
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_____________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/1695/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Хом`якової В.В.,
при секретарі: Перебийніс Н.Ю., за участю позивача ОСОБА_1 , представника позивача Хараїм О.В., представника відповідача Рибкиної Ю.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
01.07.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області № 45/03-17 від 05.06.2020 про відмову в перерахунку пенсії за довідкою від 21.05.2020 № 21-1032зп про розмір заробітної плати,
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Херсонській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020, з розрахунку 70 відсотків середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, з обов`язковим повним нарахуванням та повною виплатою, починаючи з 01.04.2020 року та здійснити виплату недоотриманих з 01.04.2020 сум;
- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 4000 (чотири тисячі) грн.;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області виконати постанову суду негайно у межах суми стягнення за один місяць.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 20.08.2014 ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70 % від суми заробітної плати за посадою прокурора відділу Генеральної прокуратури України, призначену відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 (далі - Закон № 1789). 28.05.2020 ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області з відповідною заявою про перерахунок пенсії, до якої долучив довідку, видану Офісом Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, станом на 26.03.2020 за відповідною (прирівняною) посадою прокурора відділу в сумі 62166 грн. 66 коп. Однак, відповідач рішенням №45/03/17 від 05.06.2020 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, пославшись на те, що посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років під час перерахунку пенсії враховується за останньою посадою прокурора, встановлені на момент виникнення права на пенсію, ОСОБА_1 з 13.10.2015 працював в прокуратурі Полтавської області, з 15.11.2016 на посаді прокурора відділу прокуратури АР Крим.
Позивач не згодний з рішенням органу ПФУ, тому що у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури позивач з 01.04.2020 набув право на перерахунок пенсії.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 06.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження по справі.
20.07.2020 року відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що позовні вимоги не визнає, просить закрити провадження. В обґрунтування своєї правової позиції вказує на те, що ОСОБА_1 28.05.2020 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області із заявою щодо перерахунку пенсії, у зв`язку зі зміною заробітної плати, на підставі рішення Другого сенату Конституційного суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)2019. До заяви про перерахунок пенсії позивач надав довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 21.05.2020 №21-1032зп, видану Офісом Генеральної прокуратури, станом на 26.03.2020, за відповідною (прирівняною) посадою прокурора відділу, яку ОСОБА_1 займав в Генеральній прокуратурі. Листом Офісу Генерального прокурора України від 18.02.2020 №21-698 вих.20, погодженого з Міністерством соціальної політики України (№2690/0/2-20/54 від 21.02.2020), зазначено підстави перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів, який проводиться, у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати (розділ II Листа). Пунктом 2 Листа зазначено, що посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років під час перерахунку пенсії враховується в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлені на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Оскільки ОСОБА_1 є працюючим прокурором, з 15.11.2016 по теперішній час працює на посаді прокурора відділу Автономної республіки Крим, Головним управлінням Фонду прийнято рішення № 45/03-17, яким відповідно до пункту 5 статті 45 Закону України "Про зальнообов`язкове державне пенсійне страхування" відмовлено позивачу в перерахунку пенсії за довідкою від 21.05.2020 №21-1032зп про розмір заробітної плати та вирішено надіслати запит до Пенсійного фонду України щодо правомірності підстав здійснення перерахунку пенсії за вищевказаною довідкою Офісу Генерального прокурора. В подальшому, після отримання роз`яснень Міністерства соціальної політики (лист від 26.06.2020 № 9282/0/2-20/54) наступним рішенням № 965210107081 від 16.07.2020 ОСОБА_1 з 01.04.2020 здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 21.05.2020 № 21-1032зп, видану Офісом Генеральної прокуратури, станом на 26.03.2020 року. Тому вимога про зобов`язання Головне управління Фонду здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020, є виконаною, законні права позивача в частині перерахунку пенсії відновлені шляхом самостійного усунення порушень Головним управлінням ПФУ в Херсонській області, тому вважає, що підстави для визнання протиправними дій та скасування рішення Головного управління ПФУ в Херсонській області№ 45/03-17 від 05.06.2020 на даний час відсутні.
Стосовно вимоги позивача щодо перерахунку пенсії без обмеження її граничного розміру, то відповідач, з посиланням на положення ст. 86 Закону України "Про прокуратуру", вважає, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, оскільки Законом від 08.07.2011 № 3668-УІ та Законом України "Про прокуратуру" № 1697-УІІ (ч.15 ст. 86) передбачено таке обмеження. Також зазначає, що питання обмеження розміру пенсії позивачу вже було предметом спору в іншій справі № 766/8099/17 , по якій позивачу було відмовлено постановою ВС від 15.05.2019. Не погоджується пенсійний орган і з розрахованими витратами на правову допомогу, оскільки вважає їх не співмірними зі складністю справи.
