Рішення № 97525290, 08.06.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2021
Номер справи
360/2080/21
Номер документу
97525290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

08 червня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2080/21

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Борзаниці С.В.

за участю секретаря судового засідання Печегіної Є.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Луганській області (далі також – позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» (далі також – відповідач, ТОВ «ЛСБ»), відповідно до якої після уточнення позовних вимог просить стягнути кошти з рахунків у банках та в системі електронного адміністрування ПДВ в дохід державного бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд», а саме: податковий борг з податку на додану вартість у загальній сумі 1339889,18 грн за період з 28.10.2019 по 22.02.2021.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ «ЛСБ» зареєстровано у якості СПД Лисичанським міським управлінням юстиції і внесено в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

На даний час, згідно інформації з ідентифікаційних та реєстраційних даних Відповідача він перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДПС у Луганській області, державну реєстрацію Відповідача не скасовано.

За Відповідачем станом на 03.06.2021 рахується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (КБК 14060100) у загальній сумі 1339889,18 грн, яка виникла у зв`язку з несплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань та донарахованих штрафних санкцій за період з 28.10.2019 по 22.02.2021.

Платником податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) є ТОВ «ЛСБ».

Сума заборгованості по даним податковим деклараціям складає 893 238,00 гривень.

У зв`язку з порушенням Відповідачем податкового законодавства, а саме несвоєчасною сплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань з податку на додану вартість Відповідачу була нарахована пеня у розмірі 403448,94 грн (часткова сплата в розмірі 22384,98 грн).

У зв`язку з несвоєчасною сплатою самостійно задекларованих грошових зобов`язань з податку на додану вартість Відповідачу було направлено податкові повідомлення-рішення. Сума заборгованості по даним податковим повідомленням-рішенням разом складає 43202,24 гривень.

У зв`язку з несплатою відповідачем грошових зобов`язань та з метою погашення податкового боргу контролюючим органом, відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України, було направлено Відповідачу податкову вимогу форми «Ю» від 04.01.2012 № 1, яка була вручена керівнику ТОВ «ЛСБ» під особистий підпис.

Станом на теперішній час податкова вимога форми «Ю» від 04.01.2012 № 1 Відповідачем не виконана, не оскаржена та є чинною.

Ухвалою суду від 05.05.2021 відкрито провадження у справі та вирішено справу розглядати в порядку загального позовного провадження (арк. спр. 91-92).

Ухвалою суду від 19.05.2021 закрито підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду (арк. спр. 123).

Ухвалою суду від 08.06.2021 відмовити у задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про відкладення розгляду справи (арк. 160).

Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 127).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив таке.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд», код ЄДРПОУ 03385911, дата державної реєстрації: 30.05.2003, дата запису: 06.12.2012, за № 13811450000001637, місцезнаходження юридичної особи: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Олеко Дундича, буд. 20-А, перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Лисичанську Головного управління ДПС у Луганській області (арк. спр. 22-24, 128).

Станом на 03.06.2021 за відповідачем обліковується борг з податку на додану вартість на загальну суму 1339889,18 грн, з яких: основного платежу у розмірі 893238,00 грн по самостійно задекларованих грошових зобов`язань самостійно поданим деклараціям; штрафних санкцій у розмірі 43202,24 грн за наслідками податкових повідомлень-рішень, прийнятих ГУ ДПС у Луганській області, пені у розмірі 403448,94 грн, яка нарахована відповідно до статті 129 ПК України (арк. спр. 151-152, 153, 154-158).

У зв`язку з несплатою відповідачем грошових зобов`язань та з метою погашення податкового боргу позивачем до ТОВ «ЛСБ» було пред`явлено податкову вимогу від 04.01.2021 № 1, яка вручена керівнику підприємства особисто під підпис (арк. спр. 11).

У відповідності із статтею 14 ПК України:

- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 ПК України зазначено, що кожна особа зобов`язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Підпунктом 4.1.3 пункту 4.1 статті 4 ПК України встановлено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.

На підставі підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктами 36.1, 36.2 статті 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Пунктом 38.1 статті 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статті 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов`язання минулих податкових періодів, зобов`язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті, зокрема надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно до пункту 56.11 статті 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Порядок обчислення податку на додану вартість визначений Розділом V ПК України, у тому числі:

Статтею 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 203.1).

ТОВ «ЛСБ» до позивача подано таку податкову звітність з податку на додану вартість, у якій визначено до сплати суму податкового зобов`язання, а саме податкові декларації: від 31.10.2019 № 9256320673 у сумі 65 690,00 грн (залишок несплаченого боргу - 65 690,00 грн); від 29.11.2019№ 9286138810 у сумі 85 872,00 грн (залишок несплаченого боргу - 85 872,00 грн); від 19.12.2019 № 9306348057 у сумі 2 446,00 грн (залишок несплаченого боргу - 2 446,00 грн); від 15.02.2020 № 9026872958 у сумі 3 411,00 грн (залишок несплаченого боргу - 3 411,00 грн); від 20.03.2020 № 9058553423 у сумі 8 646,00 грн (залишок несплаченого боргу - 8 646,00 грн); від 19.04.2020 № 9084701869 у сумі 29 577,00 грн (залишок несплаченого боргу - 29 577,00 грн); від 19.05.2020 № 9110038524 у сумі 24 118,00 грн (залишок несплаченого боргу - 24 118,00 грн); від 19.06.2020 № 9140476903 у сумі 27 611,00 грн (залишок несплаченого боргу - 27 611,00 грн); від 24.07.2020 № 9177105436 у сумі 55 022,00 грн (залишок несплаченого боргу - 55 022,00 грн); від 26.08.2020 № 9210596065 у сумі 99 429,00 грн (залишок несплаченого боргу - 99 429,00 грн); від 16.09.2020 № 9234826732 у сумі 84 070,00 грн (залишок несплаченого боргу - 84 070,00 грн); від 20.10.2020 № 9270669431 у сумі 92 519,00 грн (залишок несплаченого боргу - 92 519,00 грн); від 17.11.2020 № 9303206683 у сумі 76 185,00 грн (залишок несплаченого боргу - 76 185,00 грн); від 12.01.2021 № 9359946922 у сумі 228 119,00 грн (залишок несплаченого боргу - 228 119,00 грн); від 16.01.2021 № 9368406224 у сумі 10 523,00 грн (залишок несплаченого боргу -10 523,00 грн) (арк. спр. 59-73).

