
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2021 року Справа № 480/9278/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9278/20 за позовом Управління Держпраці у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Східна паливна компанія" про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Держпраці у Сумській області (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Східна паливна компанія" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Північно-Східна паливна компанія"), в якій просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Північно-східна паливна компанія», а саме до усунення зазначених в позові порушень законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці зупинити:
- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі, блоки насосів, які розміщені відповідно до технологічної схеми, електродвигуни;
- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудини, що працюють під тиском понад 0,05МПа:
- блок акумуляторний для інертних газів НП 001.595.000, заводський № 1, який складається з 10 балонів заповнених аргоном, об`ємом по 0,08мЗ кожен;
- балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться в майстерні;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: технічне обслуговування та ремонт устаткування підвищеної небезпеки - технологічного устаткування для нафтогазопереробної галузі промисловості;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: газополум`яні роботи;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи на висоті понад 1,3 метра (злив пального у цистерни паливовозів з естакад; злив пального в бак трубчастої печі ПТН-1.0 з рідкопаливним пальником фірми «OILON-OY» типу RP-130Y, заводський № 09099411 ; технічне обслуговування вузлів і агрегатів, резервуарів);
- експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме устаткування напругою понад 1000В (електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання):
- трансформатор силовий ТМ-250/10, який знаходиться в КТП 250/10/04-92-У1, заводський № 0538, диспетчерський № КТП-481;
- КЛ-10кВ від ПЛ-10кВ ф. «Город-7» до ЛР-7, L=40м;
- ПЛ-10кВ, L=630м;
- КЛ-10кВ від ПЛ10кВ споживача до КТП-481, L=380м;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом (балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться на території заводу за адресою: вул. Гастелло, м. Лебедин, Сумська область);
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в колодязях;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зварювальні роботи;
- експлуатацію технологічних трубопроводів;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в діючих електроустановках;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: газонебезпечні роботи;
- виконання вогневих робіт.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" в частині перевірки виконання припису від 07.02.2020 року № 02-05/48 виявлено ряд порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю і здоров`ю людей. Оскільки, відповідач в добровільному порядку виявлені порушення не усунув, управління Держпраці у Сумській області звернулося до суду із даним позовом.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву та доказів, які наявні у відповідача, а також встановлено строк позивачу для подання відповіді на відзив, а відповідачу заперечення.
Дану ухвалу суду було направлено рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 41), а саме: вул. Івана Сірка, 12, кв. 53,м. Суми,Сумська область,40000, однак повернуто з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою" (а.с. 43). У зв`язку з поверненням даного поштового відправлення до суду, судом було повторно направлено рекомендованою кореспонденцією ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі на вищезазначену адресу відповідача, проте і дане поштове відправлення було повернуто до суду з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою" (а.с. 45). Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що 02.12.2020 року Управлінням Держпраці у Сумській області видано наказ № 1257 щодо проведення позапланової перевірки додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення з метою перевірки виконання раніше виданого припису у ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" у період з 07 по 08 грудня 2020 року (а.с. 8), на підставі якого оформлено направлення на проведення перевірки від 02.12.2020 року № 02-02/663.
Управлінням було проведено перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в частині перевірки стану виконання припису від 07.02.2020 року № 02-05/48, за результатами якої складено акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) від 08.12.2020 року № 02-04/653 (а.с. 15-24) та видано припис від 08.12.2020 №02-05/401, в якому вимагалось усунення встановлених перевіркою порушень (а.с. 25-30).
Акт перевірки складено за участі директора ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" Плахотного М.І. Даний акт перевірки підписано без зауважень та заперечень, примірник акту та припису отриманий директором ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" 08.12.2020 року.
