
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2021 р. Справа№200/2528/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Молочної І.С., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Шахівської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення, та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
10.03.2021 ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), позивач, звернувся з позовом до Донецького окружного адміністративного суду з вимогами до Шахівської сільської ради (місце знаходження: вул. М. Ф. Чернявського, буд. 14, с. Шахове, Добропільский район, Донецька область, 85050, код ЄДРПОУ 04343197) про (з урахуванням уточнень):
- визнання протиправним та скасування рішення сесії Шахівської сільської ради №VІІІ-6/61 від 10.02.2021 про відмову в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності кадастровий номер 1422086600:01:000:2695;
- зобов`язання Шахівської сільської ради надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності кадастровий номер 1422086600:01:000:2695 із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебувають у запасі на території Шахівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів згідно клопотання від 06.01.2021.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15.03.2021 позовну заяву залишено без руху.
26.03.2021 з метою усунення недоліків позовної заяви та на виконання вимог ухвали позивачем подано відповідну заяву.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.03.2021 відкрито провадження у вказаній адміністративній справі, призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, встановлено строк для надання заяв по суті, витребувано визначені докази.
22.04.2021 відповідачем надано відзив на позов та долучено до матеріалів справи витребувані документи.
20.05.2021 до суду надійшла заява відповідача з вимогою вручити позивачу відзив з додатками.
07.06.2021 ухвалою суду виправлено описки.
За правилами частини п`ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Інші заяви та клопотання, заяви по суті до суду не надходили.
Відповідно до частини першої статті 258 КАС України, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Отже, відсутні перешкоди для розгляду справи по суті.
Відповідно до частини п`ятої статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 06.02.2021 він з метою ведення особистого селянського господарства звернувся до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність орієнтовною площею 2 га зі складу земельної ділянки кадастровий номер 1422086600:01:000:2695 сільськогосподарського призначення, що перебуває у запасі, на території відповідача для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів. Проте, 10.02.2021 рішенням сесії відповідача №VІІІ-6/61 позивачу відмовлено в задоволенні вказаного клопотання. Позивач вважає, що вказане рішення відповідача не відповідає чинному законодавству. Посилається на те, що відповідач розглядав подане клопотання позивача понад місячний термін.
Відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву, на обґрунтування якого останнім вказано про безпідставність позовних вимог. Відповідач зазначає, що клопотання подано позивачем 12.01.2021, а отже рішення відповідачем прийнято в межах місячного строку. Відповідач вказує, що підставою для прийняття спірного у справі рішення слугувало рішення №VІІІ-6/9 «Про переважне право на передачу у власність та надання у користування земельних ділянок», відповідно до пункту 1 якого вирішено переважне право на передачу у власність та надання дозволу на надання у користування земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Шахівської сільської ради визнавати за місцевими жителями Шахівської ОТГ, тоді як позивач зареєстрований та мешкає за межами Шахівської ОТГ, тобто не місцевим жителем.
Крім того, вказує, що 10.02.2021 на шостій позачерговій сесії відповідача розглядались клопотання мешканців Шахівської ОТГ - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 із земель комунальної власності, що перебувають на території Шахівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів. В результаті розгляду цих клопотань відповідачем прийняті рішення про надання відповідних дозволів.
З приводу позовних вимог позивача про зобов`язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою відповідач вказує, що дії щодо прийняття відповідного рішення є його дискреційними повноваженнями, а втручання суду до управлінських функцій суб`єкта владних повноважень виходить за межі завдань адміністративного судочинства. Також зазначає, що будь-яких рішень про відмову саме у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 відповідачем не приймалось.
Відповідач просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивачем, ОСОБА_1 , до Шахівської сільської ради подано клопотання від 06.01.2021 (зареєстровано 12.01.2021) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га (пасовищ) із складу земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебувають у запасі на території Шахівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. До вказаного клопотання долучено, окрім іншого, Обґрунтування щодо перспективи використання затребуваної земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства, Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання.
29.01.2021 відповідно до рішення Шахівської сільської ради №VІІІ-5/50 відкладено розгляд клопотання щодо надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га (пасовищ) із складу земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 площею 8,333 га комунальної власності гр. ОСОБА_1 до наступної сесії сільської ради.
10.02.2021 Шахівською сільською радою прийнято ряд рішень.
Рішенням Шахівської сільської ради №VІІІ-6/9 від 10.02.2021 «Про переважне право на передачу у власність та надання у користування земельних ділянок» вирішено переважне право на передачу у власність та надання у користування земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Шахівської сільської ради визнавати за місцевими жителями Шахівської ОТГ; роз`яснити населенню Шахівської ОТГ про необхідність оформлення прав власності та користування земельними ділянками відповідно до вимог діючого законодавства.
10.02.2021 Шахівською сільською радою прийнято рішення №VІІІ-6/61, яким, розглянувши клопотання гр. ОСОБА_1 про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства шляхом поділу, керуючись статтями 12, 118 Земельного кодексу України, статтею 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання рішення сесії сільської ради від 10.02.2021 №VІІІ-6/9 «Про переважне право на передачу у власність та надання у користування земельних ділянок», вирішено у наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га (пасовищ) із складу земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 площею 8,333 га гр. ОСОБА_1 згідно рішення сесії сільської ради від 10.02.2021 №VІІІ-6/9 відмовлено.
