.

Внаслідок надання податкової декларації сума узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість по строку 01.06.2009 року склала 4597,00 грн. Станом на 01.06.2009 року граничний термін сплати податку на додану вартість, фактично сплачено частково 28.12.2009 року в сумі 1380,76 грн. (тобто з затримкою на 210 календарних днів).

Внаслідок надання податкової декларації сума узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість по строку 30.09.2009 року склала 10915,00 грн. Станом на 30.09.2009 року граничний термін сплати податку на додану вартість, фактично сплачено частково 28.12.2009 року в сумі 3807,35 грн. (тобто з затримкою на 80 календарних днів).

Внаслідок надання податкової декларації сума узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість по строку 01.06.2009 року склала 4597,00 грн. Станом на 01.06.2009 року граничний термін сплати податку на додану вартість, фактично сплачено частково 28.12.2009 року в сумі 1380,76 грн. (тобто з затримкою на 210 календарних днів).

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість у сумі 1161,30 грн. сума штрафної санкції складає 830,62 грн., тобто 50% від погашеної суми податкового боргу. На підставі даного факту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0011331540/0 від 19.11.2009 року (отримане 19.11.2009 року).

Крім того, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість у сумі 1556,72 грн. сума штрафної санкції складає 778,36 грн., тобто 50% від погашеної суми податкового боргу. На підставі даного факту було прийняте податкове повідомлення-рішення №0013051540/0 від 18.12.2009 року (отримане 18.12.2009 року).

Також за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість у сумі 1556,72 грн. сума штрафної санкції складає 690,38 грн., тобто 50% від погашеної суми податкового боргу; 761,47 грн., тобто 20% від погашеної суми податкового боргу. На підставі цього були прийняті податкові повідомлення-рішення №0000941540/0 від 27.01.2010 року про застосування штрафних санкцій у сумі 761,47 грн. та №0000951540/0 від 27.01.2010 року про застосування штрафних санкцій у сумі 690,38 грн. (отримане 27.01.2010 року).

Відповідачу було направлено перша від 04.06.2009 року №1/307 на суму 4442,71 грн. та друга від 15.07.2009 року №2/361 на суму 4441,94 грн. податкові вимоги. Податкові вимоги були отримані директором особисто 12.06.2009 року та 21.07.2009 року відповідно.

Крім того, судом встановлено що відповідач має заборгованість з не сплаченої пені у сумі 352,93 грн.

Згідно з п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу по податковому зобовязанню нараховується пеня.

Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань з податку на додану вартість, позивачем у відповідності до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України на суму боргу нарахована пеня в загальному розмірі 352,93 грн.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податковий борг у сумі 18508,40 грн. має бути стягнений з відповідача на користь державного бюджету.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов прокурора м.Маріуполя в інтересах держави в особі Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до приватного підприємства «Пал-Палич» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Пал-Палич» заборгованість в розмірі 18508 (вісімнадцять тисяч пятсот вісім) грн. 40 коп. на користь Державного бюджету на р/р №31117009700052 Жовтневого району, код платежу 11021000, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.