Рішення № 97527464, 09.06.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.06.2021
Номер справи
540/3764/20
Номер документу
97527464
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3764/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії та рішення відповідача про відмову в перерахунку раніше призначеної пенсії;

- скасувати рішення (без номеру та дати) відділу з питань перерахунків пенсій про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугою років на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531;

- зобов`язати відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років, призначеної за правилами ч. 1 та ч. 12 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, що діяла станом на час призначення пенсії - серпень 2006 року), відповідно до поданої довідки від 18.03.2020 № 18-85-531 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, з розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати за відповідною посадою, без обмеження її граничного розміру, з урахуванням раніше виплачених сум з 13.12.2019 до 01.10.2020.

Ухвалою від 27.11.2020 у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), сторонам наданий строк для подання заяв по суті справи.

Ухвалою від 04.12.2020 провадження у справі зупинене до набрання чинності рішенням Верховного Суду в зразковій справі № 560/2120/20.

Ухвалою від 27.05.2021 провадження у справі поновлене.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та з 01.08.2006 отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90% від суми заробітної плати, призначену відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ. 18.03.2020 позивачу видана довідка № 18-85-531 по розмір заробітної плати за відповідною посадою, що враховується для перерахунку пенсії. 24.09.2020 позивач звернулася до пенсійного органу із заявою про здійснення перерахунку пенсії за вислугу років у зв`язку зі підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчих працівників та додатково направила заяву про вирішення питання про здійснення перерахунку пенсії у розмірі 90% від місячного заробітку, вказаного у довідці прокуратури Донецької області, без обмеження максимальним розміром. Однак, відповідач рішенням від 24.09.2020 № 13235 відмовив позивачу у перерахунку пенсії обґрунтовуючи тим, що встановлені зміни посадових окладів для працівників прокуратури, не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України "Про прокуратуру". Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, у зв`язку із чим просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

15.12.2020 відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог, з огляду на таке. Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та з 01.08.2006 отримує пенсію за вислугу років, відповідно доЗакону України "Про прокуратуру" № 1697-VІІ. 24.09.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою для перерахунку пенсії, надавши довідку від 18.03.2020 № 18-85-531, в якій розмір заробітної плати визначений за нормами чинними станом на 06.09.2017. Однак, відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII (первинна редакція) згідно із рішенням Другого сенату Конституційного суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)2019, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Згідно із п. 1 розділу І листа Офісу Генерального Прокурора України від 18.02.2020 № 21-698 вих.-20 перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. 11.12.2019 прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів" (набрала чинності 16.01.2020), пунктом 7 якої встановлено, що зміна посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цієюпостановою, не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно ізЗаконом України "Про прокуратуру". Відповідач наголошує на тому, що позивач немає права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру", згідно з довідкою про заробітну плату від 18.03.2020, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13.12.2019, які є підставою для перерахунку пенсії за вислугу років. Із наведених підстав, просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

15.12.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій ОСОБА_1 не погоджується із доводами пенсійного органу, викладеними у відзиві, підтримує свою позицію, наведену в позовній заяві та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Таким чином, суд розглядає дану справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів прокуратури, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та з 01.08.2006 отримує пенсію за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ.

24.09.2020 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області із заявою (вх. № 13235) про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-8-531 по розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховуюється для перерахунку пенсії.

Рішенням відділу з питань перерахунку пенсій № 9 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Херсонській області від 02.10.2020 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії на підставі довідки від 18.03.2020 № 18-85-531 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), оскільки її складові визначені згідно із постановою Уряду від 30.08.2017 № 657 (до набрання чинності рішення Другого сенату Конституційного суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)2019).

Не погодившись із зазначеним рішенням, позивач звернулася до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За змістом п. 6 ч. 1ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15.07.2015 визначалися Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ).

Відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ (в редакції, чинній на дату набуття позивачем права на отримання пенсії) прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше:

- по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років;

- з 1 жовтня 2011року по 30 вересня 2012 року - 20 років 6 місяців, у тому числі стажуроботинапосадахпрокуроріві слідчих прокуратури не менше 10 років 6 місяців;

- з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року - 21 рік, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратурине менше 11 років;

- з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року - 21 рік 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 11 років 6 місяців;

- з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року - 22 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 12 років;

- з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року - 22 роки 6 місяців, у тому числі стажуроботинапосадахпрокуроріві слідчих прокуратури не менше 12 років 6 місяців;

- з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року - 23 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 13 років;

- з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року - 23 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 13 років 6 місяців;

- з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 14 років;

- з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року - 24 роки 6 місяців, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 14 років 6 місяців;

- з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше15 років.

Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесокна загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Частиною 12 ст. 50-1 Закону № 1789-XII передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789-XII).

Отже, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені частинами 12, 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII.

14.10.2014 прийнятий Закон України "Про прокуратуру" № 1697-VII (далі - Закон №1697-VII), який набрав чинності 15.07.2015, та на цій підставі втратила чинність частина 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII.

Разом з цим, порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури урегульований статтею 86 Закону № 1697-VII, відповідно до ч. 20 якої (в первинній редакції) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Надалі, Законом України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VIII, який набрав чинності 01.01.2015 (далі - Закон № 76-VIII) до частини 18 статті 50-1 Закону № 1789-XII (в редакції Закону № 3668-VI) та до частини 20 статті 86 Закону № 1697-VII внесені зміни, зокрема, вказані частини викладені в однакових редакціях: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Проте, рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р (ІІ)/2019 положення ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII визнане таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України, закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

У пункті 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, відповідні положення Закону № 1697-VII втратили чинність 13.12.2019.