29.07.2020 до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначає, що належним чином завіреної копії рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 965210107081 від 16.07.2020, яким би було скасовано попереднє незаконне рішення ГУ ПФУ в Херсонській області від 05.06.2020 № 45/03-17 про відмову позивачу у перерахунку пенсії, чи будь-якого іншого документу скріпленого печаткою органу, позивач не отримував. Станом на час складання відповіді на відзив розмір пенсії позивача не змінився. У зв`язку з цим, підстави для закриття провадження у справі, на підставі п. 8 ч. 2 ст. 238 КАС України відсутні, оскільки ніякого перерахунку пенсії не відбулось. Представник позивача вказує, що п.2 р.ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. До всіх пенсіонерів органів прокуратури без виключення, яким пенсію призначено до 01.01.2016, не можуть застосовуватись обмеження щодо максимального розміру, визначені абзацом шостим частини п`ятнадцятої ст. 86 Закону України № 1697-VI "Про прокуратуру" від 14.10.2014. У згаданій відповідачем постанові ВС у складі колегії суддів КАС від 15.05.2019 у справі № 766/7099/17 питання перерахунку пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру Верховним судом взагалі не досліджувалося.
Ухвалою суду від 03.09.2020 провадження у справі було зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у зразковій справі №560/2120/20 (Пз/9901/20). 14.09.2020 року Верховним Судом у складі Касаційного адміністративного суду у зразковій справі №560/2120/20 ухвалено рішення. Постановою Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 року у справі №560/2120/20 (Пз/9901/20) апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області залишено без задоволення. Рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14.09.2020 року залишено без змін. Так, рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 14.09.2020 року набрало законної сили 20.01.2021 року.
Ухвалою від 29.03.2021 провадження у справі поновлено, вирішено подальший розгляд справи проводити в загальному провадженні, призначено підготовче засідання на 19.04.2021.
В заяві про зміну позовних вимог, яка була подана 15.04.2021 позивач зазначив, що ГУ ПФУ в Херсонській області рішенням №965210107081 від 03.09.2020 здійснила перерахунок пенсії позивача з заробітної плати 62166 грн. 66 коп., розмір пенсії обчислений 60 % від заробітку, що склало 37300 грн., при цьому максимальний розмір пенсії до виплати становив 17120 грн. Таким чином, перерахувавши розмір пенсії за новою довідкою про заробітну плату, відповідач , як вважає ОСОБА_1 , незаконно обмежив її виплату 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність, а з 01.09.2020 зменшив відсотковий розмір по відношенню до заробітної плати 60% замість 70%.
Ухвалою від 19.04.2021 відмовлено у клопотанні про зміну предмет позову. Відкладено підготовче засідання на 17.05.2021.
Ухвалою від 18.05.2021 закрито підготовче провадження. Призначено розгляд справи по суті на 26.05.2021.
Позивач та його представник просять задовольнити позов.
Представник відповідача просить відмовити в задоволені позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив наступні обставини справи. ОСОБА_1 перебуває на обліку в Херсонському сервісному центрі Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з 01.04.2015 та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014.
28.05.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області із заявою щодо перерахунку пенсії, у зв`язку зі зміною заробітної плати, на підставі рішення Другого сенату Конституційного суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)2019. До заяви про перерахунок пенсії позивач надав довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 21.05.2020 №21-1032зп, видану Офісом Генеральної прокуратури, станом на 26.03.2020, за відповідною (прирівняною) посадою прокурора відділу, яку ОСОБА_1 займав в Генеральній прокуратурі.
Рішенням № 45/03-17 від 05.06.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії, з посиланням на п.5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Не погоджуючись з наданою відмовою, позивач звернувся до суду з цим позовом. В якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області № 45/03-17 від 05.06.2020 та зобов`язати здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020, з розрахунку 70 відсотків середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, з обов`язковим повним нарахуванням та повною виплатою, починаючи з 01.04.2020 та здійснити виплату недоотриманих з 01.04.2020 сум.
Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих станом на час призначення пенсії за вислугу років позивачу було визначено статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).
Згідно з частинами 1, 2 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції Закону №2663 на момент призначення позивачу пенсії), прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Частиною 12 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною 17 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівниками виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.Сторони не заперечують тієї обставини, що на день розгляду справи відповідач здійснив перерахунок розміру пенсії позивачу на підставі того розміру заробітної плати, яка була вказана в довідці Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020 в розмірі 62166 грн. 66 коп.
Це також підтверджується рішенням ГУ ПФУ в Херсонській області № 965210107081 від 16.07.2020 ОСОБА_1 (арк. справи 48), з якого вбачається, що з 01.04.2020 здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 21.05.2020 № 21-1032зп, згідно якої розмір заробітку вказаний 62166 грн. 66 коп., 70 % від суми заробітку 43516 грн., розмір пенсії, яка належить до виплати обмежена 10 прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність (квітень 16380 грн., травень 2020 року - 16380 грн.. липень-листопад 2020 року 17120 грн., грудень 2020 року 17690 грн.). В подальшому рішенням ГУ ПФУ в Херсонській області №965210107081 від 03.09.2020 здійснила перерахунок пенсії позивача з заробітної плати 62166 грн. 66 коп., розмір пенсії обчислений 60 % від заробітку, що склало 37300 грн., при цьому максимальний розмір пенсії до виплати становив 17120 грн. Листом від 02.11.2020 ГУ ПФУ повідомило представника позивача про те,. що у рішенні від 17.07.2020 було помилково зазначено розмір пенсії 70 % від заробітку, а рішенням від 31.08.2020 розрахунок пенсії приведено до відповідності до ст. 86 Закону України "Про прокуратуру", здійснено розрахунок у розмірі 60%.
