
Справа № 344/7980/21
Провадження № 3/344/3851/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., за участі захисника Рубцової К.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої адміністратором мотелю «Жокей», за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 227706 від 08.04.2021, 08.04.2021 близько 00 год. 10 хв. в м. Івано-Франківськ, с. Угорники, вул. Сєченова, 56, ОСОБА_1 порушила правила щодо карантину людей, а саме допустила роботу та діяльність мотелю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також приймала відвідувачів у сауні мотелю, чим порушила п.п.3 п.3-5 ПКМУ № 1236 від 09.12.2020 року із змінами від 24.02.2021 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44-3 КУпАП.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 – адвокат Рубцова К.В вказала, що ОСОБА_1 своєї вини не визнає. Подала клопотання про закриття провадження. На підставі наведеного просила закрити провадження у справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення захисника, дослідивши матеріали справи, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
За змістом ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. ст.245,251,252,280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.
Відповідно до п. 2ст. 278 КУпАП , орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення
Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Положеннямист.280КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Частиною 1ст.44-3КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Разом з тим, вказана норма є бланкетною правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Основна особливість бланкетної диспозиції полягає в тому, що така норма має загальний зміст.
Протокол про адміністративне правопорушення містить посилання на порушення ОСОБА_1 постанови Кабінету Міністрів України № 1236від 09.12.2020року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2» (далі Постанова КМУ № 1236 від 09.12.2020 року).
Згідно п.п.3 п.3-5 вказаної постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 р. № 1236, на території регіонів, на яких установлений червоний рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.
Таким чином вказаний нормативний акт був чинними станом на 08 квітня 2021 року (день вчинення правопорушення), та його вимоги ОСОБА_1 , не виконала, що незважаючи на невизнання нею вини, у судовому засіданні підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 227706 від 08.04.2021 згідно якого вбачається що в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 порушила правила щодо карантину людей, а саме допустила роботу та діяльність мотелю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також приймала відвідувачів у сауні мотелю;
- письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 , згідно яких вона пояснила, що є адміністратором мотелю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_2 , 07.04.21р. працювала. Про обмеження роботи мотелів ніде не чула і не читала. Знала, що готелі та мотелі мають право на працю під час карантинних обмежень. Знаю, що не мають права працювати хостели. В пояснення зазначено, що вони написанні власноручно, доповнень немає.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст.251,252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а саме факт порушення останнім відповідних нормативних актів під час дії протиепідемічних обмежень, який є правовою підставою адміністративної відповідальності за ч.1ст.44-3 КУпАП, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Натомість ОСОБА_1 не надано до суду жодних доказів на спростування обставин наведених у протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно неї.
Твердження про те, що вона не є суб`єктом даного правопорушення не заслуговують на увагу, оскільки відповідно до наданої копії трудового договору № 6 від 02.09.2020 року, вбачається, що працівник зобов`язаний виконувати обов`язки адміністратора, однак не конкретизовано які саме обов`язки. Суду не надано доказів того, що вказані обов`язки щодо забезпечення належності виконання карантинних вимог покладено на іншу особу.
При цьому, суд звертає увагу на те, що вимоги постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року обов`язкові для всіх громадян, які перебувають на території України.
Підстав для закриття провадження у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП суд не вбачає.
Таким чином, суд вважає, що доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, відповідає фактичним обставинам справи, є законним та обґрунтованим, повністю узгодженим із наявними в матеріалах справи доказами.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що неповага та зухвале ставлення до вимог законодавства України, яке регулює відносини в сфері запобігання поширенню на території України особливо небезпечної інфекційної хвороби коронавірусу COVID-19, створює загрозу життю і здоров`ю оточуючих громадян, може призвести до людських та матеріальних втрат, виникнення негативних медичних та соціальних наслідків для суспільства.
Відповідно до ч. 2ст.33КУпАП при накладенні стягнення, враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а тому, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією статті, за якою вона притягується до відповідальності, оскільки саме таке стягнення буде згідно ст. 23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Водночас, згідно п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір`з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст.33,40-1,44-3,283,284,287 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 – 454 гривні судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ковалюк І.П.