Постанова № 97509494, 23.04.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.04.2021
Номер справи
760/8627/21
Номер документу
97509494
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/760/4243/21

Справа № 760/8627/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2021 року м. Київ

Солом`янський районний суд міста Києва в складі:

головуючого - судді Зуєвич Л.Л.,

за участю: секретаря судового засідання - Кушніра Р.С.,

представника Київської митниці Державної митної служби України -

Келеберденко В.В. (довіреність від 13.11.2020),

розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби (далі - Київська митниця) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) (адреса: АДРЕСА_1 ), за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.ст. 472, 473 Митного кодексу України (далі - МК України),

В С Т А Н О В И В :

Обставини, викладені у протоколі митного органу

07.04.2021 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0410/10000/21 від 17.03.2021 складений щодо відправника міжнародного поштового відправлення № ЕР987978049US - громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), за змістом якого вбачається наступне:

«27.01.2021 року в зоні митного контролю Київської митниці Держмитслужби на території ДОПП АТ «Укрпошта» (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2), до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення, яке переміщувалось з США до України, за міжнародною поштовою митною декларацією / CР72 № ЕР987978049US.

Згідно даних, зазначених в митній декларації та на оболонці посилки:

- відправником посилки є: ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 );

- одержувачем посилки є: ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ), адреса: АДРЕСА_2 ).

В митній декларації /CР 72 № ЕР987978049US, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), у графі «кількість та детальний опис вкладення» зазначено «docs allotro», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «0.00$», що в перекладі на українську мову означає: «розподільник документів» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «0.00» доларів США відповідно.

Під час проведення детального огляду з розпакуванням міжнародного поштового відправлення, було встановлено, що в ньому знаходяться не зазначені у митній декларації № ЕР987978049US - дорогоцінне каміння у кількості 5 шт.

Згідно висновку експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби від 25.02.2021 № 1420003302-0084, надані на дослідження каміння ідентифіковано як дорогоцінне каміння першого порядку - алмази ограновані (діаманти). Вартість п`яти діамантів становить 10 652 доларів США, тобто (за курсом НБУ станом на 17.03.2021) становить 294 554,41 грн.

Частиною 7 ст. 233 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Пунктом 31 частини 1 статті 4 Митного кодексу України визначено, що міжнародні поштові відправлення це упаковані та оформлені відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв`язку листи, поштові картки, бандеролі, спеціальні мішки з позначкою "М", дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, поштові посилки, згруповані поштові відправлення з позначкою "Консигнація", відправлення міжнародної прискореної пошти "EMS", які приймаються для пересилання за межі України, доставляються в Україну або переміщуються через територію України транзитом операторами поштового зв`язку.

Згідно з Указом Президента України від 10.10.2017 № 316/2017 затверджені Всесвітня поштова конвенція, Загальний регламент Всесвітнього поштового союзу, Заключний протокол Всесвітньої поштової конвенції та Угода про поштові платіжні послуги, підписані від імені України 11 жовтня 2012 року в м. Доха.

Відповідно до ст. 18 Всесвітньої поштової конвенції забороняється вкладати монети, банківські білети, банкноти або будь-які цінні папери на пред`явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи у необробленому вигляді, дорогоцінні каміння, ювелірні вироби та інші цінні предмети у посилках без оголошеної цінності.

Пункт 6.1 ст. 18 цієї Конвенції: забороняється вкладати дорогоцінні каміння: 6.1.1 у відправлення письмової кореспонденції без оголошеної цінності; 6.1.2 в посилках, за винятком випадків, якщо відповідно до національного законодавства країн подання та призначення це дозволяється; 6.1.3 в посилках, без оголошеної цінності, якими обмінюються дві країни, які допускають оголошення цінності.

Відправником міжнародного поштового відправлення № ЕР987978049US - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) при пересиланні даного відправлення з США до України вказані вимоги акту Всесвітнього поштового союзу дотримані не були, посилка (з вмістом каміння) без оголошення цінності.

Частиною другою статті 235 Митного кодексу України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв`язку.

Відповідно до ст. 236 Митного кодексу України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Статтею 257 Митного кодексу України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Абзацом першим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу.

Відповідно до вимог пункту 2 статті РП 125 глави 2 Регламенту Поштових посилок Всесвітнього поштового союзу (учиненої в місті Берн 15 квітня 2013 року), до кожної посилки додається митна декларація CN 23 або як єдиний бланк, або як частина бланка-пачки СР 72. В ній повинно детально зазначатися вкладення посилки. Пунктом 1 статті РП 151 глави 5 визначено, що складання митної декларації належить до виключної відповідальності відправника.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Статтею 472 МК України передбачено відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Отже, в діях громадянки ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, а саме незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар, а також ознак ст. 473 Митного кодексу України, пересилання через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях дорогоцінне каміння (діаманти) без оголошення цінності, що заборонено актами Всесвітнього поштового союзу.

