Ухвала суду № 97387957, 03.06.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.06.2021
Номер справи
360/2630/21
Номер документу
97387957
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

03 червня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2630/21 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області (вул.Українська, 65, смт. Новопсков, Новопсковський район, Луганська область, 92303), управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області (вул.Комунарів, 35, м.Старобільськ, Луганська область, 92703) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації, управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області, відповідно до якого позивач просить суд:

визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації щодо відмови у призначені ОСОБА_1 , державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80- річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду;

зобов`язати Управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації призначити та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , державну соціальну допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду з 01 січня 2020 року.

Ухвалою суду від 21.05.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації, управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, - залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 5-ти (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням статей 160, 161 КАС України із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України, ОСОБА_1 та правильного найменування відповідача 1 (для суду та відповідачів).

На виконання вищевказаної ухвали суду, позивачем 31.05.2021 через канцелярію суду надано уточнену позовну заяву, де правильно зазначено найменування відповідача 1 та реєстраційний номер облікової картки платника податків ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 29.10.2020 вона звернулась до управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області з відповідною заявою та документами передбаченими п. 10 Проядку № 261 (зі змінами), але в супереч діючого законодаства та з перевищенням своїх владних повноважень 10.11.2020 позивачу було відмовлено у наданні державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду з таким формулюванням: «Немає права на ДСД на догляд 80-річному пенсіонеру. Пенсіонер не є одиноким», не взявши до уваги, що донька позивача - ОСОБА_2 , є пенсіонером за віком довічно, згідно пенсійного посвідчення № НОМЕР_2 , Серія НОМЕР_3 виданого 24.11.2014, номер особового рахунку: НОМЕР_4 .

12.11.2020 позивач звернуласть до УСЗН Новопсковської РДА Луганської області про надання роз`ясненнь щодо відмови та 20.11.2020 за вих. № 16-7/8-4331 позивач отримала відповідь та оскаржуване повідомлення про відмову у наданні державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам від 10.11.2020.

11.12.2020 позивач звернуласть до Новопсковської РДА Луганської області зі скаргою на повідомлення про відмову у наданні державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам від 10.11.2020, але скарга залишена без задоволення.

11.12.2020 позивач звернуласть до Міністрерства соціальної політики України зі скаргою на повідомлення про відмову у наданні державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам від 10.11.2020 та отримала лист від 23.12.2020 № 3832/0/5-20/2) в якому Міністрерство соціальної політики України висловило свою позицію, за якою дочка позивача - ОСОБА_2 є пенсіонером за віком на пільгових умовах, а отже є особою, яка втратила працездатність, та направило мою скаргу до Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації на розгляд, але до теперішнього часу, а ні відповіді з Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації, а ні позитивного вирішення питання позивача вона не отримала.

19.03.2021 позивач звернуласть до Старобільської РДА Луганської області, як правонаступника всіх прав та обов`язків ліквідованої Новопсковської РДА Луганської області зі скаргою на повідомлення про відмову у наданні державної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам від 10.11.2020, але скарга залишена без задоволення.

На думку позивача, дії відповідачів щодо відмови у наданні державної соціальної допомоги слід визнати протиправними, та з метою поновлення порушеного права необхідно зобов`язати управління соціального захисту населення Новопсковської районної державної адміністрації Луганської області та управління соціального захисту населення Старобільської районної державної адміністрації Луганської області призначити і виплатити державну соціальну допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду з 01.01.2020.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява, після усунення недоліків, відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).

Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Зобов`язати відповідачів протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачам, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов`язати відповідачів у строк до 17 червня 2021 року надати суду:

- інформацію про перебування позивача на обліку;

-заяву позивача щодо надання державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду, з усіма наданими документами;

- рішення за наслідками розгляду вищевказаної заяви.

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Петросян К.Є. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі “Електронний суд” для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяК.Є. Петросян