На підставі викладеного, судом встановлено, що дія рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області № 45/03-17 від 05.06.2020, яке є предметом оскаржування в цій справі, нівельована наступними рішеннями 16.07.2020, 03.09.2020, тому скасовувати вже недіюче рішення немає підстав.
Так само немає підстав для покладення на відповідача зобов`язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020, оскільки відповідач вчинив такі дії добровільно.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Зважаючи на те, що оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому у суду відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання протиправною бездіяльності суб`єкта владних повноважень, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю.
Згідно з ч.2 ст.238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Що стосується позовних вимог здійснити перерахунок та виплату пенсії, з розрахунку 70 відсотків середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, починаючи з 01.04.2020, то такі вимоги в позовній заяві були заявлені передчасно, оскільки на момент подання позову відповідач взагалі не здійснив ніякого перерахунку пенсії на підставі довідки № 21-1032зп від 21.05.2020, тому у позивача були відсутні підстави вважати, що відповідачем буде порушено право позивача шляхом визначення не того відсотка пенсії або обмеження розміру пенсії максимальним розміром у десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце у майбутньому.
При відсутності спору провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст. 238 КА України.
Крім того, законність та обґрунтованість рішень відповідача №965210107081 від 16.07.2020, №965210107081 від 03.09.2020 не є предметом даного спору, тому оцінювати їх суд в межах розгляду даної справи не має підстав.
Суд зазначає, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов`язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушено або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші обмеження прав чи свобод.
З цього випливає, що позивач на власний розсуд визначає, чи порушено його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб`єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дія або бездіяльність мають бути такими, що породжують, змінюють або припиняють права та обов`язки у сфері саме публічно-правових відносин.
Суд вважає, що дії відповідача по виплаті пенсії ОСОБА_1 в розмірі, який не перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, не суперечить діючому законодавству, оскільки позивач з моменту призначення пенсії до розгляду судом даної справи продовжує займати посаду прокурора.
Пенсія, яка призначається відповідно до Закону "Про прокуратуру" є пенсією за вислугу років, зазвичай призначається при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. Згідно ч.15 ст. 50-1 Закону "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ" (в редакції станом на час призначення пенсії позивача) було передбачено, що пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну службу", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад - у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Аналогічну норму містить і Закон "Про прокуратуру" № 1697-УІІ - ч.15 ст. 86.
В свою чергу ч. 3 ст. 27 Закону "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" встановлений максимальний розмір пенсії, який з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Виходячи з викладеного, пенсія працюючим прокурорам перераховується за спеціальним законом "Про прокуратуру", а виплачується у розмірі, який обчислюється за відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Позивачу виплачується максимальний розмір пенсії, який передбачений Законом № 1058-ІУ, тому суд не встановив порушення права позивача щодо отримання належного розміру пенсії.
Щодо питання про повернення судового збору, то суд зазначає таке.
Згідно з частиною другою статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі. Частиною другою цієї ж статті визначено, що у цьому випадку судовий збір повертається повністю.
Оскільки провадження у справі підлягає закриттю на підставі пунктів 1, 8 частини 1 статті 238 КАС України, то суму сплаченого судового збору слід повернути позивачу.
За подання даного адміністративного позову позивачем було сплачено судовий збір в розмірі 840 грн. 80 коп. згідно з квитанцією №62352 від 30.06.2020.
За таких обставин, керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", суд дійшов до висновку, що слід повернути позивачу сплачений ним судовий збір у повному розмірі.
Керуючись п.1.8 ч.1 ст. 238, 243-246, 248, 256, 294, 295 КАС України, суд
ухвалив:
Закрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про про визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області № 45/03-17 від 05.06.2020, зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України у Херсонській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Офісу Генерального прокурора № 21-1032зп від 21.05.2020, з розрахунку 70 відсотків середньомісячного заробітку, без обмеження максимального розміру, з обов`язковим повним нарахуванням та повною виплатою, починаючи з 01.04.2020 та здійснити виплату недоотриманих з 01.04.2020 сум.
Роз`яснити позивачу, що повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з Державного бюджету України сплачену квитанцією АТ "Ощадбанк" № 62352 від 30.06.2020 суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня складання повного тексту ухвали, при цьому апеляційні скарги подаються через Херсонський окружний адміністративний суд.
Ухвала складена та підписана 31.05.2021.
Суддя В.В. Хом`якова
кат. 112010201