ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.06.09Справа №2а-5153/09/7/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Маргарітова М.В. , при секретарі Силантьєвої О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міцубісі Оіл Крим"
про стягнення заборгованості у сумі 960,86 грн.
за участю:
позивач не зявився
відповідач не зявився
Сутьспору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості з штрафних санкцій з податку на додану вартість на суму 960,86грн. мотивуючи свої вимоги тим, що за відповідачем існує борг з штрафних (фінансових) санкцій застосованих за несвоєчасну подачу податкових декларацій з податку на додану вартість та порушення термінів сплати податкового зобовязання. Заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ч.6 ст. 71 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників встановлені Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251).
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181).
Пунктом 2 частиною 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону України № 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість» особами, відповідальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є у тому числі платники податку, визначені у статті 2 цього Закону.
Пунктом 10.2. ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", г, "д" пункту 10.1 цієї статті, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Статтею 17 Закону України № 2181 встановлені штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства, зокрема підпунктом 17.1.1. п.17.1. цієї статті встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Позивачем, згідно акту перевірки №7340/15-2-32322518 від 02.10.08р. (а.с. 17), встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ, а також Закону України «Про податок на додану вартість», що виразилося у порушенні термінів сплати податкового зобовязання.
На підставі вказаних актів позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0011501502 від 13.10.08р., яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 115,52грн.(а.с.11), яке було надіслано відповідачеві.
В звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення-рішення, позивачем було складено відповідний акт, який крім того свідчить про розміщення податкової вимоги на дошці оголошень.
Позивачем згідно актів перевірок №7339/15-32322518 від 02.10.08р. та №9231/15-2-13779769 від 11.12.08р. встановлено порушення відповідачем вимог п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ, а також Закону України «Про податок на додану вартість», що виразилося в ненаданні відповідачем у встановлені строки декларації з ПДВ у період з червня по серпень 2008р. та з вересня по жовтень 2008р.
На підставі цього позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення від №0011511502/0 від 13.10.08р. , яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 510,00грн. (а.с.15) та №0014961502/0 від 17.12.08р., яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 340,00грн.(частково погашення 4,66грн.) (а.с.19), які були надіслані відповідачеві.
В звязку з неможливістю вручення податкових повідомлень-рішень, позивачем були складені відповідні акти, які крім того свідчать про розміщення податкових вимог на дошці оголошень.
В порядку п.п. 6.2.1., 6.2.3. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 позивачем направлені відповідачу перша податкова вимога №1/2974 від 29.10.08р. (а.с.8) та друга податкова вимога №2/3578 від 15.12.08р. (а.с.8).
В звязку з неможливістю вручення податкових вимог, позивачем складені відповідні акти, які крім того свідчать про розміщення податкових вимог на дошці оголошень.
Відповідно до положень абз. 4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Таким чином, податкові повідомлення рішення та податкові вимоги вважаються врученими відповідачу, а податкові зобовязання узгодженими.
Пункт 5.4.1. ст. 5 Закону України №2181 встановлює, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що податковий борг відповідача становить 960,86грн., який підлягає сплаті до державного бюджету.
Відповідачем у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості, оскарження прийнятого позивачем податкового повідомлення-рішення або податкових вимог.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міцубісі Оіл Крим» (95000 АР Крим, м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 14а, кв. 601, ЄДРПОУ 32322518) заборгованість по штрафним санкціям у сумі 960,86грн. (код податку 14010100 до Держбюджету м. Сімферополь, р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Маргарітов М.В.