
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2021 р. № 400/215/21 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лебедєвої Г.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення від 22.12.2020 року; зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" (надалі - позивач) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській про скасування рішення Головного управління ДПС у Миколаївській області (надалі - позивач) про:
- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській про відмову у видачі ліцензії товариству з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" на право зберігання пального від 22.12.2020 року;
- зобов`язання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повторно розглянути заяву товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" від 03.12.2020 року про видачу ліцензії на право зберігання пального, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні;
- зобов`язання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області видати товариству з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" ліцензію на право зберігання пального на підставі заяви від 03.12.2020 року.
Свої позовні вимоги ТОВ "КЛАЙНЕР" обґрунтовує тим, що відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» позивачем було надано ГУ ДПС у Миколаївській області всі необхідні документи для надання відповідачем ліцензії на право зберігання пального. Вказав, що разом з заявою на одержання ліцензії на право зберігання пального за адресою зберігання: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169, надав договір суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року; наказ про прийняття в експлуатацію основних засобів та акт приймання передачі основних засобів; дозвіл №188.20.48 ГУ Держпраці у Миколаївській області, яким дозволяється ТОВ "КЛАЙНЕР" експлуатувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, виданому на підставі заяви від 06.08.2020 року №23064-000357389-023-02 та висновку експертизи ТОВ “Карпаттехноальянс” № 40282-391-03-8430.20 від 31.07.2020 року; дозвіл № 187.20.40 ГУ Держпраці у Миколаївській області, яким дозволяється ТОВ "КЛАЙНЕР" виконувати роботи підвищеної небезпеки; платіжне доручення про внесення річної плати за ліцензію. Зазначив, що відповідно до договору суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року ТОВ ФІРМА “Б-ТРЕЙДІНГ” передав ТОВ "КЛАЙНЕР" у тимчасове володіння та користування частину земельної ділянки, що розташована за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169. Згідно п. 5.1 Договору суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року, земельна ділянка передається в суборенду для розміщення сталевого резервуару РГС 73. Тобто, ТОВ “Клайнер” має намір зберігати пальне в сталевому резервуарі, який пересувним виробом заводського виготовлення, що встановлюється без фундаменту. Проте, відповідачем протиправно було відмовлено у видачі позивачеві відповідної ліцензії.
Ухвалою суду від 19.01.2021 року позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
26.01.2021 року за вх. №318/21/06-25 через канцелярію суду від позивача до суду надійшла заява щодо усунення недоліків позовної заяви разом із доказами доплати судового збору.
Ухвалою від 01.02.2021 року Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі № 400/215/21 та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначив судове засідання на 03.03.2021 року.
02.03.2021 року за вх. № 4313 до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від Головного управління ДПС в Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в яких відповідач просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що аналізуючи поданий товариством з обмеженою відповідальністю "Клайнер" пакет документів ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийшло до висновку про відсутність документів, а саме акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, документи, що підтверджують право власності або право користування земельної ділянки та дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Судове засідання, призначене на 03.03.2021 року, відкладено на 07.04.2021 року.
04.03.2021 року за вх. № 4596 до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" надійшла відповідь на відзив, в якій позивач вказав, що відповідно до договору суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року ТОВ ФІРМА “Б-ТРЕЙДІНГ” передав ТОВ "КЛАЙНЕР" у тимчасове володіння та користування частину земельної ділянки, що розташована за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169. Згідно п. 5.1 Договору суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року, земельна ділянка передається в суборенду для розміщення сталевого резервуару РГС 73. Тобто, ТОВ “Клайнер” має намір зберігати пальне в сталевому резервуарі, який є пересувним виробом заводського виготовлення, що встановлюється без фундаменту. Крім того, у позивача наявний дозвіл № 188.20.48 ГУ Держпраці у Миколаївській області, яким дозволяється ТОВ "КЛАЙНЕР" експлуатувати машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки.
