Постанова № 97498908, 07.06.2021, Олешківський районний суд Херсонської області (до 25.04.2025 - Цюрупинський районний суд Херсонської області)

Дата ухвалення
07.06.2021
Номер справи
664/679/21
Номер документу
97498908
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

07.06.2021

Справа № 664/679/21

Провадження № 3/664/688/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2021 року м. Олешки

Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Яценко О.М., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

-за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,

в с т а н о в и в :

09 березня 2021 року о 07:50 год. по вул. Центральній в с. Щасливе ОСОБА_1 керував транспортним засобом – мопедом марки «Рига», без д.н.з., з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, від проходження медичного огляду та продуття алкотестеру «Драгер» для визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5. Правил дорожнього руху України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 свою провину не визнав, суду пояснив, що йому продути «Драгер» на місці зупинки не пропонували, їхати до медичного закладу він відмовився, оскільки йому потрібно було на роботу, де сталася аварія. Крім того, протокол про адміністративне правопорушення було складено за відсутності свідків, їх зупинили пізніше.

Інспектор СРПП Лукашенко А.М. у судовому засіданні пояснив, що 09.03.2021 року він знаходився разом із поліцейським СРПП Сліпаком Д.В. у добовому наряді перед с. Щасливе Олешківського району, де мав перевіряти усі транспортні засоби, які рухалися у бік с. Щасливе. Приблизно о 07:20 год. ними було зупинено мопед під керуванням ОСОБА_1 , від якого почули запах алкоголю. Вони запропонували продути «Драгер» на місці зупинки, ОСОБА_1 відмовився. Тоді ними було залучено двох свідків – один йшов пішки на зупинку, другий їхав на автомобілі, знову запропонували ОСОБА_1 продути «Драгер», він відмовився, тоді до медичного закладу – також відмовився. Вказана відмова при свідках зафіксована на відео.

Поліцейський СРПП Сліпак Д.В. у судовому засіданні пояснив, що 09.03.2021 року зранку з смт. Н.Маячка в бік с. Щасливе рухався транспортний засіб – мопед, який вони зупинили, від водія відчувався запах алкоголю. Під час зупинки водій пояснив, що вночі він вживав алкогольні напої, приблизно о 02:00 год. закінчив, тепер їде на роботу на насосну станцію, від продуття алкотестеру «Драгер» та проходження медичного огляду у медичному закладі відмовився, після чого вони залучили двох свідків – водія буса та особу, яка йшла пішки на зупинку. В присутності двох свідків водій ОСОБА_1 повторно відмовився від продіття алкотестеру на місці зупинки та проходження медичного огляду.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, інспектора та поліцейського СРПП ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, приходжу наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи, які знаходяться в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 12 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України від 09 листопада 2015 року №1452/735, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.

Пунктами 1 та 3 розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп`яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (зі змінами).

Пунктом 4 зазначеної розділу Х зазначеної Інструкції огляд на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п. 6 розділу Х зазначеної Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Отже поліцейський вправі пред`явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, а саме на місці зупинки із використанням спеціальних технічних засобів або у медичному закладі, лише за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані алкогольного сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Враховуючи те, що інспектором СРПП ВП № 2 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області Лукашенком А.М. були встановлені очевидні ознаки алкогольного сп`яніння у водія ОСОБА_1 , які відображені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 096192 від 09.03.2021 року, що підтверджується доданим до справи про адміністративне правопорушення відеозаписом, письмовими поясненнями свідків, а тому вимога поліцейського на проходження медичного огляду та продуття «Драгеру» на місці зупинки для визначення стану алкогольного сп`яніння є обґрунтованою та законною, проведена у відповідності до вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України від 09 листопада 2015 року №1452/735 та Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395.

Таким чином, дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи тяжкість вчиненого правопорушення, перше притягнення до адміністративної відповідальності, відсутність посвідчення водія, вважаю за необхідне призначити ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі шестиста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 10200,00 гривень (десять тисяч двісті гривень 00 коп.) (Отримувач: ГУК у Херсон обл/Херсон обл/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37959517, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, номер рахунку: UA578999980313090149000021001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адмін. штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 096192 від 09.03.2021 року).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн. (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЕДРПОУ: 26255795, місце знаходження:вул.Липська,18/5 м. Київ,01601; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, постанова №664/679/21 від 07.06.2021 року).

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Цюрупинський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: О. М. Яценко