Постанова № 9751692, 22.02.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.02.2010
Номер справи
2а-12081/09/12/0170
Номер документу
9751692
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.02.10Справа №2а-12081/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,

розглянув адміністративну справу

за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим,

до відповідача Кримського республіканського виробничого підприємства «Кримтролейбус»

про стягнення заборгованості в сумі 614571,06 грн.,

за участю сторін:

від позивача Кадиров Усеін Ібрамович, довіреність № 4/10 від 07.12.09р.,

від відповідача не зявився,

Суть спору: Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим (далі позивач, ДПІ) звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Кримського республіканського виробничого підприємства «Кримтролейбус» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 614571,06 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, під розписку, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно із п.“б” пп.4.1.4 п.4.1 ст 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідач Кримське республіканське виробниче підприємство «Кримтролейбус» зареєстроване Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 24.02.1995р., про що видано свідоцтво (а.с. 56).

Відповідач знаходиться на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим, як платник податків.

Відповідачем були надані податкові декларації по податку на додану вартість за червень, липень, серпень 2009р. з самостійно визначеними податковими зобовязаннями на загальну суму 583587,00 грн. (а.с. 13 - 18). На даний час заборгованість з податку на додану вартість складає 583587,00 грн.

Відповідачем був наданий податковий розрахунок по земельному податку за 2009 рік з самостійно визначеним податковим зобовязанням у розмірі 2846,89 грн. за місяць з січня до листопада 2009р., та 2846,00 грн. за грудень 2009р. (а.с. 19) На даний час податковий борг відповідача по земельному податку юридичних осіб з урахуванням часткової сплати складає 8540,67 грн.

Структурним підрозділом відповідача без права юридичної особи «Сімферопольський тролейбусний парк № 1» був наданий податковий розрахунок по земельному податку за 2009 рік з самостійно визначеним податковим зобовязанням у розмірі 7481,13 грн. за місяць з січня до листопада 2009р., та 7481,15 грн. за грудень 2009р. (а.с. 20) На даний час податковий борг відповідача по земельному податку юридичних осіб з урахуванням часткової сплати складає 22443,39 грн.

Відповідно до розрахунку суми позову, довідки про стан розрахунків з бюджетом, облікової картки платника, відповідачем заборгованість у повному обсязі не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 614571,06 грн.

Відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі або зміни сум податкового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні 22 лютого 2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 01 березня 2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Кримського республіканського виробничого підприємства «Кримтролейбус» (м. Сімферополь, вул. Київська, 78, ЄДРПОУ 03328391) у дохід Державного бюджету м. Сімферополь (код 301401010, р/р 31114029799002 в ГУДК в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 23896447) заборгованість по податку на додану вартість у сумі 583587,00 грн.; в дохід бюджету Київського району м. Сімферополь (код 5213050102, р/р 33210811799004 в ГУДК в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 23896447) заборгованість з податку на землю у сумі 30984,06 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови через Окружний адміністративний суд АР Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Котарева Г.М.