Акт перевірки містить 20 порушень, що становлять загрозу для життя та здоров`я людей, а саме:
- суб`єктом господарювання без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці здійснюється експлуатація устаткування підвищеної небезпеки, а саме: обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі, блоки насосів, які розміщені відповідно до технологічної схеми, електродвигуни, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 6 Додатку 7 до даного Порядку (пункт 1 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02- 04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці здійснюється експлуатація устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудини, що працюють під тиском понад 0,05МПа: блок акумуляторний для інертних газів НП 001.595.000, заводський № 1, який складається з 10 балонів заповнених аргоном, об`ємом по 0,08м3 кожен; балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться в майстерні, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці»; пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 9 Додатку 7 до даного Порядку (пункт 2 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: технічне обслуговування та ремонт устаткування підвищеної небезпеки - технологічного устаткування для нафтогазопереробної галузі промисловості, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 17 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 3 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: газополум`яні роботи, що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 25 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 4 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: роботи на висоті понад 1,3 метра (злив пального у цистерни паливовозів з естакад; злив пального в бак трубчастої печі ПТН-1.0 з рідкопаливним пальником фірми «OILON-OY» типу RP-130Y, заводський № 09099411 ; технічне обслуговування вузлів і агрегатів, резервуарів), що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 3 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 5 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці здійснюється експлуатація устаткування підвищеної небезпеки, а саме устаткування напругою понад 1000В (електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання): трансформатор силовий ТМ-250/10, який знаходиться в КТП 250/10/04-92-У1, заводський № 0538, диспетчерський № КТП-481; КЛ-10кВ від ПЛ-10кВ ф. «Город-7» до ЛР-7, L=40м; ПЛ-10кВ, L=630м; КЛ-10кВ від ПЛ-10кВ споживача до КТП-481, L=380м (відповідно до договору оренди від 11.11.2016 № 111116 між ТОВ «Північно-східна паливна компанія» та НВП «Суми-синтез» ЛТД устаткування перебуває на балансі НВП «Суми-синтез» ЛТД та згідно акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, схеми електропостачання об`єкта (додаток 6 та 7 до договору про постачання електричної енергії від 19.05.2015 № 211197 між НВП «Суми-синтез» ЛТД та ПАТ «Сумиобленерго» Лебединський РЕМ)), що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 7 Додатку 7 до даного Порядку (пункт 6 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання №02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом (балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться на території заводу за адресою: вул. Гастелло, м. Лебедин, Сумська область), що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 14 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 7 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: роботи в колодязях (відповідно до переліку робіт підвищеної небезпеки, затвердженого наказом від 20.11.2019 № 7), що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 5 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 8 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- суб`єктом господарювання виконуються без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці роботи підвищеної небезпеки, а саме: зварювальні роботи (відповідно до переліку робіт підвищеної небезпеки, затвердженого наказом від 20.11.2019 № 7), що є порушенням вимог статті 21 Закону України «Про охорону праці», пункту 21 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року № 207); пункту 15 Додатку 6 до даного Порядку (пункт 9 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- манометри на технологічних трубопроводах і апаратах не мають клейма та відомостей про повірку, що є порушенням вимог пункту 113, пункту 114, пункту 115 розділу 12 глави II НПАОП 23.2-1.10-73 «Правила безпеки при експлуатації нафтогазопереробних заводів» (пункт 14 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- працівники підприємства (технолог, оператор установки по переробці вуглеводневої сировини, головний механік, лаборант хімічного аналізу) не проходять навчання та перевірку знань з охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасного випадку, а також правил поведінки у разі виникнення аварії, що є порушенням вимог пункту 3.1 розділу 3 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 29 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- на час перевірки відповідно до наказу від 20.11.2019 № 14 директор підприємства поклав на себе обов`язки відповідальної особи за стан охорони праці та за своїми обов`язками зобов`язаний контролювати безпечну експлуатацію електроустановок, не маючи 4-ї групи з електробезпеки, що є порушенням підпункту 1.3.2 пункту 1.3 розділу 1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 31 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- не призначені працівники, відповідальні за організацію та безпечне виконання робіт на висоті, що є порушенням вимог пункту 1.12 розділу 1 НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» (пункт 33 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- роботодавцем не забезпечено проведення щорічного спеціального