Рішення № 97354554, 25.05.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.05.2021
Номер справи
640/24761/20
Номер документу
97354554
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 травня 2021 року м. Київ № 640/24761/20

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної

підтримки

третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Київського міського військового комісаріату, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Київського міського військового комісаріату щодо відмови у виготовленні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі довідок Територіального управління ДСА у м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р.

- зобов`язати Київський міський військовий комісаріат (вул. Парково-Сирецька, 19, м. Київ, 04112, Ідентифікаційний код юридичної особи - 07774420) вчинити наступні дії:

- Виготовити оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі наданих Київському міському військовому комісаріату довідок Територіального управління ДСА у м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р. з врахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад судді місцевого суду: з 01.01.2020 р. - 63 060.00 грн.; оклад за військове звання (полковник юстиції) - 1 480.00 грн.; суддям, які обіймають посаду заступника голови суду щомісячна доплата в розмірі 5 % посадового окладу судді відповідного суду: з 01.01.2020 р. - 3 153,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 45%: з 01.01.2020 р. - 30 463,20 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 8 449,06 грн.;

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він проходив військову службу на посаді судді - заступника голови військового місцевого суду Київського гарнізону. Після звільнення з військової служби позивачеві була призначена пенсія на підставі положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням посадового окладу судді місцевого суду. Зазначив, що право на перерахунок пенсії виникає у військових суддів, які не мають права вибору пенсійного забезпечення, а виключно мають право на пенсійне забезпечення за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у тому випадку, коли за рішенням суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види та розміри грошового забезпечення військовослужбовців, посадового окладу суддів, яким в даному конкретному випадку є Верховна Рада України через прийняття спеціального закону, змінюється розмір хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців (в даному конкретному випадку суддів військових судів), осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень). Звернувшись до відповідача з заявою про видачу відповідної довідки для перерахунку пенсії, позивач отримав відповідь КМВК, у відповідності до якої підстав для складання нової довідки із застосуванням довідок ТУ ДСА України в м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р. у КМВК немає.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням встановленого судом, суд бере до уваги, що спільною директивою Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 02.09.2020 Д-321/7/ДСК та Директиви командувача військ оперативного командування «Північ», Київський міський військовий комісаріат з 31.10.2020 переформований у Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, суд вбачає підстави для заміни сторони його правонаступником.

Ухвалою суду від 16.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у адміністративній справі №640/24761/20 та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Представником відповідача 10.12.2020 року подано відзив, в якому зазначено, що вимога позивача про перерахунок пенсії з урахуванням Довідок ТУ ДСА в м. Києві, не узгоджується з законодавством. Відповідач вказав, що законодавством встановлений механізм надсилання довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ №45; виготовлення довідки за запитом громадян цим механізмом не передбачено, а нові списки за формою згідно з Додатком 1 Порядку №45 до відповідача від ГУ ПФУ в м. Києві не надходили, у зв`язку з чим у відповідача відсутні правові підстави для оформлення та подання до ГУ ПФУ в м. Києві нової довідки, в зв`язку з чим останній просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Разом з тим, представником Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подано до суду письмові пояснення щодо позову, відповідно до яких просить відмовити у задоволенні позовних вимог позивача у повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Указом Президента України від 21.02.2002 № 163/2002 призначено в межах п`ятирічного строку на посаду судді військового місцевого суду Київського гарнізону ОСОБА_1 .

Постановою Верховної Ради України від 17.05.2007 № 1035-V ОСОБА_1 обрано на посаду судді військового місцевого суду Київського гарнізону безстроково.

Військовий місцевий суд Київського гарнізону, в якому позивач проходив військову службу на посаді заступника голови суду та судді, було ліквідовано на підставі пункту 4 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», пункту 1 Указу Президента України «Про ліквідацію військових апеляційних та військових місцевих судів» № 900/2010 від 14.09.2010.

Наказом Міністра оборони України від 11.10.2010 № 1081 ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за пунктом "г" ч. 7 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», наказом голови військового місцевого суду Київського гарнізону від 14.10.2010 № 42-к виключено з 14.10.2010 із списків військовослужбовців та направлено для військового обліку до військкомату.

З матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 вбачається, що останній перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та йому з 15.10.2010 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивачу була призначена пенсія з розрахунку: оклад за посадою заступника голови суду, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові види грошового забезпечення та премія.

Постановою Верховної Ради України від 22.12.2011 № 4240-VІ ОСОБА_1 обрано на посаду судді Оболонського районного суду міста Києва.

З 01.01.2018 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві було проведено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки Київського міського військового комісаріату від 13.04.2018 № ФА149440, відповідно до якої розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії становить 7134,00 грн, у тому числі: посадовий оклад - 3440,00 грн, оклад за військовим званням - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років - 2214,00 грн.