10.02.2021 Шахівською сільською радою прийнято рішення №№, VІІІ-6/65, VІІІ-6/66, VІІІ-6/67, якими вирішено надати дозволи на складання проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га (пасовищ) із складу земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 площею 8,333 га гр. ОСОБА_4 , гр. ОСОБА_5 та гр. ОСОБА_2 .
Вважаючи рішення відповідача від 10.02.2021 №VІІІ-6/61 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями частини другої статті 2 КАС України в справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Згідно частини першої статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Правовідносини у сфері забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель регулюються, зокрема, Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (далі по тексту - ЗК України).
Згідно зі статтею 121 ЗК України, кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності.
У частині першій статті 3 ЗК України передбачено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно з частинами шостою-дев`ятою статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
З аналізу наведених норм випливає, що строк розгляду органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки становить один місяць. Також положеннями ЗК України регламентовано виключний перелік правових підстав для відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки, який не підлягає розширеному тлумаченню, а тому відмова особі в наданні вказаного дозволу за будь-якою іншою підставою є неправомірною.
З матеріалів справи слідує, що клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки складено позивачем 06.01.2021. Водночас, матеріали справи не містять доказів, що вказане клопотання саме 06.01.2021 отримано безпосередньо відповідачем. У зв`язку з цим, з огляду на те, що відповідно до наданої відповідачем копії листа про проходження справи з надання адміністративної послуги клопотання ОСОБА_1 зареєстровано 12.01.2021, суд не вбачає допущення відповідачем порушення передбаченого законодавством місячного строку для його розгляду.
Щодо розгляду Шахівською сільською радою клопотання позивача про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по суті суд звертає увагу на таке.
Як встановлено судом вище, підставою для відмови позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га (пасовищ) із складу земельної ділянки з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 площею 8,333 га слугувало рішення сільської ради від 10.02.2021 №VІІІ-6/9, яким переважне право на передачу у власність та надання у користування земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Шахівської сільської ради визнано за місцевими жителями Шахівської ОТГ.
Беручи до уваги те, що вказана підстава для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки положеннями ЗК України не передбачена, суд вважає, що спірне у справі рішення прийнято відповідачем без наявності на те законних підстав.
Крім того, суд звертає увагу на той факт, що рішенням сільської ради від 10.02.2021 №VІІІ-6/9 передбачено переважне право місцевих жителів Шахівської ОТГ саме на отримання у власність або користування земельних ділянок, тоді як позивач звернувся до Шахівської сільської ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки. Водночас, передбачені діючим законодавством підстави для відмови у наданні дозволу на затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у спірному рішенні відповідачем не зазначені.
Крім того, суд вважає безпідставними посилання відповідача на ті обставини, що дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення спірної у справі земельної ділянки було надано іншим особам, оскільки позивач та особи, що отримали відповідні дозволи, мають рівне право розробити проекти землеустрою, тоді як подальше затвердження проекту землеустрою відбудеться вже із кінцевим визначенням особи, що отримає право власності або користування (оренду) на земельну ділянку.
Слід зазначити, що надання будь-яким особам дозволів на розроблення відповідних проектів землеустрою є лише первісним етапом процедури відведення земельних ділянок і не означає, що такі проекти землеустрою в наступному будуть затверджені компетентним суб`єктом владних повноважень, а земельні ділянки - передані заявникам (аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27.02.2018 у справі № 545/808/17).
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність рішення Шахівської сільської ради від 10.02.2021 №VІІІ-6/61 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695.
Водночас, щодо обраного позивачем способу захисту порушеного права, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини четвертої статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Проте, надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є адміністративним актом, прийняттю якого повинна передувати визначена законом адміністративна процедура. Зобов`язання прийняти рішення про надання дозволу без необхідних дій суб`єкта владних повноважень в межах адміністративної процедури не гарантує забезпечення прав позивача у передбачений законом спосіб.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 17.10.2019 у справі № 811/1845/18, від 21.11.2019 у справі №159/1257/18, від 23.01.2020 у справі № 0840/2979/18.
За таких обставин та з огляду на правові приписи законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що порушене право позивача має бути відновлено шляхом зобов`язання відповідача повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 06.01.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебувають у запасі на території Шахівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів, з урахуванням висновків, наведених у цьому рішенні суду.
Отже, оцінюючи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до положень частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відповідно до квитанції №0.0.2038206049.1 від 03.03.2021 позивачем сплачено судовий збір в сумі 908,00 гривень.
Враховуючи викладене, беручи до уваги обґрунтованість заявлених позивачем позовних вимог в цілому та обрання судом лише способу захисту порушеного права, суд дійшов висновку, що сплачений позивачем судовий збір у сумі 908,00 грн підлягає стягненню на його користь з відповідача у повному обсязі.
Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Шахівської сільської ради (місце знаходження: вул. М. Ф. Чернявського, буд. 14, с. Шахове, Добропільский район, Донецька область, 85050, код ЄДРПОУ 04343197) про визнання протиправним та скасування рішення, та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення сесії Шахівської сільської ради №VІІІ-6/61 від 10.02.2021 про відмову ОСОБА_1 в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695.
Зобов`язати Шахівську сільську раду повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 06.01.2021 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення безоплатно земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 2,0 га шляхом поділу із складу земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 1422086600:01:000:2695 із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності, що перебувають у запасі на території Шахівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів, з урахуванням висновків, наведених у цьому рішенні суду.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Шахівської сільської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 07.06.2021.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.С. Молочна