навчання та перевірки знань працівників, які виконують роботи на висоті (безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у переліку робіт, де є потреба у професійному доборі), з НПАОП 0.00- 1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», що є порушенням вимог пункту 4.1 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 34 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- роботодавцем не забезпечено проведення щорічного спеціального навчання та перевірки знань працівників, які виконують газонебезпечні роботи, з НПАОП 0.00-5.11-85 «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт», що є порушенням вимог пункту 4.1 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (пункт 38 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- керівником підприємства не забезпечено утримання, експлуатацію та обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинного законодавства: не призначеного відповідального за справний стан та безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку та пройшли перевірку знань в установленому порядку; на підприємстві відсутні електротехнічні працівники; не затверджено Положення про енергетичну службу підприємства, а також посадові інструкції та інструкції з охорони праці; не забезпечено проведення протиаварійних, приймально-здавальних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕ); не забезпечено проведення технічного огляду електроустановок, що є порушенням вимог підпункту 1.3.1 пункту 1.3 розділу 1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 39 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання №02-04/653 від 08.12.2020);
- на підприємстві не проведені роботи з опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів з перевіркою стану безпеки електроустановок, відповідності експлуатації електроустановок нормативним вимогам безпеки, наявності та стану документації, що є порушенням вимог пунктів 8.1 - 8.7 розділу 8 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 40 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- роботодавцем не забезпечено утримання обладнання, що працює під тиском, у справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження у випадках, передбачених законодавством, та ремонту власними силами або шляхом укладення договорів з іншим суб`єктом господарювання на виконання даних робіт. З цією метою роботодавець не забезпечив: 1) призначення наказом відповідального працівника за справний стан та безпечну експлуатацію обладнання, що працює під тиском, який пройшов навчання та перевірку знань з охорони праці у встановленому порядку; 2) призначення в необхідній кількості обслуговуючого персоналу, який пройшов навчання з охорони праці та має відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів, живильних пристроїв та іншого допоміжного устаткування; 3) розроблення і затвердження виробничих інструкцій для персоналу, який обслуговує обладнання, що працює під тиском, на підставі інструкції з монтажу та експлуатації виробника або постачальника з урахуванням компонування обладнання; 4) механізм для персоналу, згідно з яким доручається ведення ретельного спостереження за обладнанням шляхом його огляду, перевірки справності арматури, КВП, запобіжних клапанів, засобів сигналізації та захисту, живильних пристроїв; 5) проведення технічних оглядів та експертних обстежень обладнання у випадках, передбачених законодавством, у визначені строки; 6) на час відсутності працівника, відповідального за справний стан та безпечну експлуатацію обладнання, виконання його обов`язків повинно бути покладено на іншого відповідального працівника відповідним наказом по підприємству, що є порушенням вимог пункту 1, пункту 2 розділу 1 глави VII НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» (пункт 47 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- не затверджений перелік вогневих робіт та місць їх проведення, що є порушенням вимог пункту 1.7 розділу 1 НПАОП 00.0-512-01 «Інструкція з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об`єктах» (пункт 52 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020);
- для забезпечення безпечної експлуатації трубопроводів роботодавцем не вжито заходів щодо: первинного технічного огляду перед введенням нового трубопроводу в експлуатацію та усунення зауважень за його результатами; постійного контролю за технологічними параметрами середовища в трубопроводах і щоденного огляду трубопроводів згідно правил; випробування трубопроводів на міцність та щільність з визначенням місць пошкоджень трубопроводу перед періодичним технічним оглядом; пневматичного випробування трубопроводів на щільність з визначенням падіння тиску та місць пошкодження після ремонту або модернізації трубопроводів, а також після періодичного технічного огляду або експертного обстеження, якщо під час періодичного технічного огляду та експертного обстеження трубопроводи піддавалися зварюванню або розбиранню; періодичного технічного огляду трубопроводів згідно правил; позачергових технічних оглядів після ремонту, консервації, модернізації трубопроводів, а також у разі виявлення під час зовнішнього візуально-оптичного огляду пошкоджень; експертного обстеження (технічного діагностування) разом з позачерговим технічним оглядом трубопроводів для визначення технічних характеристик та параметрів трубопроводів, у тому числі граничного строку експлуатації трубопроводів (якщо вони відсутні в паспорті трубопроводів) або досягнення граничного строку експлуатації трубопроводів, визначеного в паспорті трубопроводу, що є порушенням вимог підпункту 1.1 пункту 1 розділу III НПАОП 0.00-1.73-14 «Правила охорони праці та безпечної експлуатації технологічних трубопроводів» (пункт 53 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання № 02-04/653 від 08.12.2020).
У зв`язку з виявленими порушеннями попереджено уповноважену особу ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" - директора Плахотного М.І. - про необхідність негайного зупинення робіт (виробництва). Однак директор ТОВ "Північно-Східна паливна компанія" від зупинення робіт (виробництва) відмовився, про що зазначено в акті перевірки (а.с. 23 (зворотній бік).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Згідно з ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до частини 5 статті 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності" заходи контролю здійснюються органами державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, державного контролю за додержанням законодавства у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, визначено, що Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
В силу п. 7 Положення про Державну службу України з питань праці, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно Положення про Управління Держпраці у Сумській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 № 84, одним з основних завдань Управління є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду.
З матеріалів справи, суд вбачає, що в ході позапланової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в пунктах 1-9, 14, 29, 31, 33-34, 38-40, 47, 52-53 розділу 5 акту перевірки від 08.12.2020 року № 02-04/653 порушення вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, а саме статті 21 Закону України "Про охорону праці"; пункту 21 "Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107, пунктів 6, 9 Додатку 7 та пунктів 3, 5, 7, 14, 15, 17, 25 Додатку 6 до даного Порядку, а також, пункту 113, пункту 114, пункту 115 розділу 12 глави II НПАОП 23.2-1.10-73 «Правила безпеки при експлуатації нафтогазопереробних заводів», пункту 3.1 розділу 3 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», пункту 1.3 розділу 1 та пунктів 8.1 - 8.7 розділу 8 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (пункт 39 розділу V Акта перевірки суб`єкта господарювання №02-04/653 від 08.12.2020); пункту 1.12 розділу 1 НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», пункту 4.1 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», пункту 1.7 розділу 1 НПАОП 00.0-512-01 «Інструкція з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об`єктах», що створюють загрозу життю та здоров`ю працівників.
Статтею 4 Закону України "Про охорону праці" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України "Про охорону праці", роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Згідно зі статтею 21 Закону України "Про охорону праці", виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Строк дії дозволу становить: на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - п`ять років (з подальшим його продовженням); на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - безстроково.
У разі коли роботодавець не одержав зазначеного дозволу, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, вживає заходів до скасування державної реєстрації цього підприємства у встановленому законом порядку за умови, якщо протягом місяця від часу виявлення вказаних недоліків роботодавець не провів належних заходів з їх усунення.
Усі дозволи, передбачені цією статтею, при здійсненні діяльності в межах території виключної (морської) економічної зони України та на континентальному шельфі на умовах угоди про розподіл продукції, укладеної відповідно до Закону України "Про угоди про розподіл продукції", надаються інвестору в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Держпраці та її територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл), визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1107 (далі по тексту - Порядок № 1107, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 7 Порядку № 1107 встановлено, що дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п. 9 Порядку № 1107, для одержання дозволу роботодавець, виробник або постачальник подає особисто, через уповноважену ним особу або надсилає поштою до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці, заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається:
на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Забороняється вимагати для одержання дозволу документи, не передбачені законом.
Згідно п. 21 Порядку № 1107 виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 6, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 7, здійснюються роботодавцем, виробником або постачальником на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Декларація за формою згідно з додатком 8 подається роботодавцем, виробником або постачальником не пізніше ніж за п`ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
Декларація подається роботодавцем, виробником або постачальником, уповноваженою ним особою або надсилається поштою до територіального органу Держпраці або адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.
Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня їх отримання.
Відмова в реєстрації декларації не допускається.
У разі зміни відомостей або виявлення суб`єктом господарювання помилки в поданій декларації суб`єкт господарювання в порядку, встановленому цим пунктом для подання декларації, подає оновлену декларацію протягом п`яти робочих днів з дня настання таких змін або з дня подання декларації в разі виявлення помилки.