Таким чином, у діях відправника міжнародного поштового відправлення №ЕР987978049US - гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), адреса: АДРЕСА_1 ), наявні ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 472, ст. 473 Митного кодексу України.»

Також з протоколу та матеріалів справи вбачається, що безпосередні предмети правопорушення вилучено та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС.

Щодо явки учасників провадження в судове засідання

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - громадянин ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся відповідальною особою Київської митниці шляхом направлення на його адресу протоколу про порушення митних правил, що підтверджується наявними в матеріалах справи листами від 22.03.2021, 31.03.2021 та реєстрами міжнародних поштових відправлень Київської митниці від 26.03.2021 та 02.04.2021.

Крім того, про дату час та місце судового розгляду суд повідомляв громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Будь-яких заяв та клопотань від особи, щодо якої ставиться питання про притягнення до адміністративної відповідальності, не надійшло. Про причини неявки суд не повідомлено.

Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

З урахуванням наведеного, за наявності доказів повідомлення громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) про судове засідання, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за участі представника Київської митниці, який проти такого розгляду у судовому засіданні 23.04.2021 не заперечував.

Пояснення учасників, наведені у судовому засіданні

Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської митниці щодо притягнення громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за ст.ст. 472, 473 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення ним митних правил.

Мотиви суду

Заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначають вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.

Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 МК України.

Частиною 7 ст. 233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 235 МК України встановлено, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Відповідно до ст. 236 МК України декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою.

Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 МК України товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Частиною 4 ст. 266 МК України встановлено, що у разі самостійного декларування товарів декларантом, передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Абзацом першим та другим підпункту 2 пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 450 від 21.05.2012 передбачено, що товари, які пересилаються через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях, декларуються шляхом подання митному органу уніфікованого міжнародного документа, форма якого установлена актами Всесвітнього поштового союзу, а саме: митна декларація CN 22; митна декларація CN 23.

Судом встановлено, що в митній декларації /CР 72 № ЕР987978049US, яка є підставою для переміщення через митний кордон України, відправником міжнародного поштового відправлення, громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), у графі «кількість та детальний опис вкладення» зазначено «docs allotro», у графі «quantity» - «1», а у графі «value» - «0.00$», що в перекладі на українську мову означає: «розподільник документів» у кількості «1» відповідно, із задекларованою вартістю «0.00» доларів США відповідно.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення детального огляду з розпакуванням міжнародного поштового відправлення, було встановлено, що в ньому знаходяться не зазначені у митній декларації № ЕР987978049US - дорогоцінне каміння у кількості 5 шт.

З аналізу вищевикладеного вбачається, що за встановленою формою у міжнародному транспортному документі № ЕР987978049US громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не заявлені точні та достовірні відомості про наявність товару, який підлягає обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

При цьому суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються із наступних джерел: протоколу про порушення митних правил, протоколів процесуальних дій, додатків до зазначених протоколів; пояснень свідків; пояснень особи, яка притягується до відповідальності; висновку експерта; інших документів (належним чином завірених копій або витягів з них) та інформації у тому числі тієї, що перебуває в електронному вигляді, а також товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил.

Щодо вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, суд зазначає наступне.

Згідно з ст. 49 МК України, митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару.

Частиною 4 ст. 368 МК України передбачено, що у разі наявності доказів недостовірності заявленої фактурної вартості товарів митні органи визначають їх вартість самостійно, на підставі ціни на ідентичні або подібні (аналогічні) товари відповідно до вимог цього Кодексу.

Відповідно до висновку експерта Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби від 25.02.2021 №1420003302-0084, надані на дослідження каміння ідентифіковано як дорогоцінне каміння першого порядку - алмази ограновані (діаманти). Вартість п`яти діамантів становить 10 652 доларів США, тобто (за курсом НБУ станом на 17.03.2021) становить 294 554,41 грн.

Разом з тим, матеріали не містять будь-яких документів, які б оспорювали чи заперечували таку вартість товару.

Відповідно до ст. 18 Всесвітньої поштової конвенції забороняється вкладати монети, банківські білети, банкноти або будь-які цінні папери на пред`явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи у необробленому вигляді, дорогоцінні камені, ювелірні вироби та інші цінні предмети у посилках без оголошеної цінності, крім випадків, коли відповідно до національного законодавства країн подання та призначення це дозволяється.