З огляду на викладені вище положення Податкового кодексу України, судом встановлено, що ТОВ «ЛСБ» мало сплатити суму самостійно визначених податкових зобов`язань, у визначений пунктом 57.1 статті 57 ПК України строк, чого ним зроблено не було.

Крім того, відповідно до пункту 120-1.1. статті 120-1 ПК України у разі порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за липень 2019 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне подання звітності за липень 2019 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 17.09.2019 № 105/12-32-50-04/03385911 та направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням (арк. спр. 30-31, 32).

На підставі акта камеральної перевірки від 17.09.2019 № 105/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «ПС» від 28.10.2019 № 0017555004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 1020,00 грн (арк. спр. 33), яке було направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням 30.09.2019 та вважається врученим (арк. спр. 34).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за червень-серпень 2019 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за червень-серпень 2019 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 26.09.2019 № 153/12-32-50-04/03385911 та направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням та вручено 25.11.2019 (арк. спр. 35-36, 37).

На підставі акта камеральної перевірки від 26.09.2019 № 153/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «Н» від 13.11.2019 № 0018535004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 8002,77 грн (арк. спр. 38, 39), яке було направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням 14.11.2019 та вручено 25.11.2019 (арк. спр. 40).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2019 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне подання звітності за вересень 2019 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 18.11.2019 № 317/12-32-50-04/03385911 та направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням та вручено 25.11.2019 (арк. спр. 41-42, 41 зв. бік).

На підставі акта камеральної перевірки від 18.11.2019 № 317/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «ПС» від 09.12.2019 № 0019695004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 1020,00 грн (арк. спр. 43), яке було направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням 10.12.2019 та вважається врученим (арк. спр. 44).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за серпень-жовтень 2019 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне реєстрацію податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за серпень-жовтень 2019 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 16.01.2020 № 34/12-32-50-04/03385911 та направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням та вручено 18.02.2020 (арк. спр. 45-46, 45 зв. бік).

На підставі акта камеральної перевірки від 16.01.2020 № 34/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «Н» від 06.03.2020 № 0002895004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 17028,36 грн (арк. спр. 47, 48), яке було направлено на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням 06.03.2020 та вважається врученим (арк. спр. 49).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2020 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне подання звітності за червень 2020 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 29.07.2020 № 498/12-32-50-04/03385911 (арк. спр. 50-51).

На підставі акта камеральної перевірки від 29.07.2020 № 498/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «ПС» від 13.08.2020 № 0006885004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 1020,00 грн (арк. спр. 52).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за липень 2020 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне подання звітності за липень 2020 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 28.08.2020 № 596/12-32-50-04/03385911 (арк. спр. 53-54).

На підставі акта камеральної перевірки від 28.08.2020 № 596/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «ПС» від 15.09.2020 № 000784004, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 1020,00 грн (арк. спр. 55).

ГУ ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «ЛСБ» з питань ненадання, своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень 2020 року, висновками якої встановлено: несвоєчасне подання звітності за жовтень 2020 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 18.11.2020 № 1020/12-32-50-04/03385911 (арк. спр. 56-57).

На підставі акта камеральної перевірки від 18.11.2020 № 1020/12-32-50-04/03385911 ГУ ДПС у Луганській області винесено податкове повідомлення-рішення від форми «ПС» від 19.11.2020 № 0003130411, яким до відповідача застосовано штраф у сумі 1020,00 грн (арк. спр. 58).

Відповідач правом оскаржити зазначені податкові повідомлення-рішення не скористався, у визначений пунктом 57.3 статті 57 ПК України строк грошове зобов`язання, визначене контролюючим органом, у повному обсязі не сплатив.

Згідно із підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов`язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов`язання.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань. У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку (підпункти 129.3.1, 129.3.4 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Згідно з пунктом 129.5 статті 129 Податкового кодексу України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов`язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.

Через несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань відповідачу нарахована пеня у загальній сумі 403 448,94 грн (арк. спр. 151-152).

Наявність у відповідача податкового боргу у розмірі 1 339 889,18 грн, підтверджується інтегрованою карткою платника податку (арк. спр. 154-158).

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України).

Контролюючим органом було сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 04.01.2021 № 1, яку керівник відповідача отримав особисто під підпис (арк. спр. 11).

Оскільки податкова вимога форми «Ю» від 04.01.2021 № 1 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 ПК України.

Враховуючи, що відповідачем на час розгляду даної адміністративної справи податковий борг у загальній сумі 1339889,18 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю

За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Головного управління ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код 44082150, місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» (ідентифікаційний код 03385911, місцезнаходження: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. О. Дундича, буд. 20-А) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» кошти за податковим боргом з податку на додану вартість у загальній сумі 1339889,18 грн (один мільйон триста тридцять дев`ять тисяч вісімсот вісімдесят дев`ять грн 18 коп.) за період з 28.10.2019 по 22.02.2021 в дохід Державного бюджету з рахунків у банках та в системі електронного адміністрування ПДВ.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця