
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження
в адміністративній справі
31 травня 2021 року м. Київ № 320/5453/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
Головного управління Держпраці у Київській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуславський завод залізобетонних конструкцій»
про застосування заходів реагування,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління Держпраці у Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуславський завод залізобетонних конструкцій», в якому просить суд застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме:
- заборонити виконання робіт працівниками на висоті понад 1,3 метра. Заборонити експлуатацію в`їзд та від`їзд електровізка у приміщення та відкритий склад де не завжди рух супроводжується звуковою сигналізацією та на частині ходових коліс електровізка металеві кожухи пошкоджені;
- заборонити експлуатацію двох стаціонарних металевих драбин які влаштовані під кутом більш ні 75 градусів та розташовані на висоту більш ніж 5 метрів та не обладнано пристроєм для закріплення стропа запобіжного поясу з уловлювачем або не мають дугового огородження,(цех приготування розчинів, підйом на силос);
- заборонити експлуатацію бухтоутримача який неповністю огороджено;
- заборонити перебування людей у силосах та бункерах (огляд, очищення, ремонт);
- заборонити експлуатацію рейкових шляхів рухомого технологічного обладнання які не укладено на рівні підлоги;
- заборонити експлуатацію дверей входу до установки для перемотування дроту які не зблоковані з приводом верстату;
- заборонити експлуатацію установки для перемотування дроту яка не всюди огороджена сітчастими металевими огородженнями;
- експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на не вантажопідіймальні крани та механізми(талі електричні) без №. в кількості 5 (п`яти) одиниць, крани мостові двобалочні зав. №1116663,№1156660; траверса лінійна зав.№299, кран мостовий однобалочний КВЕ5Ь зав. №00477, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 Мпа (ресивера зав. №446301, №453543 та технологічні транспортні засоби (навантажувачі NewHolandL85В 08314АІ, NewHolandW190 08315АІ технічне обслуговування вантажопідіймальних кранів, посудин, що працюють під тиском понад 0,05 Мпа, технологічний транспортний засіб (навантажувачі NewHolandB185В, НОМЕР_1 , NewHolandW, НОМЕР_2 без подання до територіального органу Держпраці декларацію відповідності, а саме: матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питані, охорони праці;
- заборонити експлуатацію запобіжних клапанів які встановленні на обладнанні під тиском та видачею нарядів-допуску на виконання робіт;
- заборонити експлуатацію посудин під тиском без проведення оглядів та обслуговуючого персоналу;
- заборонити виконання робіт працівниками, які допущені до обслуговування вантажопідіймальних кранів (підвішування вантажів) на своїх робочих місцях які не пройшли перепідготовку за професією стропальника та машиніста крана;
- відсторонити від роботи працівників підприємства відповідальних за технічний стан і за безпечне проведення робіт навантажувачами, обслуговувапьний і ремонтний персонал які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці відповідно до вимог чинного законодавства;
- виконання робіт підвищеної небезпеки тому що роботодавець не набув право на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, а саме: ремонт і технічне обслуговування устаткування напругою понад 1000 В;
- заборонити експлуатацію нового обладнання (ТП-352; ТП-374; КЛ-10 кВ) та без проведення протиаварійних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕ), а саме: ТП-352; ТП-374; КЛ-10кВ,які знаходяться на балансі підприємства;
-заборонити експлуатацію електроінструменту, зварювальних апаратів тепломеханічного обладнання електростанцій які знаходяться на балансі підприємства.
у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) будівель Товариства з обмеженою відповідальністю «Екобіотранс» (код ЄДРПОУ 33962311) за адресою: Київська область, м. Кагарлик, вул. Каштанова, 93 шляхом зобов`язання відповідача повністю зупинити експлуатацію вказаного об`єкта до повного усунення порушень зазначених в акті планової перевірки від 05.04.2021 року № 56.
Судом під час вирішення питання про відкриття провадження у справі було встановлено недоліки позовної заяви. у зв`язку з чим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2021 позовну заяву було залишено без руху.
У строк визначений судом позивач надав до суду докази звільнення від сплати судового збору, чим усунув недоліки позовної заяви.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Також в позовній заяві позивач просить суд здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, слід зазначити.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов`язковою умовою нового процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).
Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 1 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Згідно з вимогами частини 2 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України таке клопотання має стосуватися розгляду за правилами спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд повертає його без розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд вирішив, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін, в межах строку, встановленого статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Призначити судове засідання на 05 липня 2021 року о 16:00.
Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
3. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
4. Витребувати докази по справі від відповідача:
- письмові пояснення про те, чи були вжиті відповідачем заходи щодо усунення порушень зазначених в Акті від 05.04.2021 № 56.
5. Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами
6. Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
7. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панова Г. В.