
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/511/21
01 червня 2021 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 (смт.Богородчани) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 19 квітня 2021 року о 02 год 05 хв на автодорозі Р38 Богородчани-Гута, км 19 керував транспортним засобом марки "Daewoo Lanos", д.н.з. НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху. Тестування на алкоголь проводилося за допомогою спеціального технічного засобу "Alcotest DRAGER 6810", результат 0,62 ‰.
В суді ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 19.04.2021 року біля 02 год був зупинений працівниками поліції, які запропонували пройти огляд на стан сп`яніння. Оскільки не вживав алкоголь, то пройшов огляд за допомогою алкотестера "Драгер". З результатами огляду не згідний, вважає, що склянка вина, яку він вживав раніше не могла дати позитивний результат про наявність алкоголю. Стверджував, що працівники склали протокол щодо нього з порушеннями закону, зокрема не зазначили відомості про технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис. Винним у інкримінованому правопорушенні себе не визнав та просив закрити провадження в справі щодо нього.
Захисник Томин С.В. вказав, що під час складання адміністративного протоколу були допущені суттєві порушення, зокрема щодо незазначення у ньому відомостей про технічні засоби, які використовувалися поліцейськими, що дає підстави для закриття справи про адмінправопорушення щодо його підзахисного.
Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні інкримінованого правопорушення доводиться сукупністю досліджених та перевірених у справі доказів, зокрема:
- даними роздруківки з приладу "Drager" Alcotest 6810, з якої видно, що вміст алкоголю в крові ОСОБА_1 на момент проведення огляду 19.04.2021 року о 02 год. 13 хв. становив 0,62 проміле (а.с.1);
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №460768 від 19.04.2021 року, яким зафіксовано факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, в якому ОСОБА_1 пояснив, що вживав спиртне (а.с.2);
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів відповідно до якого огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного спяніння проводився за допомогою газоаналізатора алкотест №6810 "Драгер", результат 0,62 проміле, у якому ОСОБА_1 своїм підписом засвідчив згоду з результатами проведеного огляду за допомогою приладу "Drager Alcotest 6810" (а.с.3);
- даними відеофіксації зупинки транспортного засобу та проходження ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого видно, що ОСОБА_1 з результатами огляду погодився. (а.с.5);
- свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яким підтверджується правомірне використання працівниками поліції газоаналізатора "Drager" Alcotest 6810 (а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" (далі –Інструкція) та згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду" (далі-Порядок).
Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та Інструкції якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу, у зв`язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Відповідно до п.5 Порядку підтвердження стану сп`яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.
Суд вважає, що працівниками поліції визначену чинним законодавством процедуру проведення огляду водія транспортного засобу на стан алкогольного сп`яніння дотримано.
Твердження ОСОБА_1 та його захисника, що адміністративну справу слід закрити через те, що у протоколі не зазначено про долучення відеодоказів чи застосування інших технічних засобів суд оцінює як намагання уникнути адміністративної відповідальності. До матеріалів справи надано перелік долучених доказів, зокрема диску з відеозаписом та копії свідоцтва про повірку засобу вимірювальної техніки, що відповідає вимогам вищевказаних нормативних актів. Також, суд звертає увагу, що відображена у відеоматеріалах інформація ОСОБА_1 не оспорюється й відповідає обставинам, викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідка, дослідивши матеріали справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, а кваліфікацію його дій за ч.1 ст.130 КУпАП правильною, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи обставини справи, вважаю, що за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст.ст. 40-1, 266, 283; 284 КУпАП; ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень, який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач - ГУК в Iв.-Франк.об/Iв.-Фр.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 454 грн судового збору (отримувач - ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Копію постанови вручити ОСОБА_2 В
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд апеляційної скарги.
Суддя О. А. Шишко