Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.04.10Справа №2а-612/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М.,
при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,
розглянув адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим,
до відповідача Дочірнього підприємства «Рівєра +» Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Євпаторія»,
про стягнення заборгованості у сумі 232164,59 грн.,
за участю представників сторін:
від позивача Євтодієва Г.В., довіреність № 7285/10/10-0 від 20.08.09р.,
від відповідача не зявився.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Дочірнього підприємства «Рівєра +» Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Євпаторія» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 232164,59 грн.
Позовні вимоги мотивовані нормами Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду був сповіщений належним чином. Проте відповідач заперечень проти позову не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що у матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Дочірнє підприємство «Рівєра +» Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Євпаторія» зареєстровано Управлінням сприяння розвитку підприємництва Євпаторійської міської ради 05.05.2003р., як юридична особа, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 32518882 (а.с. 6-9).
Відповідач знаходиться на обліку в м. Євпаторії АР Крим, як платник податків, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю”від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до договору від 15.05.2007 року відповідач є орендарем земельної ділянки ( а.с. 28).
Таким чином, відповідач є платником орендної плати за землю та повинен у строки, встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Так, відповідачем до податкового органу в порядку податкової звітності була надана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 1045 від 28.01.2009 року на 2009 року, в якій визначено суму орендної плати, яка підлягає сплаті на 31.08.09р. 55948,03грн., на 30.09.09р. 55948,03грн., на 30.10.09р. 55948,03грн., на 30.11.09р. 55948,03грн., на загальну суму 223792,12( а.с. 27).
21.08.09р. ДПІ була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати погодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за землю, за результатом якої складений акт № 1665/15-3, яким зафіксовані порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» , а саме: несвоєчасне погашення погодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за землю за 2009 рік (а.с. 33). На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення №0003391503/0 від 04.09.09р. на суму 8374,13 грн., яке було отримано відповідачем, що повідомленням про отримання поштового відправлення (а.с. 31-32).
Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога №1/357 від 02.09.2009р. на суму 55946,37 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 35); друга податкова вимога №2/393 від 19.10.2009р. на суму 120268,53 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 36); також позивачем було прийнято рішення №59/24-0 від 23.11.2009р. про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а.с. 37).
Відповідно до розрахунку суми позову, облікової картки платника, відповідачем заборгованість не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 232164,59 грн.
Податкове повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржено та не скасовано.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
В судовому засіданні 08.04.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. В повному обсязі постанова виготовлена 15.04.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства «Рівєра +» Товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Євпаторія» (м. Євпаторія, вул. Кірова, 35, ЄДРПОУ 32518936) заборгованість у розмірі 232164,59грн., до Державного бюджету м. Євпаторії, (р/р 33219812700015 в Управління Держказначейства в м. Євпаторії ГУ ДКУ в АРК , МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798, код платежу 5313050200).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Котарева Г.М.