
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
07 червня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/2630/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кравчук О.В. розглядаючи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 )
до відповідача – Міністерства внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ – 00032684; адреса: вул. Богомольця, 10, м. Київ)
про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі – відповідач), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить суд:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 лютого 2020 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням положень Постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” шляхом множення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 лютого 2020 року перерахунку основного розміру пенсії позивача.
- зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 лютого 2020 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” шляхом множення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 лютого 2020 року перерахунку основного розміру пенсії позивача.
Ухвалою суду від 20 липня 2020 року по справі відкрите провадження; справу вирішено розглядати у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
11 серпня 2020 року позивач скерував до суду заяву про уточнення позовних вимог, яка відповідно до частини першої статті 47 статті КАС України має бути прийнята судом. Відтак, первинно заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги розглядаються у сув`язі із вказаною вище заявою про уточнення позовних вимог.
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову.
Крім того, представник відповідача подав клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України, Національної поліції Украни, посилаючись на їхню компетенцію та повноваження як органів державної влади, що забезпечують проведення державної політики у сфері соціального захисту.
Вирішуючи вказане клопотання, суд виходить з того, що статус третіх осіб як учасників справи визначений у статті 49 КАС України.
Частинами другою, четвертою, п`ятою статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Предметом спору у даній справі є спонукання відповідача підготувати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку його пенсії та направити її до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Натомість Міністерство соціальної політики України, Кабінет Міністрів України, Пенсійний фонд України та Національна поліція України не є учасниками спірних публічно-правових відносин, переданих на вирішення суду, а їхня компетенція та повноваження не є предметом дослідження у даній справі.
Заявником не доведено, що у зв`язку з розглядом даної адміністративної справи у сторін (позивача чи відповідачів) за рішенням суду виникне право заявити вимоги до вказаних державних органів, або останні зможуть заявити до них вимоги, що є обов`язковою ознакою матеріально-правової заінтересованості третьої особи та передумовою залучення її до участі у справі.
Відтак, у задоволенні поданого відповідачем клопотання про залучення цих органів державної влади до участі у даній справі як третіх осіб слід відмовити.
Керуючись статтями 49, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Відмовити відповідачу у задоволенні клопотання про залучення до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України, Пенсійного фонду України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.В. Кравчук