18.03.2021 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від ГУ ДПС у Дніпропетровські області надійшло клопотання про заміну ГУ ДПС у Дніпропетровські області (код ЄДРПОУ 43145015) на відокремлений територіальний підрозділ на правах філії ГУ ДПС у Дніпропетровські області (код ЄДРПОУ 44118658).
В судове засідання, призначене на 07.04.2021 року, представник позивача не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. До канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.
В судове засідання, призначене на 07.04.2021 року, представники відповідачів не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином, про причини неявки суд не сповістили. Заяв чи клопотань до суду не надходило.
Суд клопотання представника позивача задовольнив, на підставі частини 9 статті 205 КАС України, здійснив розгляд справи у письмовому провадженні.
Ухвалою від 25.05.2021 року суд замінив первісного відповідача у справі № 400/215/21 - Головне управління ДПС у Дніпропетровській області області належним - Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49600, ідентифікаційний код 44118658).
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" зареєстровано як юридична особа 25.09.2019 року, (код ЄДРПОУ 43248568), що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Миколаївській області. Здійснює такі види діяльності: КВЕД: вантажний автомобільний транспорт (основний); діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; оптова торгівля живими тваринами; оптова торгівля м`ясом і м`ясними продуктами; оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткованням; оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; неспеціалізована оптова торгівля; роздрібна торгівля пальним; транспортне оброблення вантажів; інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.
03.12.2020 року позивачем було подано до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області заяву на одержання ліцензії на право зберігання пального за адресою зберігання: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169.
Рішенням від 22.12.2020 року відповідач відмовив позивачу в наданні ліцензії на право зберігання пального. Вказана відмова мотивована тим, що позивачем не надано акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, документів, що підтверджують право власності або право користування земельної ділянки та дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Не погоджуючись з відмовою відповідача у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статі 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом 191.1.13 пункту 191.1 статті 191 Податкового кодексу України, контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, здійснюють ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом.
Нормативно-правовим актом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України, є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків та зборів» від 23.11.2018 №2628 - VIII внесені зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995, зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, зазначені зміни вступили в силу з 01.07.2019.
Положеннями абз.25 та 55 ст.1 Закону №481/95 встановлено, що:
- ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку;
- зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
У силу ч. 20 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Частиною 30 цієї статті Закону передбачено, що ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України №609 від 05.08.2015 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» територіальні органи ДПС визначено органом ліцензування господарської діяльності зі зберігання пального.
За правилами ч.32-34 ст.15 Закону № 481/95, ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
Суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби (ст. 15 Закону №481/95-ВР).
У відповідності до ч.38 ст.15 Закону № 481/95, для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: - документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт для виробництва пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення; - акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці виробництва пального, необхідних для виробництва та зберігання пального; - дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі її наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У статті 1 Закону №481/95-ВР визначено, що місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Відповідно до ст. 15 Закону №481/95-ВР (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2628-VIII від 23.11.2018), ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.
Так, згідно оскаржуваного рішення, позивачу відмовлено у видачі ліцензії на право зберігання пального, оскільки суб`єктом господарювання не надано копії необхідних документів, передбачених ч. 38 ст. 15 Закону №481, а саме:
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
- акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, що всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального.
У той же час, з наявних у матеріалах справи доказів вбачається, що звертаючись із заявою про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, з метою виконання вимоги законодавства щодо надання документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, позивачем було надано Договір суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року, згідно умов якого ТОВ ФІРМА «Б-ТРЕЙДІНГ» передає а ТОВ «КЛАЙНЕР» приймає в строкове платне володіння і користування без зміни цільового призначення земельну ділянку за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169 площею 30 кв. м.
А тому, згідно договору суборенди земельної ділянки від 01.11.2020 року, що ТОВ «КЛАЙНЕР» отримало у користування земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169.
Відповідно до п.2.1 Договору Суборендодавець передає, а Суборендар бере у тимчасове володіння та користування частину земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , а саме 30 кв. м.
Пунктом 5.1 Договору встановлено, що земельна ділянка передається в суборенду для розміщення сталевого резервуару РГС 73, номер резервуаром по технічній системі-7.
