
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 500/3161/21
08 червня 2021 рокум.ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баб`юк П.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Приватного підприємства "Холдер Агро" до Головного управління ДФС у Тернопільській області, Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування рішень від 01.02 2021 року №358, від 15.04.2021 року №3717, від 29.04.2021 року №4105 та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2021 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства "Холдер Агро" до Головного управління ДФС у Тернопільській області, Чортківської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області , в якій просить:
визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС в Тернопільській області №358 від 01.02.2021, №3717 від 15.04.2021 та рішення №4105 від 29.04.2021 року про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника, та зобов`язати Головне управління ДФС в Тернопільській області виключити Приватне підприємство «Холдер Агро» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості;
зобов`язати Головне управління ДФС в Тернопільській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних Приватного підприємства «Холдер Агро» датою їх фактичного отримання а саме:
податкову накладну №13/2від 25.01.2021 на суму 500 000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №15/2 від 31.01.2021 на суму 2648981,07 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №6/2 від 02.02.2021 на суму 61930,06 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №9/2 від 18.02.2021 року на суму 48923,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №3/2 від 04.02.2021 на суму 113146,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №5/2від 10.02.2021 на суму 140000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну № 11/2 від 28.02.2021 на суму 2137094,10 грн (сума з ПДВ);
податкову накладну № 8/2 від 18.02.2021 на суму 25620,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №7/2 від17.02.2021 на суму 35284,03 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №4/2 від 10.02.2021 на суму 46 310,29 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №4 від 23.03.2021 на суму 33600,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №3/2 від 19.03.2021 на суму 71000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №5/2 від 29.03.2021 на суму 100000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №2/2 від 18.03.2021 194000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №1/2 від 17.03.2021 на суму 250000,00 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №6/2 від 31.03.2021 на суму 2047681,02 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну №2/2 від 12.04.2021 на суму 16204,17 грн. (сума з ПДВ);
податкову накладну № 5/2 від 12.04.2021 на суму 128795,83 грн. (сума з ПДВ).
У відповідності до вимог пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161,172 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та містить такі недоліки.
Пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як убачається з позовної заяви, у ній зазначено два відповідачі: Головне управління ДФС у Тернопільській області та Чортківська ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області.
Однак, зі змісту прохальної частини позовної заяви випливає, що позивачем заявлено вимоги лише до одного відповідача - Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Крім цього, суд зазначає, що відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1, у тому числі ГУ ДПС у Тернопільській області.
Пунктом 2 цієї постанови визначено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Відповідно до цього додатку ГУ ДФС у Тернопільській області як територіальний орган ДФС, який реорганізується, приєднано до ГУ ДПС у Тернопільській області.
Згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, а пунктом 4 визначено, що територіальні органи Державної податкової служби є правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Таким чином, ГУ ДФС у Тернопільській області реорганізовано шляхом приєднання до ГУ ДПС у Тернопільській області, останнє є правонаступником прав та обов`язків реорганізованого ГУ ДФС у Тернопільській області.
Станом на 08.06.2021 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ГУ ДФС у Тернопільській області міститься запис лише про внесене рішення про припинення юридичної особи, запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи відсутній.
Отже, позивачеві слід привести позовну заяву у відповідність до статті 160 КАС України та вказати належного відповідача у відповідності до заявлених позовних вимог.
Також, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд зазначає, що порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За правилами частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року - 2270,00 гривні.
При перевірці матеріалів справи суддею встановлено, що позивачем до матеріалів справи долучено квитанцію про сплату судового збору на суму 4540,00 грн.
Однак, сплачена позивачем сума судового збору не відповідає розміру судового збору, який має бути сплачений за подання даного адміністративного позову.
Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем об`єднано у позовній заяві 21 (двадцять одну) вимогу немайнового характеру, адже позивач просить визнати протиправними та скасувати 3(три) рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних 18(вісімнадцять) податкових накладних. Крім цього, кожна із вказаних вимог може бути предметом окремого позову.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір").
Таким чином, ставка судового збору за подання даного позову становить - 47670,00 грн (2270,00*21).
Оскільки позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4540,00 грн, отже, йому необхідно доплатити 43130,00 грн (47670,00 грн - 4540,00 грн).
За подання позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у м.Тернополi/м.Тернопiль/22030101, код отримувача 37977599, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача UA678999980313101206084019751, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *; 101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, тому її слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у такий спосіб: зазначити належного відповідача відповідно до змісту заявлених позовних вимог або подання позовної заяви із уточненими позовними вимогами у відповідності до кола відповідачів, які зазначені у первинному позові; доплатити судовий збір у розмірі 43130,00 грн та подати до суду належні докази такої сплати (оригінал квитанції або належним чином засвідчену копію).
З урахуванням зазначеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 256, 293 КАС, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства "Холдер Агро" до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування рішень від 01.02 2021 року №358, від 15.04.2021 року №3717, від 29.04.2021 року №4105 та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання необхідних документів на адресу суду:46021 м.Тернопіль, вул. Грушевського, 6.
Роз`яснити позивачу, що уразі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС позовна заява буде повернута останньому.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Баб`юк П.М.