
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
07 червня 2021 року м. Ужгород№ 260/3546/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гаврилка С.Є., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії, Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
28 жовтня 2020 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області в особі Ліквідаційної комісії (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф.Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 08592170) (далі по тексту – відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі по тексту – відповідач 2) (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф. Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 40108913) (далі по тексту – відповідач 3), яким просить суд: "1. Прийняти адміністративний позов до розгляду; 2. Визнати протиправними дії ліквідаційної комісії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо не врахування всіх видів доплат грошового забезпечення на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, премій 33,33 %, а не 175 грн 95 коп. особливі умови служби (50 %) 3625,00 грн, доплата від належної пенсії (6,5 %)- 474,62 грн. Всього 13761,87 грн; 2. Зобов`язати ГУНП в Закарпатській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з 01 січня 2016 року здійснити перерахунок пенсії згідно ст.ст. 22, 58 Конституції України, ч. ІІІ ст. 63 Закону України № 2262-ХІІ у редакції, чинній з 01 січня 2017 року, постанови КМУ № 704 від 30 серпня 2017 року, постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року, врахувати перерахунки пенсії № 104 № 3072 від 2005 року і інших; 4. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області виплатити різницю між нарахованою мені пенсією, врахуючи частково перерахованого за вислугу років (не 70 % а 77 %) з 01 січня 2016 року; 5. Справу прошу розглянути в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (ст.ст. 257, 260, 262 частини 1, 2 ст. 263 КАС України); 6. Стягнути з відповідача судові витрати в розмірі.".
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2020 року даний позов було залишено без руху.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2020 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем 1 протиправно не включено до довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується при проведенні перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року такі грошового забезпечення як надбавка за особливі умови служби, доплата від належної пенсії та премія, які встановлені законодавством, що в призвело до порушення конституційних прав та гарантій на належний соціальний захист позивача. Таким чином, позивач просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач 2 надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову, в зв`язку з тим, із встановленням нових розмірів грошового забезпечення до Головного управління було надіслано довідку № N/A3072 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, видану 20 березня 2018 року Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Закарпатській області на підставі якої Головним управлінням було здійснено перерахунок пенсії позивача з 2016 року. Інших підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача у відповідача 2 відсутні.
Відповідач 3 надав суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову, в зв`язку з тим, що Головне управління Національної поліції в Закарпатській області та УМВС України в Закарпатській області є окремими юридичними особами. Оскільки, позивач ОСОБА_1 не проходив службу в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області, що підтверджується документами доданими позивачем, а отже між позивачем та відповідачем ГУНП в Закарпатській області не має публічно-правового спору та всі вимоги є надуманими та безпідставними.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 17 листопада 1997 року є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення ociб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Пенсію призначено з урахуванням подання про призначення пенсії від 09 грудня 1997 року № 104/3072 та даних про грошове забезпечення, які зазначені у грошовому атестаті № 90 від 09 грудня 1997 року, виданому УМВС України у Закарпатській області.
У зв`язку із встановленням нових розмірів грошового забезпечення до відповідача 2 було надіслано довідку № №/A3072 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, видану 20 березня 2018 року Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Закарпатській області. 20 березня 2018 року відповідачем 2 було здійснено перерахунок пенсії з 2016 року.
У відповідності до позовних вимог, позивач просить визнати протиправними дії ліквідаційної комісії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо не врахування всіх видів доплат грошового забезпечення на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, премій 33,33 %, а не 175 грн 95 коп. особливі умови служби (50 %) 3625,00 грн, доплата від належної пенсії (6,5 %) - 474,62 грн. всього 13761,87 грн. Зобов`язати ГУНП в Закарпатській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області з 01 січня 2016 року здійснити перерахунок пенсії згідно ст.ст. 22, 58 Конституції України, ч. III ст. 63 Закону України № 2262-XII у редакції, чинній з 01 січня 2017 року, постанови КМУ № 704 від 30 серпня 2017 року, постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року, врахувати перерахунки пенсії № 104 № 3072 від 2005 року і інших.
З матеріалів справи вбачається, що позивач 26 лютого 2020 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою перерахунок та виплати йому пенсії з 01 січня 2018 року з урахуванням 77 % грошового забезпечення (а.с.а.с. 17-24).
21 вересня 2020 року звернувся до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області із заявою про перерахування пенсії враховуючи додаткових видів грошового забезпечення та премії (а.с.а.с. 54-58).
Листом від 05 жовтня 2020 року Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області позивача було повідомлено, що уповноваженим органом (юридична особа), в компетенцію якого входить надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС є сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області" (а.с.а.с. 59, 60).
Відповідно до статті 63 пункту 4 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно із статтею 51 частиною 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію", крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон України № 900-VIII).
Законом України № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Також, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" доповнено також пункт 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Кабінет Міністрів України постановою № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.
Постанова Кабінету Міністрів України № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Таким чином, у зв`язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до пункту 2 Постанови № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.
На виконання вимог статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" та постанови № 988 МВС України видано наказ № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).
Згідно із пунктом 2 наказу № 260, вказаний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Закону України "Про Національну поліцію", тобто з 07 листопада 2015 року.