У 2020 році позивач скерував до відповідача довідку Територіального управління ДСА у м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р., у відповідності до яких його грошове забезпечення має складатися з посадового окладу судді місцевого суду, що з 01.01.2020 р. становить - 63 060.00 грн.; окладу за військове звання (полковник юстиції) - 1 480.00 грн.; процентної надбавки за вислугу років 45%, що з 01.01.2020 р. становить - 30 463,20 грн.; середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 8 449,06 грн.;

Крім того, у відповідності до ч. 6 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», суддям, які обіймають посаду заступника голови суду виплачується щомісячна доплата в розмірі 5 % посадового окладу судді відповідного суду, що з 01.01.2020 р. становить - 3 153,00 грн.

На дане звернення позивачем було отримано відповіді КМВК від 10.03.2020 №ВСЗ/1204 та від 10 серпня 2020 р. за вих. № ВСЗ/4184, з яких вбачається, що підстави для перерахунку відсутні, оскільки ПФ України після 01.01.18 р. перерахунок пенсій особам, пенсія яким призначена відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не здійснювався, та списки на ім`я позивача для перерахунку пенсії за посадою заступника голови місцевого суду з урахуванням збільшення розміру окладу та середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення з 01.01.20 р.р. на адресу КМВК не надходили, підстав для складання нової довідки із застосуванням довідок ТУ ДСА України в м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р. у КМВК немає.

Позивач з такою бездіяльністю відповідача не погоджується: на думку позивача, відмова відповідача скласти, оформити та направити нову довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням змін посадового окладу судді, окладу за військове звання, надбавки за посаду заступника голови суду, надбавки за вислугу років, середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення порушує його права, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Закон України від 09.04.1992 N 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон N 2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Статтею 63 Закону N 2262-XII визначено порядок перерахунку раніше призначених пенсій.

Відповідно до частини четвертої вказаної статті Закону N 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Так, згідно з пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 (далі - Постанова № 45) під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Кабінет Міністрів України прийняв рішення перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704).

Відповідно до пункту 4 Постанови № 704 розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму, працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (далі - Наказ № 90).

У додатках 1-22 до Наказу № 90 визначені основні типові посади та основні посади осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Проте, у цих додатках відсутня посада військового судді, з якої позивача було звільнено з військової служби.

Одночасно, суд звертає увагу, що у період здійснення позивачем правосуддя на посаді судді та заступника голови військового суду, особливості статусу військових суддів визначались Законом України від 07.02.2002 № 3018-III «Про судоустрій в Україні».

Так, статтею 63 зазначеного Закону було передбачено, що судді військових судів перебувають на військовій службі і входять до штатної чисельності Збройних Сил України.

Військовий суддя крім здійснення правосуддя не може залучатися до виконання інших обов`язків військової служби.

За змістом статті 123 Закону № 3018-III розмір заробітної плати (грошового забезпечення) судді повинен забезпечувати його фінансову незалежність, визначається відповідно до закону про статус суддів та інших нормативно-правових актів щодо умов оплати праці суддів і не може бути зменшений.

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону України від 15.12.1992 № 2862-XII «Про статус суддів» (чинного на час виходу позивача на пенсію) грошове утримання судді військового суду складається з посадового окладу, окладу за військове звання, доплат за кваліфікаційний клас судді та за вислугу років військовослужбовця.

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Оскільки специфіка правового статусу суддів військових судів полягає в тому, що цей правовий статус включає і статус військовослужбовця, і судді одночасно, а частина третя статті 63 Закону № 2262-ХІІ пов`язує перерахунок призначеної пенсії з фактичною зміною видів грошового забезпечення, введення в дію з 1 березня 2018 року Постанови № 103 та прийняття Закону України від 15.05.2018 N 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» є підставою для перерахунку пенсії позивача, виходячи з посадового окладу судді місцевого суду.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Відповідно до цього Порядку довідки про розмір грошового забезпечення надаються уповноваженими структурними підрозділами тієї силової структури, з якої особа звільнялась з військової служби.

Так, у зв`язку з реформуванням Збройних Сил України позивача звільнено з військової служби у запас з посади заступника голови військового місцевого суду Київського гарнізону у військовому званні полковника юстиції за пунктом 26, підпунктом "г" статті 26 закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

Таким чином, на день звільнення з військової служби позивач обіймав посаду заступника голови військового місцевого суду, а не посаду командира взводу, як помилково вважає відповідач.