Відповідно до ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що суд у рішенні, висновку може встановити порядок і строки їх виконання.

Конституційний Суд України у п. 3 резолютивної частини рішення № 7-р(ІІ)/2019 установив такий порядок його виконання: частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дняухвалення Конституційним Судом України цього Рішення (з 13.12.2019); частина 20 статті 86 Закону 14.10.2014 № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: "20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, з 13.12.2019, тобто з дати ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019, у Законі України "Про прокуратуру" № 1697-VII відсутня вимога про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України. При цьому, підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури з 13.12.2019 є підвищення заробітної плати відповідної категорії працівників.

Зважаючи на наведені вище положення законодавства, реалізація позивачем права на перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугою років має бути здійснена відповідачем за умови дотримання таких вимог, як звернення до органів пенсійного фонду з відповідною заявою встановленого зразка та подання документів, підтверджуючих розмір заробітної плати за відповідною посадою.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заява позивача до Головного управління ПФУ в Херсонській області від 24.09.2020 про перерахунок пенсії з довідкою прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531 є підставою для перерахунку її пенсії.

При цьому, суд вважає необгрунтованими твердження відповідача, наведені у рішенні від 02.10.2020 про те, що підставою для перерахунку пенсії є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019, оскільки з цієї дати на підставі рішення Конституційного Суду України позивач набула право на перерахунок пенсії за умови підвищення заробітної плати відповідної категорії прокурорських працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.

Станом на 13.12.2019 розмір заробітної плати працюючого працівника прокуратури підвищився, порівняно з заробітною платою, яка виплачувалася позивачу станом на час виходу на пенсію, у зв`язку із чим у відповідача наявні підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі наданої нею довідки прокуратури Херсонської області.

Суд зауважує, що протягом усього періоду дії статті 86 Закону № 1697-VІІ, яка передбачала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мала право на перерахунок пенсії, проте була позбавлений можливості таке право реалізувати.

Верховний Суд у постанові від 24.04.2019 у справі № 826/8546/18 звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом № 1697-VІІ покладена саме на Уряд.

Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури призвело до неможливості проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку зазначених пенсій, у тому числі, пенсії позивача.

Суд наголошує, що реалізація такого права забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017, підвищені посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 657 та відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019, позивач набула право на перерахунок пенсії, починаючи з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 №18-85-531 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, за нормами чинними станом на 06.09.2017.

Твердження Пенсійного органу про те, що для реалізації пенсіонерами права передбаченого ст. 86 Закону № 1697-VІІ (у редакції, що діє з 13.12.2019) на перерахунок пенсії, обов`язковою умовою є прийняття Урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на таке.

На момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. Така нерівність має бути усунена Пенсійним Фондом України шляхом задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019.

Крім того, суд наголошує, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 є чинною, а тому відсутні підстави для її незастосування.

Вказані висновки суду відповідають правовій позиції Верховного Суду, що наведена у рішенні від 14.09.2020 у зразковій справі № 560/2120/20.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС Українипри ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Розгляд Верховним Судом типової справи та винесення зразкового рішення впливає не тільки на вирішення конкретного спору, а й на визначенні кола правовідносин, на яке розповсюджуються зроблені Верховним Судом висновки.

Відповідачем не доведена правомірність відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531, а тому з метою належного та ефективного захисту порушених прав позивача, належить зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531, починаючи з 13.12.2019 та з урахуванням раніше проведених виплат.

Водночас, суд вважає такими, що не підлягають задоволенню позовні вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати та без обмеження її максимального розміру, з огляду на таке.

У рішенні пенсійного органу від 02.10.2020 не наведено підстав для відмови у перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 90 % чи про обмеження пенсії позивача максимальним розміром.

Щодо відсоткового розміру пенсії від суми заробітної плати та чи підлягають зазначені пенсії перерахунку без обмеження їх граничного розміру Верховний Суд у рішенні від 14.09.2020 у зразковій справі № 560/2120/20 зазначив, що ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657.

Відтак, питання щодо відсоткового розміру пенсії відносно заробітної плати та питання обмеження пенсії максимальним розміром є похідними і повинні встановлюватися після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.

Верховний Суд зауважив, що відповідач у відповідь на заяву позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відтак, спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача до суду у цій справі не існувало.

Також, Верховний Суд зазначив, що оскільки відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.

Суд наголошує, що судовому захисту підлягають виключно порушені права та інтереси позивача, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, а тому такі позовні вимоги не підлягають задоволенню, як такі, що заявлені позивачем передчасно.

Таким чином, суд вважає, що ГУ ПФУ в Херсонській області зобов`язано здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531, з урахуванням проведених раніше виплат.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача про відмову в перерахунку раніше призначеної пенсії, суд відмічає, що у разі оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, яким порушені права фізичної особи, оскарження дій щодо прийняття такого рішення не є належним способом захисту порушеного права.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 9,14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 02.10.2020 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6; код ЄДРПОУ 21295057) здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) пенсії за вислугу років відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VІІ, на підставі довідки прокуратури Донецької області від 18.03.2020 № 18-85-531, з урахуванням проведених раніше виплат.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6; код ЄДРПОУ 21295057).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 112010201