
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про встановлення строку для подання звіту
03 червня 2021 року м. Київ № 640/20009/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Балась Т.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» до Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» до Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.04.2020, адміністративний позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.07.2019 №1221230/41416428.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11.06.2019 №1189790/41416428.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.06.2019 №1203902/41416428.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.06.2019 №1203899/41416428.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.06.2019 №1191592/41416428.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.06.2019 №1203897/41416428;
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 25.06.2019 №1203901/41416428.
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №3 від 16.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №1 від 06.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №6 від 27.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №8 від 30.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання;
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №2 від 15.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання;
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №7 від 28.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання;
Зобов`язано Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №9 від 30.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» (ідентифікаційний код: 41416428, місцезнаходження: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, буд. 82, офіс 256) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (ідентифікаційний код: 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) судовий збір у розмірі 13 447 (тринадцять тисяч чотириста сорок сім) грн. 00 копійок.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.04.2021 у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2020 у справі № 640/20009/19 відмовлено.
25.05.2021 від представника позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2020 по справі № 640/20009/19, у якій представник позивача просить суд зобов`язати Державну податкову службу України подати звіт про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2020 в адміністративній справі № 640/20009/19 в наступній частині:
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №2 від 15.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №3 від 16.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №1 від 06.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №6 від 27.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №8 від 30.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №7 від 28.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання.
- зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкової накладної №№9 від 30.05.2019, виписаної Товариством з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» датою її фактичного подання у десятиденний строк з моменту отримання копії відповідної ухвали суду.
Розглянувши заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі №640/20009/19, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Частинами 2 та 3 статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Статтею 370 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 19.03.1997 у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід`ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов`язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін.
Інститут судового контролю полягає у здійсненні судом саме контролюючої функції по відношенню до суб`єкта владних повноважень з дотримання ним принципу обов`язковості судового рішення.
Порядок судового контролю у рамках адміністративного судочинства визначений статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно положень частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Частиною 2 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У Рішенні від 30.06.2009 №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
Європейський Суд з прав людини у рішенні від 07.05.2002 у справі «Бурдов проти Росії» визначив, що у контексті статті 6 Конвенції виконання судового рішення, прийнятого будь-яким судом, має розглядатися як складова «судового розгляду».
З огляду на викладене встановлення судом контролю за виконанням судового рішення є заходом для забезпечення конституційного права громадянина (юридичної особи) на судовий захист.
З пояснень представника позивача, зазначених у заяві про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в даній адміністративній справі вбачається, що на момент подання заяви рішення суду від 22.04.2020 у справі № 640/20009/19 відповідачем не виконано.
Враховуючи вищенаведені обставини у їх сукупності, суд дійшов висновку, що з метою відновлення порушених прав позивача, на виконання завдань адміністративного судочинства, визначених частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідно встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в цій справі та зобов`язати відповідача у десятиденний термін з дня отримання копії даної ухвали подати до суду звіт про його виконання.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Апекс Газ Україна» про встановлення судового контролю за виконанням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2020 по справі № 640/20009/19 - задовольнити.
2. Встановити Державній податковій службі України строк для подання звіту про виконання рішення суду в адміністративній справі № 640/20009/19.
3. Зобов`язати Державну податкову службу України надати Окружному адміністративному суду міста Києва звіт про виконання рішення суду в адміністративній справі № 640/20009/19 у десятиденний термін з дня отримання копії даної ухвали.
4. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.П. Балась