Посадові особи територіального органу Держпраці протягом п`яти робочих днів з дня отримання оновленої декларації вносять зміни до реєстру.
Згідно додатку 6 Порядку № 1107 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці відносяться, зокрема: роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра; роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах); заповнення, злив і ремонт балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх зберігання; зварювальні роботи; монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені в додатках 3 і 7 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки; газополум`яні роботи.
Разом з тим, згідно додатку 7 Порядку № 1107 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) до машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці відносяться, зокрема: обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) у потенційно вибухонебезпечному середовищі; устатковання напругою понад 1000 В (електричне устатковання електричних станцій і мереж, технологічне електрообладнання); трубопроводи пари та гарячої води з робочим тиском понад 0,05 МПа і температурою нагріву вище ніж 110° C, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, крім автомобільних газових балонів, що є ємностями для газового моторного палива.
Водночас підпунктом 1.3.1 пункту 1.3 розділу 1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» встановлено, що керівник підприємства зобов`язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів.
Для цього він повинен, зокрема, забезпечити проведення технічного огляду електроустановок.
Відповідно до підпункту 1.3.2 пункту 1.3 розділу 1 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», фахівці служб охорони праці зобов`язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати групу IV з електробезпеки.
В силу положень пунктів 8.1-8.7 розділу 8 НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», регламентні роботи по проведенню опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів виконується підприємством (власником) згідно з орієнтовним переліком робіт.
Періодичність опосвідчень стану безпеки встановлена один раз на три роки, після первинного опосвідчення, яке провадиться протягом року після затвердження цих Правил.
Рівень безпечного стану електроустановок оформлюється актом, у якому оцінюється стан безпеки діючого електроустаткування, наявність необхідної експлуатаційної та оперативної документації в електрогосподарстві.
Акт опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів (додаток 8), оформлюється комісією підприємства (організації) у складі:
- керівника (головного інженера) - голова комісії);
- начальника енергетичної служби (особи, відповідальної за електрогосподарство);
- начальника відділу охорони праці.
Акт затверджується керівником підприємства (організації), власником.
В разі відсутності на підприємстві (організації), у власника кваліфікованих спеціалістів, вищевказані регламентні роботи виконуються залученими спеціалістами інших підприємств (організацій).
Опосвідченням передбачається:
- перевірка наявності експлуатаційної і виконавчої документації в обсягах, передбачених вимогами ПВЕ, ПТЕ і ПБ, СНиП, державних стандартів, під час експлуатації електроустановок споживачів, паспортно-технічних даних, інструкцій щодо експлуатації устаткування;
- визначення достатності і працездатності захисно-блокувальних пристроїв;
- оцінка стану безпеки електроустаткування, а також стану будівельної частини будівель і споруд енергетичних об`єктів;
- перевірка періодичності і якості виконання регламентних робіт щодо обслуговування електроустаткування;
- оцінка рівня фахової підготовки працівників з питань безпеки, відповідності кваліфікації до робіт, що виконуються.
Акти опосвідчення стану безпеки електроустановок реєструються та зберігаються на підприємстві (організації), у власника.
Копії актів, по закінченні звітного періоду, направляються в територіальні органи Держнаглядохоронпраці, Держенергоспоживнагляду та в відділи охорони праці Держадміністрацій.
Позачергове опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів повинне бути вмотивованим і проводитися за вимогами та участю наглядових органів Держнаглядохоронпраці у випадку істотного зростання електротравматизму, наявності категорійних аварій та в інших обґрунтованих випадках.
Опосвідчення стану безпеки тих електроустановок споживачів, що вичерпали свій ресурс, провадиться експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці або іншими спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл Держнаглядохоронпраці на виконання таких робіт. За необхідності до вказаних робіт залучаються представники заводів-виробників електроустаткування, представники експлуатаційних організацій.
Під час проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів необхідно перевірити:
- стан безпеки електроустановок;
- відповідність експлуатації електроустановок нормативним вимогам безпеки;
- наявність та стан документації.
