
Справа № 161/7666/21
Провадження № 3/161/2986/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2021 року м.Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді – Пахолюка А.М.
при секретарі – Будько І.Ю.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,
потерпілої ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонер, -
- за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення 10.04.2021 року о 20.10 год. гр. ОСОБА_1 перебуваючи в громадському місці біля будинку №9 по пр. Відродження в м. Луцьку висловлювався нецензурною лайкою та образливо чіплявся до гр. ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував факт вчинення ним названих вище дій, суду пояснив, що жодних протиправних дій стосовно гр. ОСОБА_2 він не вчиняв, а слова які він їй говорив він не вважає образливими.
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що між нею та ОСОБА_1 довгий час існують неприязні відносини на фоні того, що останній систематично її ображає та виражається нецензурною лайкою, в тому числі факт таких образ відбувся 10.04.2021 року у дворі будинку де вона працює.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілу, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КупАП.
Згідно з диспозицією ст. 173 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Будь-яких належних, допустимих і беззаперечних в розумінні закону доказів на спростування своєї вини правопорушником в ході розгляду справи надано не було.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, повністю доведена в судовому засіданні і підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 038780 від 12.04.2021 року, рапортом, заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 10 квітня 2021 року та наданими поясненнями в судовому засіданні, дослідженим в судовому засіданні відеозапису з місця події. Зокрема, із дослідженого відео чітко вбачається, що при спілкуванні з ОСОБА_2 . ОСОБА_1 вживає ненормативну лексику в її адресу.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Обираючи стягнення за адміністративне правопорушення, суд враховує особу правопорушника, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Керуючись ст.ст. 33-35, 283, 284, 294 КУпАП, на підставі ст. 173 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 119 (сто дев`ятнадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Луцький міськрайонний суд.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.М. Пахолюк