Законом України від 15.05.2018 N 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» внесено зміни до Закону України від 06.12.2016 № 1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зокрема в абзаці 2 пункту 3 розділу ІІ слово та цифри "1600 гривень" замінено словами та цифрами "прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 01.01.2017". Таким чином, дію цього Закону поширено на правовідносини, що виникли до набрання чинності цим нормативно-правовим актом, а саме: починаючи з 01.01.2017.

Таким чином, посадовий оклад суддів встановлюється, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому, саме з 01.01.2020 р. зміна грошового утримання судді, є підставою для проведення перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу.

Як вбачається з Довідки Територіального управління ДСА у м. Києві від 26.02.2020 р. № 218 та Довідки Територіального управління ДСА у м. Києві № 6-1928/20 від 17.07.2020 р., посадовий оклад судді місцевого суду з 01.01.2020 р. становить - 63 060.00 грн.

Таким чином, відповідач при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії останнього зобов`язаний був врахувати розмір посадового окладу судді місцевого суду, визначений у довідці Територіального управління ДСА у м. Києві від 26.02.2020 р. № 218 та надбавку за посадою заступника голови місцевого суду, визначеного в Довідці Територіального управління ДСА у м. Києві № 6-1928/20 від 17.07.2020 р.

Враховуючи викладене у сукупності, суд вважає, що відповідачем протиправно не складено та не скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії останнього, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 визнаються судом обґрунтованими, а в частині визнання протиправними дій Київського міського військового комісаріату такими, що підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 17.12.2019 року у справі № 160/8324/19.

Додатково суд зазначає, що Конституційний Суд України у рішенні від 08.06.2016 № 4-рп/2016 (справа про щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці) зазначив, що виключення положення щодо можливості перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у зв`язку зі збільшенням грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, також знижує гарантії незалежності суддів, а тому у разі зміни грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання (пункт 2 мотивувальної частини).

Таку ж правову позицію Конституційний Суд України висловив і у рішенні від 03.06.2013 №3-рп/2013 (справа щодо змін умов виплати пенсій і щомісячного грошового утримання суддів у відставці) зазначивши, що будь-яке зниження рівня гарантій незалежності суддів суперечить конституційній вимозі неухильного забезпечення незалежного правосуддя та права людини і громадянина на захист прав і свобод незалежним судом, оскільки призводить до обмеження можливостей реалізації цього конституційного права, а отже, суперечить частині першій статті 55 Конституції України (абзац 2 пункту 3 мотивувальної частини).

Відповідно до пункту 6.4 Європейської хартії про закон «Про статус суддів» (Лісабон, 8-10 квітня 1999 року) судді, які досягли встановленого законом віку для виходу у відставку з суддівської посади і виконували суддівські обов`язки протягом певного терміну, повинні отримувати пенсію по виходу у відставку, рівень якої повинен бути якомога ближче до рівня їхньої останньої заробітної плати в якості судді.

При цьому суд враховує, що відповідно до частини п`ятої статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі в Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їх сімей (Рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

Відповідно до абзацу восьмого підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», норми- принципи частини п`ятої статті 17 Конституції України щодо забезпечення державою соціального захисту громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей є пріоритетними та мають безумовний характер. Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту вказаної категорії осіб, у зв`язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані чи звужені.

Згідно з абзацом 10 підпункту 2.2 пункту 2 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п`ятою статті 17 Конституції України.

Рішенням від 20.12.2016 № 7-рп/2016 Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Суд звертає увагу на те, що позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та при призначенні пенсії органом пенсійного фонду був врахований відповідний оклад за посадою заступника голови військового місцевого суду Київського гарнізону, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові види грошового забезпечення, тобто, при збільшенні посадового окладу судді згідно вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пенсія позивача підлягає перерахунку з урахування нового посадового окладу судді.

Згідно з ч. 1 ст. 9, ст. 72, ч.ч. 1, 2, 5 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відтак, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 139, 241-243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (04112, м. Київ, вул. Парково-Сирецька, 19, ЄДРПОУ 07774420), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16; код ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо відмови у виготовленні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі довідок Територіального управління ДСА у м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р.

3. Зобов`язати Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на підставі довідок Територіального управління ДСА у м. Києві № 218 від 26.02.2020 р., № 6-1928/20 від 17.07.2020 р. з врахуванням наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад судді місцевого суду: з 01.01.2020 р. - 63 060.00 грн.; оклад за військове звання (полковник юстиції) - 1 480.00 грн.; суддям, які обіймають посаду заступника голови суду щомісячна доплата в розмірі 5 % посадового окладу судді відповідного суду: з 01.01.2020 р. - 3 153,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 45%: з 01.01.2020 р. - 30 463,20 грн.; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - 8 449,06 грн.;

5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (04112, м. Київ, вул. Парково-Сирецька, 19, ЄДРПОУ 07774420) понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень, 80 копійок) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.А. Качур