Окрім того, згідно пункту 1.12 розділу 1 НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», роботодавець зобов`язаний на кожному робочому місці забезпечити виконання заходів, зазначених у пункті 1.5 цих Правил, а також:зокрема, призначити працівників, відповідальних за організацію і безпечне виконання робіт на висоті.
Пунктом 4.1 розділу 4 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» визначено, що посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 N 15 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за N 232/10512, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ України та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.94 N 263/121 і зареєстрованому Міністерством юстиції України 25.01.95 за N 18/554 (далі - роботи підвищеної небезпеки), проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
Відповідно пункту 1.7 розділу 1 НПАОП 00.0-512-01 «Інструкція з організації безпечного ведення вогневих робіт на вибухопожежонебезпечних та вибухонебезпечних об`єктах» на кожному підприємстві повинен бути розроблений перелік виробництв, цехів, відділень, дільниць, на яких вогневі роботи повинні проводитись у відповідності до вимог цієї Інструкції та вимог інструкцій, які розробляються на підприємствах.
Перелік таких об`єктів повинен бути узгоджений з аварійно-рятувальною службою (у разі її наявності), службами охорони праці і пожежної безпеки та затверджений наказом по підприємству.
Частиною 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
З матеріалів справи, суд вбачає, що Управлінням Держпраці у Сумській області було складено припис від 07.02.2020 року №02-05/48 щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу. Однак на момент проведення позапланової перевірки щодо виконання зазначеного припису, даний припис відповідачем в повному обсязі не було виконано, а саме не отримано дозвіл на виконання робіт з підвищеною небезпекою. Доказів щодо усунення зазначених порушень відповідачем суду також надано не було.
Отже, вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими, оскільки на момент розгляду цієї справи відповідачем не надано доказів усунення виявлених перевіркою порушень в повному обсязі, які створюють загрозу здоров`ю та життю працівників.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги Управління Держпраці у Сумській області є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Управління Держпраці у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Північно-Східна паливна компанія" про застосування заходів реагування - задовольнити.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Північно-східна паливна компанія» (вул. Івана Сірка, 12, кв. 53, м. Суми, Сумська область,40000. код ЄДРПОУ 39014953) у вигляді зупинення:
- експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, а саме: обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі, блоки насосів, які розміщені відповідно до технологічної схеми, електродвигуни;
- експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудини, що працюють під тиском понад 0,05МПа: блок акумуляторний для інертних газів НП 001.595.000, заводський № 1, який складається з 10 балонів заповнених аргоном, об`ємом по 0,08мЗ кожен; балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться в майстерні;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: технічне обслуговування та ремонт устаткування підвищеної небезпеки - технологічного устаткування для нафтогазопереробної галузі промисловості;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: газополум`яні роботи;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи на висоті понад 1,3 метра (злив пального у цистерни паливовозів з естакад; злив пального в бак трубчастої печі ПТН-1.0 з рідкопаливним пальником фірми «OILON-OY» типу RP-130Y, заводський № 09099411 ; технічне обслуговування вузлів і агрегатів, резервуарів);
- експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, а саме устаткування напругою понад 1000В (електричне устаткування електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання): трансформатор силовий ТМ-250/10, який знаходиться в КТП 250/10/04-92-У1, заводський № 0538, диспетчерський № КТП-481; КЛ-10кВ від ПЛ-10кВ ф. «Город-7» до ЛР-7, L=40м; ПЛ-10кВ, L=630м; КЛ-10кВ від ПЛ10кВ споживача до КТП-481, L=380м;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом (балони для кисню, пропан-бутану та аргону, які знаходяться на території заводу за адресою: вул. Гастелло, м. Лебедин, Сумська область);
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в колодязях;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зварювальні роботи;
- експлуатацію технологічних трубопроводів;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в діючих електроустановках;
- виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: газонебезпечні роботи;
- виконання вогневих робіт до усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час перевірки та викладених в акті перевірки від 08.12.2020 року № 02-04/653.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек