Постанова № 9753126, 12.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2010
Номер справи
2а-5123/10/0570
Номер документу
9753126
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 травня 2010 р. справа № 2а-5123/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріМалій С.Ю.

за участі представника позивача Рибачук Н.А.,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Донецька звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Копи-арт» про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. , мотивуючи вимоги тим, що відповідач перебуває на податковому обліку в Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька і є платником податків. У відповідача існує заборгованість з в загальному розмірі 170,00 грн., з яких заборгованість з комунального податку 170,00 грн. Позивач просить стягнути з відповідача вказану заборгованість.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві та просив стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 170,00 грн.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що відповідач повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Копи-арт» про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Копи-арт» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконавчим комітетом Ленінської у м.Донецьку Ради 23 червня 1999 року, перебуває на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Донецька.

Відповідач не сплатив до бюджету податок заборгованість в загальному розмірі 170,00 грн., з яких заборгованість з комунального податку в розмірі 170,00 грн.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

Питання про нарахування та сплату комунального податку регулюється Декретом Кабінету міністрів України «Про місцеві податки і збори», згідно ст. 15 якого комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до п.п.4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Перевіркою встановлено, що платником комунального податку несвоєчасно подана звітність за липень 2009 року.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком. Комунальний податок є місцевим податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Як вбачається з податкового повідомлення-рішення № 0003891543/0 від 05.11.2009 року до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з комунального податку в розмірі 170,00 грн.

Зазначене рішення позивачем не отримано.

Згідно п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

За таких обставин, відповідно до акту про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №1503/15-3/30465635 від 10.11.2009 року, воно було розміщено на дошці податкових оголошень, тому вважається узгодженим саме з цього дня.

Таким чином, зазначені суми податкових зобовязань підлягають стягненню з відповідача, оскільки суми штрафних визначені ними є узгодженими.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Копи-арт» про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 170,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Копи-арт» заборгованість в розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп. на користь бюджету (п/р 33219828700009, код платежу 16010200, одержувач: місцевий бюджет Ленінської районної у м.Донецьку ради, ЄДРПОУ 34687064, банк ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО).

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 17 травня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.