Згідно з статтею РП 129 «Посилки з оголошеною цінністю» у Регламенті поштових посилок (вчиненому в Берні 15 квітня 2013 року), цінність повинна бути оголошена у валюті країни подання та зазначена відправником на посилці та супровідній адресі. Ці зазначення виконуються латинськими літерами прописом та арабськими цифрами без поправок і підчисток, навіть оговорених. Сума оголошеної цінності не може бути вказана ні простим, ні хімічним олівцем.

На кожній посилці з оголошеною цінністю та її супровідній адресі повинен бути наклеєний ярлик рожевого кольору форми СР 74. На цьому ярлику пишеться латинська літера "V" та серійний номер посилки. Ярлик повинен бути приклеєний до посилки з адресної сторони поруч з адресою. Однак призначені оператори мають право одночасно використовувати ярлик СР 73, передбачений в статті РП 128.1, і ярлик рожевого кольору невеликих розмірів, на яких мається чітка відмітка "Valeur declaree" ("Оголошена цінність").

Судом встановлено, що відправником міжнародного поштового відправлення № ЕР987978049US громадянином ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) при пересиланні МПВ вказані вимоги акту Всесвітнього поштового союзу дотримані не були, посилки без оголошення цінності.

Відповідно до ст. 472 МК України недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Статтею 473 МК України передбачена відповідальність за пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу, що тягне за собою конфіскацію цих товарів.

Оцінюючи матеріали справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях відправника міжнародного поштового відправлення № ЕР987978049US громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.ст. 472, 473 МК України, що підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил № 0410/10000/21 від 17.03.2021, міжнародним транспортним документом, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, актом про фактичне вкладення, тощо.

Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 235, 236, 257, 458, 459, 472, 473, 526-529 МК України, ст.ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) (адреса: АДРЕСА_1 ), у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 472, 473 Митного кодексу України.

Накласти на громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) (адреса: АДРЕСА_1 ) адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил - 294 554 (двісті дев`яносто чотири тисячі п`ятсот п`ятдесят чотири гривні), 41 коп із конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме:

1. Діамант брильянтової огранки КР-57. Масою 0,18 карат, розмірами за найбільшими лінійними вимірами 3,56-2,23мм. На зіп-пакеті, в який поміщено діамант є рукописне маркування «9739285.18» «D/SI», «3,56-2,23), в кількості 1 шт, вартістю 212,00 доларів США;

2. Діамант брильянтової огранки КР-57. Масою 0,52 карат, розмірами 5,03х5,03х3,13мм. Гравірування на діаманті «IGLG-9715129». На зіп-пакеті є рукописне маркування «G-9715129.52» «D/VS», «5,03х5,03х3,13», в кількості 1 шт, вартістю 850,00 доларів США;

3. Діамант брильянтової огранки КР-57. Масою 0,89 карат, розмірами 5,83х5,82х3,87мм. Гравірування на діаманті «IGLG-9715782». На зіп-пакеті є рукописне маркування «G-9715782.89» «I/VVS», «5,83х5,82х3,87», в кількості 1 шт, вартістю 1 685,00 доларів США;

4. Діамант брильянтової огранки КР-57. Масою 1,27 карат, розмірами 6,00х5,75х4,01мм. Гравірування на діаманті «IGLG-8830». На зіп-пакеті є рукописне маркування «G-8830 1.27» «F.BROWN/VVS», «6,00х5,75х4,01», в кількості 1 шт, вартістю 2 395,00 доларів США;

5. Діамант брильянтової огранки Овал-57. Масою 3,02 карат, розмірами 10,58х7,68х5,45мм. Гравірування на діаманті «IGLG-97809» та невеликий поверхневий зкол. На зіп-пакеті є рукописне маркування «G-97809 3.02» «F.VIVID BROWN/SI», «10,58х7,68х5,45», в кількості 1 шт, вартістю 5 510,00 доларів США;

вартість яких становить 10 652 доларів США, тобто (за курсом НБУ станом на 17.03.2021) становить 294 554,41 грн, та які тимчасово вилучені за протоколом про порушення митних правил № 0410/10000/21 від 17.03.2021.

Штраф необхідно сплатити за реквізитами:

Отримувач: ГУК у м.Києві/ Солом`янський район/21081100, код ЄДРПОУ: 37993783; МФО: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р № UA568999980313040106005026010, призначення платежу: номер справи про ПМП №___, П.І.Б. (порушника).

Стягнути з громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) (адреса: АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири гривні) на наступні реквізити:

отримувач коштів: рахунок UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Л. Л. Зуєвич