
430/927/21
3/430/359/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2021 року смт. Станиця Луганська
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Попова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Станиці Луганської, Станично-Луганського району, Луганської області, громадянки України, пенсіонерки, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Станично-Луганським РВ УМВС України в Луганській області 06.02.2002 року, що зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 132 від 07 травня 2021 року, ОСОБА_1 , 07.05.2021 року, о 13.годин 13 хвилин рухалась через КПВВ «Станиця луганська» із непідконтрольної території м. Луганськ, до підконтрольної території смт. Станиця Луганська Луганської області, у пішому порядку у особистих речах здійснювала переміщення платіжних карток в кількості 14 іменних платіжних карток, № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 ,№ НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 ,№ НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 та 1 неіменна платіжна картка № НОМЕР_15 , що перевищує три одинці, які не є іменними картами ОСОБА_1 , яка перетинала лінію розмежування чим порушила вимоги наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-3 КУпАП. Вищевказані банківськи картки були вилучені у ОСОБА_1 , згідно з протоколом вилучення від 07.05.2021 року (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 132 від 07.05.2021).
Тим самим, ОСОБА_1 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення банківських/платіжних карток через лінію зіткнення з не підконтрольної території на підконтрольну територію, чим допустила перевищення граничних норм перевезення платіжних/банківських карток через лінію зіткнення не підконтрольної території на підконтрольну територію, та у зворотному напрямку у кількості, що не перевищує три одиниці на одну особу, чим порушено вимоги наказу міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року.
Відповідно до п.п. 1 п. 2 переліку і обсягів (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, затвердженого наказом міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 52 від 14.07.2020 року, та зареєстрованого Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України 16 липня 2020 р. за № 666/34949 , встановлено , що дозволено переміщувати платіжні картки в кількості, що перевищує 3 одиниці, які не є іменними картами особи, яка перетинає лінію розмежування.
08.06.2021 року, від захисника ОСОБА_2 до початку розгляду справи було надано заяву, в якої останній просить розглянути справу без його участі та без участі ОСОБА_1
24.05.2021 року № 2766 до Станично-Луганського районного суду від захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , надійшло заперечення на протокол у справі про адміністративне правопорушення , передбаченого ч.й ст.. 204-3 КУпАП, в я кому вказано, що ОСОБА_1 , є мешканкою тимчасово окупованого м. Луганська, яка один раз в місяц перетинає лінію зіткнення для вирішення своїх особистих питань, її знайомі, переважно люди похилого віку та інваліди, які за станом здоров`я не мають можливості рухатись на дальні відстані звертаються до неї з проханням отримати їх пенсію, для чого віддають ОСОБА_1 свої імені банківськи картки. Підтвердженням вказаного є пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , та копії паспортів на вищевказаних громадян України.
ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 не побажали надавати пояснення до суду, оскільки термін дії їх карток витік.
Із долучених до матеріалів справи копії банківських/платіжних карток вбачається, що вони належать ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_17 .
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до п. 23 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 року № 815 передбачено, що фізичній особі дозволяється переміщення товарів на тимчасово окуповані території та з таких територій за винятком обмежених або заборонених до переміщення. Переміщення товарів, маркування (етикетування) яких свідчить про вироблення таких товарів на тимчасово окупованих територіях, забороняється. перелік і обсяги (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей, затверджуються Мінреінтеграції.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 132 від 07.05.2021 року; протоколом вилучення від 07.05.2021 що є додатком до протоколу про адміністративне правопорушення № 132 від 07.05.2021, поясненнями ОСОБА_1 , долучених до протоколу на окремому аркуші; фототаблицями до протоколу про адміністративне правопорушення на яких зображені банківські/платіжні картки «Ощадбанк»;
З наданих особою, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 при складанні протоколу пояснень вбачається, що під час перетинання КПВВ «Станиця Луганська» при ній було 14 банківських/платіжних карток банку «Ощадбанк» замість дозволених трьох штук які належать не їй (що також вбачається з написів на самих картках).
Враховуючи обставини справи, об`єм переміщуваних банківських/платіжних карток, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1ст. 204-3 КУпАП без конфіскації банківських/платіжних карток, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_1 банківських/платіжних карток не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені банківські/платіжні картки не є власністю ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 204-3 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень, який необхідно сплатити на рахунок UA308999980313181206000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки – «00» без деталізації за відомчою ознакою, без конфіскації вилучених платіжних карток.
Стягнути з ОСОБА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп, який необхідно сплати на рахунок UA308999980313181206000012477, отримувач - ГУК у Луг.обл./СТГ с. Ст.-Луг./22030101, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37991110, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки – «00» Станично-Луганський районний суд.
Банківській/платіжні картки в кількості чотирнадцяти штук, згідно протоколу вилучення від 07.05.2021 року (додаток до протоколу про адміністративне правопорушення № 132 від 07.05.2021) № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 ,№ НОМЕР_7 ,№ НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 ,№ НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 та 1 неіменна платіжна картка № НОМЕР_15 , які передані на відповідальне зберігання ГУ ДФС в Луганській області- повернути ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, дана постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, вставному законом.
У порядку примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: http:// sl.lg.court.gov.ua.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М.Попова