Так, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Відповідно до пункту 1-3 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п`ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: - посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; - надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; - щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; - щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Згідно із пунктом 5 абзацу 7 Порядку № 45, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Отже, аналіз вказаних вище норм законодавства свідчить про те, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій Пенсійним фондом проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на підставі повідомлення відповідними органами (пункт 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб") та надання вказаними органами відповідних довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи.
Тобто перерахунок пенсій у визначеному вище порядку здійснюється виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відтак, конкретний розмір премії, який підлягає включенню в довідку для перерахунку пенсії позивача, визначається у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію з урахуванням фактичних виплат за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, отже позовні вимоги в цій частині також не підлягають задоволенню.
Наведена правова позиція висловлена Верховним Судом у складі колегії Касаційного адміністративного у рішенні від 12 березня 2018 року № Пз/9901/1/18 (зразкова справа №802/2196/17-а), залишеного без змін рішенням Великої палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року.
Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами щодо виготовлення та направити до органів Пенсійного фонду України нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
Судом встановлено, що відповідно до доданих позивачем матеріалів, ОСОБА_1 проходив службу в УМВС України в Закарпатській області та звільнений в запас за віком 1997 році, у зв`язку з чим йому було призначено пенсію. А відтак, позивач не проходив службу в органах поліції, а саме у Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області.
Суд вважає за необхідне звернути увагу, що Головне управління Національної поліції в Закарпатській області здійснює направлення документів для призначення та перерахунку пенсії до органів Пенсійного фонду лише по відношенню до поліцейських щодо інших категорій пенсіонерів органів МВС України і у відповідача не має жодних повноважень для видачі довідок для перерахунку пенсії.
Крім того, відповідач Головне управління Національної поліції в Закарпатській області (код в ЄДРПОУ 40108913) та УМВС України в Закарпатській області (код в ЄДРПОУ 08592170) є окремими юридичними особами. Оскільки, позивач ОСОБА_1 не проходив службу в Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області (код в ЄДРПОУ 40108913), а отже у ГУНП в Закарпатській області відсутній обов`язок перед позивачем щодо видачі довідки для перерахунку пенсії.
Слід звернути увагу, що УМВС України в Закарпатській області (код в ЄДРПОУ 08592170), як юридична особа не ліквідована та перебуває у стані ліквідації. Згідно норм чинного законодавства, не передбачено, що створені в 2015 році органи поліції є правонаступниками територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України.
Повноваження та функції видачі документів для здійснення перерахунків пенсій пенсіонерів ОВС Закарпатській області, делеговані Міністерством внутрішніх справ України ліквідаційній комісії УМВС України в Закарпатській області.
Крім того, що з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ безпосередньо за місцем їх проживання, керуючись пунктами 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878 (далі Положення МВС України), вимогами наказу МВС від 25.09.2018 р. № 787 "Про організаційно - штатні зміни у МВС" при Державній установі "Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області", створено сектор із соціально-гуманітарних питань.
До функцій сектору входить: надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо, а також розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб, звільнених з ОВС, та членів їхніх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належать до компетенції сектору.
Таким чином, уповноваженим органом (юридична особа), в компетенцію якого входить видати довідки про суми грошового забезпечення для перерахунку пенсії та подати їх до уповноваженого органу для перерахунку пенсії є тільки Міністерство внутрішніх справ України.
У зв`язку із чим, у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області щодо не врахування всіх видів доплат грошового забезпечення на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, премій 33,33 %, а не 175 грн 95 коп. особливі умови служби (50 %) 3625 грн, доплата від належної пенсії (6,5 %)- 474,62 грн, всього 13761,87 грн слід відмовити.
Крім того, суд вважає за необхідне вказати, що позовні вимоги щодо зобов`язати ГУНП в Закарпатській області з 01 січня 2016 року здійснити перерахунок пенсії також не підлягають до задоволення, оскільки ГУНП в Закарпатській області не є суб`єктом призначення виплати та перерахунку пенсії.
відповідно до Порядку № 45 Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку.
Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення відповідач не має.
А відтак, не підлягають задоволенню і вимоги позивача про зобов`язання ГУ ПФУ у Закарпатській області провести перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року, виплативши різницю між фактично виплаченим та належним розміром пенсії за весь період, у зв`язку із передчасністю, оскільки вимоги до органу Пенсійного фонду України стосуються захисту ще не порушеного права позивача, так як органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсії на підставі довідки роботодавця про розмір грошового забезпечення.
Щодо позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області виплатити різницю між нарахованою позивачу пенсією, врахуючи частково перераховану за вислугу років (не 70 % а 77 %) з 01 січня 2016 року, суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою та відмови відповідача 2 у виплату такої різниці про яку вказує позивач в позовній заяві, а відтак у задоволенні позову у вказаній частині позовних вимог, слід відмовити.
Статтею 77 частиною 1 КАС України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 77 частини 2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, –
УХВАЛИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області (ГУНП) в особі Ліквідаційної комісії (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф.Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 08592170) та Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) та Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф. Ракоці, буд.13, код ЄДРПОУ 40108913) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).
СуддяС.Є. Гаврилко