Постанова № 9753140, 11.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2010
Номер справи
2а-6335/10/0570
Номер документу
9753140
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 травня 2010 р. справа № 2а-6335/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріМалій С.Ю.

за участі представника позивача: Куріцкого Р.В. за дов.

В С Т А Н О В И В:

Єнакієвська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до субєкт підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій. Свої вимоги позивач мотивував тим, що працівниками Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу фізичної особи - підприємця ОСОБА_3. За результатами перевірки були встановлені порушення Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позивачем було складено акт №0341/05-11-23-2778617540 та на підставі зазначеного акту було винесено рішення №0001982343/0 від 17 вересня 2009 року, згідно якого до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 2153,00 грн. До теперішнього часу заборгованість в розмірі 2153,00 не сплачена. Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій у встановлені строки не виконав, в звязку з чим просять стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.

Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Просива суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що відповідач повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції до субєкт підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Єнакієвська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_3 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця 26.08.2005 року виконавчим комітетом Єнакіївської міської ради, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та має ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

В судовому засіданні встановлено, що працівниками Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що складений акт №0341/05-11-23-2778617540.

Працівниками Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції здійснено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу складу оптової торгівлі, який належить відповідачу та розташований за адресою: Луганське шосе, 19, м.Єнакієве, Донецька область.

Перевіркою встановлено порушення п.п.5,8,13 ст.3, Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

Рішенням Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17 вересня 2009 року №0001982343/0 за порушення п.п.5,8,13 ст.3 Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 2153,00 грн.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 даного Закону визначено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону, а відповідно до частини 4 вказаної статті планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до положення пунктів 5,8,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за порушення п.5 ст.3 Закону передбачена п.3 ст.17 цього Закону, а саме: у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовується фінансова санкція у розмірі 20-ти неоподаткованих мінімумів.

Відповідальність за порушення п. 8 ст.3 Закону передбачена ст. 23 цього Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.

Відповідальність за порушення п. 13 ст.3 Закону передбачена ст. 22 цього Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Так, ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Рішенням Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції від 17 вересня 2009 року №0001982343/0 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у відповідності до п.3 ст.17, ст.ст.22,22 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 2153,00 грн. і на відповідача покладений обовязок сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у зазначеному розмірі до державного бюджету, про що письмово повідомити у 3-денний строк після сплати фінансових санкцій. Рішення було отримано відповідачем 17.09.2009 року.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Як встановлено в судовому засіданні, зазначене рішення у передбачений законодавством 30-денний строк виконане в повному обсязі відповідачем не було, в звязку з чим сума фінансових санкцій, у вигляді залишку несплаченої заборгованості в розмірі 2153,00 грн., підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Судом встановлено, що податковий борг складає 2153,00 грн. і має бути стягнутий з відповідача.

З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Єнакієвської обєднаної державної податкової інспекції до субєкт підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення суми фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 суму штрафних санкцій у розмірі 2153 (дві тисячі сто пятдесят три) грн. 00 коп. на р/р №31117104700043, код платежу 21080900, державний бюджет м.Єнакієве, ЄДРПОУ 34686594, одержувач: Банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 11 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 17 травня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.