Отже, суд вважає відмову позивачу у видачі ліцензії з підстав відсутності інформації щодо державної реєстрації права власності або користування земельною ділянкою позивачем протиправною.
Щодо не надання ТОВ "КЛАЙНЕР" актів вводу в експлуатацію об`єкта або актів готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для зберігання пального, суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що зберігання пального за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169 відбуватиметься за допомогою сталевого резервуару.
Згідно дозволу Управління Держпраці у Миколаївській області №188.20.48 та висновку експертизи ТОВ “Карпаттехноальянс” № 40282-391-03-8430.20 від 31.07.2020 року вбачається, що об`єкт є наземною ємністю для зберігання нафтопродуктів, становить резервуар сталевий горизонтальний із зберігання палива типу РГС-72, технологічний номер 2511, зав. №2511, інв. №К00097, країна виробник Україна.
Резервуар сталевий, розташований за адресою: 49057, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 169, являє собою цілісний заводський виріб, виготовлений в заводських умовах, встановлений на бетонній площадці, не пов`язаний з землею фундаментом.
Позивач стверджує, що резервуар сталевий не є ані капітальною будівлею, ані тимчасовою спорудою, а є ємністю здя зберігання нафтопродуктів.
Разом з тим, Закон № 481/95-ВР вимагає від особи, яка звернулась із заявою про видачу ліцензії на зберігання пального, надання: - акту вводу в експлуатацію об`єкта, або - акту готовності об`єкта до експлуатації, або - сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів або - інших документів, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці виробництва пального, необхідних для виробництва та зберігання пального.
Єдине тимчасове виключення, передбачене статтею 18 Закону, для об`єктів нерухомості, введених в експлуатацію до 01 січня 2014 року.
Таким чином, ненадання акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об`єкта в експлуатацію відповідно до законодавства можливо лише за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такий об`єкт нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.
Тобто, у разі подання документу, що підтверджує право власності на об`єкт, який видано після 1 січня 2014 року, заявник зобов`язаний надати акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єкта в експлуатацію відповідно до законодавства.
Матеріалами справи підтверджено та позивачем не заперечується, що до заяви ним не надано вищевказаних документів.
Таким чином, суд вважає, що оскільки позивачем не подавався до ГУ ДПС у Дніпропетровській області акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інший документ, що містить відповідну інформацію, а також документи, що підтверджують право власності на такі об`єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року, тому у відповідача не було законних підстав для видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Суд не приймає до уваги наказ про прийняття в експлуатацію основних засобів від 03.08.2020 року та акт приймання передачі основних засобів від 03.08.2020 року, оскільки вказані наказ та акт виготовлені ТОВ "КЛАЙНЕР" самостійно.
Суд зауважує, що акту вводу в експлуатацію об`єкта або акту готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікату про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, виданого уповноваженим на те органом, ані до заяви від 03.12.2020 року, ані до суду позивачем не надано.
Крім того, позивачем у заяві від 03.12.2020 року не зазначено інформацію про використання пального для яких потреб споживання (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) та загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального.
Відтак суд прийшов до висновку, що оскаржуване рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області прийняте в межах повноважень, на підставі та у спосіб, що визначений Законом № 481/95-ВР.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відтак, відповідач як суб`єкт владних повноважень надав суду достатніх та беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його відзив, і довів правомірність винесення оскаржуваного рішення від 22.12.2020 року.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Судові витрати покласти на позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 72, 76, 77, 78, 80, 120, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" (вул. Мала Морська, 108, оф. 707, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код 43248568) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49600, ідентифікаційний код 44118658) про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській про відмову у видачі ліцензії товариству з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" на право зберігання пального від 22.12.2020 року; зобов`язання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повторно розглянути заяву товариства з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" від 03.12.2020 року про видачу ліцензії на право зберігання пального, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні; зобов`язання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області видати товариству з обмеженою відповідальністю "КЛАЙНЕР" ліцензію на право зберігання пального на підставі заяви від 03.12.2020 року - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 04.06.2021 року.
Суддя Г. В. Лебедєва